مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

آیا زمستان فصل مناسبی برای بارداری است؟

آیا زمستان فصل مناسبی برای بارداری است؟

بارداری های امروز کمی متفاوت تر از زمان مادران و پدران ما هست، چونکه علم به قدری پیشرفت کرده می تونیم زمان بارداری و یا حتی تعیین جنسیت رو در اختیار داشته باشیم و با توجه به شرایط و موقعیت مناسب اقدام به بارداری نماییم. در همین راستا یکی از موضوعاتی که برای زوجین می تونه جذاب باشه انتخاب فصل برای حاملگی هست که شاید خیلی ها دوست داشته باشن بدونن آیا زمستان فصل مناسبی برای بارداری است یا خیر؟

چگونه از سرما خوردگی در دوران بارداری جلوگیری کنیم؟

به مانند سایر فصول، بارداری در فصل زمستان دارای یک سری معایب و یک سری مزایا هستش که لازمه خانم هایی که در شرف بارداری هستن از اونها مطلع باشن.

در حالت کلی کودکانی که در فصول سرد سال نطفه اونها بسته می شه بسیار مقاوم تر از کودکان در فصول گرم هستن.

اگه تو فصول زمستان و یا بهار کودکتان به دنیا بیاد کمتر از سایر مادرانی که در فصول تابستون و پاییز وضع حمل می کنن، دچار افسردگی بعد از زایمان می شن.

بارداری در زمستون ممکنه مادر رو با کمبود ویتامین دی مواجه کنه که نیاز به نگرانی نیست، زیرا با مصرف مکمل ویتامین دی و یا قرار گرفتن در معرض نور آفتاب این مشکل حل می شه.

با توجه به سرد بودن هوا در فصول سرد که سبب خشکی هم می شه، مناسبه که حتما از کرم ها و لوسیون های مرطوب کننده استفاده کنین تا پوستتون دچار ترک و خشکی نشه.

مراقب باشیبن سرما نخورین چرا که آب ریزش بینی، سرفه، خستگی و عطسه بر میزان ترشح پروژسترون تاثیر گذاشته و سیستم ایمنی بدنتون رو ضعیف می کنه.

با توجه به مطالب مطروحه جالبه بدونین بهترین ماه برای بارداری، آذر ماه و بدترین ماه برای بارداری تیر ماه هست. در حقیقت میانگین نوزادان سالمی که در آذرماه نطفه اونها بسته شده، سه برابر نوزادانی هست که در فصل تابستون بسته شده است.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.