مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

عوارض استعمال دخانیات در خانم ها

عوارض استعمال دخانیات در خانم ها

استعمال دخانیات در خانم ها آمار نارحت کننده ای است که روز به روز در حال افزایش می باشد. این آمار نگران کننده سلامت کل جامعه را تحت الشعاع خود قرار می دهد، چرا که زنان عضوی بسیار تاثیرگذار در کل اجتماع می باشند. نقش مادرانه آنها در منزل بسیار تعیین کننده بوده و وجود دخانیات در این راستا می تواند بسیار ناراحت کننده و در عین حال خطرناک لقب گیرد.

مطلب، خبر و هزاران نوع اطلاع رسانی را همه ما درباره مضرات سیگار شنیده و خوانده ایم. ابتلا به سرطان، از بین رفتن سلامت پوست، کبد، بیماری های متنوع قلبی و… همه و همه خطرات نام آشنایی است که درباره سیگار بارها خوانده و شنیده ایم. در این باره مطالعه مقاله ” رابطه میان سیگار و سرطان” را به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم.

سیگار و سرطان در زنان:

آمار قابل توجه سرطان دهان، ریه، پستان و رحم در میان زنان سیگاری آنقدر بالاست که نمی توان اثر این بلای خانمان سوز را به هیچ عنوان نادیده گرفت.

سیگار مهمترین عامل تکثیر ویروس Papova ویروسی است که سرطان رحم را به وجود می آورد، به همین دلیل زنان سیگارى بیشترین میزان ابتلا به این بیمارى را دارند. ضمن آنکه سیگار با کاهش عملکرد قرص هاى پیشگیرى از باردارى حاوى استروژن احتمال بروز سرطان آندومتر را 10 برابر افزایش مى دهد.

پیش انداختن یائسگی و پوکی استخوان:

زنان سیگاری در سن پیری با تقریب بسیار زیادی درگیر پوکی استخوان می شوند. یائسگى پدیده اى است که در اثر توقف قاعدگى و قطع ترشح هورمون استروژن در زنان رخ مى دهد که در زنان سیگارى ها تقریبا دو تا پنج سال زودتر اتفاق مى افتد که این خود باعث بروز عوارض زودهنگام یائسگى مى گردد. به همین دلیل زنان سیگارى به دلیل یائسگى زودرس و تاثیرات مخرب سیگار خیلى زودتر از همسالان خود در معرض ابتلا به پوکى استخوان و مشکلات ناشی از آن قرار می گیرند.

سیگار و بارداری:

عوارض استعمال دخانیات در خانم ها

طبق آمار و تحقیقات 40 درصد حاملگى ها در زنان سیگارى به باردارى خارج از رحم منتهى مى شود. قدرت باردارى در زنان سیگارى که بیشتر از 30 سال، ۷۵ درصد کاهش مى یابد. همچنین مرگ ناگهانى جنین در مادرانى که روزانه سیگار مى کشند، هفت برابر بیشتر از دیگران رخ می دهد.

تولد نوزادى با هوش پایین، وزن کم و ناهنجارى هاى مادرزادى و یا سقط جنین از دیگر عوارض استعمال سیگار در باردارى به حساب می آید.

سیگار و طلاق:

عوارض استعمال دخانیات در خانم ها

پرخاشگری ناشی از مصرف دخانیات، بوی بد دهان و بدن به اضافه کاهش میل جنسى که در اغلب موارد باعث طلاق و از هم پاشیدگى خانواده مى شود، مهمترین عامل روانى ناشى از استعمال سیگار در زنان می باشد.

سیگار و بر هم خوردن زیبایی:

سیگار کشیدن باعث بر هم خوردن فرم طبیعی صورت می شود و به تدریج پوست را کدر و شل می کند. زیر چشم ها گود رفته و سیاهی اطراف دهان و چشم به شدت از زیبایی افراد بخصوص زنان می کاهد.

نکته مهم:

عوارض استعمال دخانیات در خانم ها

برخی خانم ها فکر می کنند که تنها این آثار مخرب مربوط به سیگار است، در حالی که قلیان هم این آثار مخرب را با ضریب بالاتر برای بانوان خواهد داشت.

مجله پزشکی مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.