مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

راه حل هایی برای صحبت کردن صحیح با کودکان

راه حل هایی برای صحبت کردن صحیح با کودکان

از مهم ترین جنبه های تربیتی برای بزرگ کردن کودکان، بحث صحبت کردن صحیح با کودکان است. کودکانی که با اونها به وضوح صحبت بشه و از ابتدای نوزادی ارتباط چشم و زبانی زیادی با اونها برقرار بشه، بیشتر از بقیه کودکان حرف زدن رو یاد می گیرن، باهوش تر بوده و در مدرسه موفق تر هستن.

تحقیقات نشون داده که هرچه با کودک بیشتر حرف زده بشه و کودک مورد خطاب قرار بگیره، اون کودک باهوش تر خواهد بود و در آینده امکان برقراری ارتباطاتش هم قوی تر میشه.

اما حقیقتا راه حل برای صحبت کردن صحیح با کودکان چیست؟

قدم اول، نوزادتون رو بزرگ بدونید!

این جمله به این معنی نیست که از نوزادتون انتظار بیش از حد داشته باشید. فقط کافیه از دوره جنینی تا هر وقت که در کنار شماست، به وی به چشم فردی کاملا هوشیار، عاقل و باهوش نگاه کنید.

کودکان برخلاف ظاهرشون، همه چی رو می شنون و درک می کنن. پس از کلمات خوب و مثبت استفاده کنید و نظراتتون رو با اونها به اشتراک بذارید.

قدم دوم، روی آوردن به موسیقی:

با موسیقی می تونید راحت تر با کودک ارتباط برقرار کنید. بهتره از لالایی، موسیقی های مخصوص کودکان و حتی نواختن یه ساز کمک بگیرید.

اهمیت حرف زدن با کودک:

راه حل هایی برای صحبت کردن صحیح با کودکان

هشتاد درصد رشد فیزیکی مغز کودک طی ۳ سال اول رخ میده. همانطور که مغز کودک بزرگتر می شه، ارتباطات اونها هم گسترده تر میشه؛ نیاز به فکر کردن، یادگیری و پردازش اطلاعات و… این اتصالات با سرعت فوق العاده سریع، حدود ۷۰۰ در هر ثانیه در چند سال اول شکل می گیره.

صحبت کردن با کودک، این اتصالات که بخش های مهمی از مغز و زبان رو تشکیل میده رو تقویت می کنه. این فرایند می تونه مهارت های زبان آینده کودکتون و توانایی کلی اونها رو برای یادگیری تقویت کنه.

یکی از طبیعی ترین راه ها برای جلب توجه و برقراری ارتباط با کودک استفاده از زبان است. طبق نظر محققان توصیه می شه که هر صدایی کودک در میاره والدین هم اون رو تکرار کنن و براش لالایی بخونن.

بهتره والدین زمانی که در حال انجام کار خاصی مثل لباس پوشاندن به کودک یا حمام کردن کودک هستن، برای کودک توضیح بدن که در حال انجام چه کاری هستن.

مهارت های زبانی و گفتاری در کودکان با رشد و پیشرفت سنی با سرعت زیادی رشد کرده و گسترش مهارت های اصلی گفتاری تا سنین ۸ و ۹ سالگی ادامه پیدا می کنه.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.