مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

ورزش های کاهنده استرس

ورزش های مفید برای کاهش استرس و اضطراب

ورزش یکی از بهترین راه حل ها برای کاهش استرس ناشی از زندگی روزمره می باشد، وقتی شما ورزش می کنید در بدنتون هورمون آندروفین ترشح می شه، جالبه بدونید که وظیفه اصلی این هورمون جنگیدن با استرس است. در ادامه هشت نوع ورزش رو خدمتتون معرفی می کنیم که همگی جزو ورزش های کاهنده استرس هستند.

ورزش های کاهنده استرس

فعالیت های با انرژی بالا

مزایای ورزش هوازی مانند دویدن، رقصیدن و غیره ضربان قلب افراد رو تسریع می بخشه. زمانیکه ضربان قلب شما بالا می ره به طور طبیعی هورمون آدروفین در بدن تررشح می شه که مخصوص حس و خلق و خوی خوب هست و هیچ گونه عوارض جانبی هم نداره. در حقیقت افزایش انرژی سبب می شه هم حال روحی شما و هم حال جسمی شما بهتر بشه.

یوگا از دیگر ورزش های کاهنده استرس

یوگا از جمله ورزش های بسیار تاثیرگذار در استرس است که شامل مجموعه ای حرکات و موقعیت های ثابت و یا حالت های همراه با تنفس های عمیق می باشد. تمرینات ذهنی یوگا در حقیقت یک پاسخ آرامش بخش بدن به موقعیت های استرس زا است و اگر برای دریافت آرامش این  ورزش را دنبال می کتنید، مطمئن باشید در حد کلاس های مبتدی برای شما کفایت می کند.

تای چی

ورزش تای چی به مانند یوگا مجموعه ای از حرکات بدن و تکنیک صحیح نفس کشیدن است. اگر چه این حرکات ریشه در ریشه های رزمی دارند اما برای دریافت آرامش و کاهش استرس بسیار موثر هستند. تحقیقات نشون داده ورزش تای چی می تونه چگالی استخوان، فشار خون پایین، افزایش سیستم ایمنی بدن را تقویت کنه و همچنیبن در کاهش علایم بیماری های نارسایی قلبی، آرتریت و فیبرومیالژیا را نیز اثربخشی داره. مزیت دیگر این ورزش اینه که هر کجا و در هر سنی که باشید قادر به انجام حرکات آن هستید.

پیلاتس

 

پیلاتس یک سری حرکات کنترل شده ای است که به نام خالق این حرکات یعنی جوزف پیلاتس مشهور شده  که مختص انعطاف پذیری و استقامت شما طراحی شده است. این حرکات بی هوازی برای کاهش استرس بسیار کارساز بوده و به شما کمک می کنند تا احساس خوبی داشته باشید.

سایر هنرهای رزمی

دیگر ورزش های رزمی مانند کاراته، جودو، تکواندو و غیره همگی برای آزاد کردن انرژی، افزایش یادگیری و کاهش حس سرخوردگی و تنش بسیار مفید هستند. علاوه بر انتقال حس خوب این قبیل ورزش ها به شما یاد می دهند تا آموزش های دفاع بدنی را یاد بگیرید و یک حس امنیت داشته باشید.

کیک بوکسینگ

ورزش کیک بوکسینک یک روش قدرتمند در کاهش استرس است. این ورزش شامل حرکات کنترل شونده و لگدهای منظم می باشد. در حالت کلی این ورزش به طور منظم کمک به بهبود تعادل، انعطاف پذیری و هماهنگی بدنتون می کنه، و از همه مهمتر که کمک به خروج خشم و انرژی اضافی از بدن می کنه و حس سرخوردگی و استرس رو از شما دور می کنه.

ورزش های گروهی

ورزش های گروهی نه تنها سبب آزاد شدن هورمون آندروفین می شوند بلکه این امکان رو فراهم می کنند تا شما در کنار خانوداه و یا دوستانتون لحظات شادی را داشته باشید و سرگرم بشید.

یکی از منابع معتبر که مقاله فوق از مفهوم آن اقتباس گرفته شده، everydayhealth می باشد.

مجله مثبت سبز

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.