روش های کم نمودن درد قاعدگی

4207
روش های کم نمودن درد قاعدگی
روش های کم نمودن درد قاعدگی

روش های کم نمودن درد قاعدگی

برای کاستن درد قاعدگی که خانم ها هر ماه به آن مبتلا می گردند، می توان برخی ترفندها و درمان های خانگی را به کار بست. برای دریافتن این ترفندها با ما همراه باشید.

عامل افزایش دهنده درد

روش های کم نمودن درد قاعدگی

افسردگی یکی از دلایل ایجاد و تشدید درد قاعدگی است، زیرا افراد افسرده تحریک‌پذیرتر بوده و هر دردی در آنها ممکن است تشدید شود؛ درمان افسردگی در این افراد می‌تواند درد قاعدگی را نیز کاهش دهد.

افرادی که درد شدیدی ندارند، می‌توانند از روش‌هایی مانند گرم کردن کمر و زیر شکم با حوله گرم، یا کیسه آب‌ گرم و پوشیدن لباس گرم استفاده کنند.

اما کسانی که درد نسبتا زیادی دارند می توانند از قرص های مسکن بهره ببرند:

برای کاهش درد قاعدگی استفاده از مسکن‌های ضد التهاب غیراستروییدی مانند مفنامیک ‌اسید یا ایبوپروفن می‌تواند سبب کاهش درد شود. این داروها برای کسانی مفیدند که معمولا یک یا دو روز درد دارند. مسکن‌هایی مثل استامینوفن و استامینوفن کدئین‌دار برای تسکین درد تاثیر چندانی ندارند.

در ادامه این مطلب صرفا به توصیه‌های غیردارویی اشاره می شود:
  • مصرف بیشتر اسیدهای چرب

تحقیقات زیادی نشان می دهد که مصرف اسیدهای چرب که عمدتا در غذاهایی مانند ماهی، آجیل‌ها مثل گردو، بادام و یا دانه‌هایی مانند کنجد وجود دارد، سبب کاهش علایم درد هنگام پریود می‌گردد.

  • اهمیت تغذیه از یک هفته قبل

یک هفته قبل از شروع پریود ، بهتر است از اسفناج، تمشک و گردو استفاده کنید.

همچنین از زعفران، رازیانه، ترخون، تره‌ فرنگی، موسیر، فلفل‌ سیاه، دارچین و پوست پرتقال بیشتری در غذاهایتان استفاده کنید.

  • قدرت دم کرده ها

برای کاهش درد قاعدگی می توانید از دم کرده های مخصوص استفاده کنید.دم کرده بابونه، سنبل‌الطیب و گل گاوزبان، تمشک و… در کاهش درد قاعدگی و ایجاد آرامش بسیار موثرند. هریک از این دم کرده‌ها را می ‌توانید به طور مجزا تهیه و به دلخواه خود در زمان پریودتان مصرف کنید.

یک هفته قبل از پریود، شروع به مصرف روزانه 500 میلی گرم منیزیم به علاوه 50 میلی‌گرم ویتامین B6 کنید که در کاهش درد و گرفتگی‌های زیر شکم بسیار مفید است.

  • ورزش

انجام ورزش‌های بدنی و ذهنی آرام و در حد متوسط توصیه می‌گردد. این ورزش ها سبب می‌شوند تا شما در آرامش و تعادل بیشتری به سر ببرید.

از دیگر راه های موثر در کاهش دردهای قاعدگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش های کم نمودن درد قاعدگی

مجله پزشکی مثبت سبز

به این مقاله امتیاز دهید
0 ratings 0/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: