مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

عوارض ناشی از سقط عمدی جنین

عوارض ناشی از سقط عمدی جنین

سقط عمدی جنین با استفاده از دارو یا دیگر مواد یا عمل جراحی که باقیمانده محتویات رحمی را پاک سازی می کند، اتفاق می افتد. این عمل چه به لحاظ اخلاقی، چه به لحاظ جسمی شدیدا از سوی تمام پزشکان رد می شود.

سوراخ شدن رحم:

بر اساس پژوهش محققان حدود 2 تا 3 درصد خانم هایی که سقط عمدی جنین می کنند، در معرض خطر سوراخ شدن رحم قرار دارند. این در حالی است که بسیاری از این جراحات تشخیص داده نشده و درمان نمی شود.

در این میان آسیب رحم ممکن است باعث بروز عوارضی جدی در بارداری های بعدی شود و حتی نیاز به درآوردن رحم از بدن باشد که خود عوارض دیگری مانند ناباروری، پوکی استخوان زودرس و … را در پی دارد.

پارگی های دهانه رحم:

این تنها خطر سقط عمدی جنین برای رحم نیست، چرا که پارگی‌های دهانه رحم که نیازمند بخیه زدن هستند، در حداقل یک درصد سقط‌ های سه ماهه اول بارداری رخ می‌دهد. پارگی‌های کوچک تر نیز که درمان نمی‌شوند، در طولانی مدت به تخریب سیستم باروری منجر خواهد شد.

سرطان پستان، دهانه رحم، تخمدان و کبد:

با سقط جنین خطر سرطان پستان تقریبا دو برابر می شود. همچنین زنانی که یک بار سقط انجام داده اند در مقایسه با زنانی که سقط انجام نداده اند، بیشتر دچار سرطان دهانه رحم می شوند. افزایش خطر ابتلا به سرطان تخمدان و کبد نیز با سقط گزارش شده است.

التهاب و عفونت بافت رحم:

این التهاب، دارای علائمی مثل درد شکم، تب و افزایش خونریزی می باشد. در واقع انتظار می رود که این مسئله در حدود نیم درصد کورتاژ با ساکشن، علی رغم پیشگیری آنتی بیوتیکی رخ دهد.

مشکلات حاد در بارداری های بعدی:

عوارض ناشی از سقط عمدی جنین

حاملگی خارج رحم، ایجاد نوزادان معلول، تشکیل غیر طبیعی جفت به علت تخریب رحم، جفت سر راهی و بیماری های التهابی لگن حین بارداری های بعدی تماما از عوارض سقط عمدی می باشد.

مجله پزشکی مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.