ضد آفتاب کودکان

3495
ضد آفتاب کودکان
ضد آفتاب کودکان

ضد آفتاب کودکان

اهمیت استفاده از ضد آفتاب آنقدر زیاد است که در سالیان اخیر اکثر افرادی که به سلامت خود اهمیت می دهند، از انواع کرم های ضد آفتاب در طول روز استفاده می کنند. اما باید دانست که ضد آفتاب کودکان بیشتر از بزرگسالان مهم و انتخاب حساس دارد.

دلیل نیاز به ضد آفتاب کودکان:

پوست کودکان به دلیل تکمیل نشدن غدد چربی و هم چنین نرمی و لطافت باید با دقت بیشتر انتخاب و استفاده شود.

نخستین توصیه متخصصان پوست برای داشتن پوستی سالم و شاداب، استفاده از ضدآفتاب است. در روزهای گرم که کودکان لباس‌های بازتری می پوشند و به خصوص مدت طولانی در مقابل آفتاب بازی میکنند، بهترین راه استفاده از کرم ضدآفتاب است تا مانع از سوختگی پوست آن‌ها شود.

SPF  بالا مفید تر است؟

این یک باور غلط است!

در حقیقت SPF یا همان فاکتور محافظت‌ کننده در برابر آفتاب یک نشانگر زمان است. به این معنا که نشان می دهد با استفاده از ضدآفتاب، مدت آفتاب‌ سوختگی در مقایسه با پوست بدون محافظ چقدر بیشتر می شود. فرض کنید در یک روز آفتابی تابستان، پوست کودک شما بعد از ۵ دقیقه در مقابل آفتاب قرمز شده و می سوزد. در چنین حالتی اگر یک کرم ضدآفتاب با SPF 10 روی پوست او بمالید، این زمان به ۵۰ دقیقه افزایش می یابد. بنابراین با ضدآفتاب هم بعد از گذشت ۵۰ دقیقه پوست کودک شما می سوزد. بنابر این استفاده از کرم ضدآفتاب به معنای ماندن زیر آفتاب تند تابستان آن هم به‌مدت طولانی نیست.

 در چه سنی حتما از ضدآفتاب کودک باید استفاده کرد؟

دقت داشته باشید که تنها کودکان کمتر از ۱ سال نیاز به ضدآفتاب کودکان دارند. پس از آن هیچ فرقی میان ضدآفتاب کودکان و بزرگسالان نیست.

زمان استفاده از ضد آفتاب کودکان:

توصیه می شود از نیم ساعت قبل از قرار گرفتن کودک در معرض آفتاب حتما پوشش مناسبی از ضدآفتاب را بر روی پوست کودک قرار دهید.

مجله پزشکی مثبت سبز
0 ratings 0/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: