بهترین مکمل های بدنسازی چربی سوزی کدامند؟

0 721

برای دوره‌های خاص بدنسازی گذر از چربی سوزی امری مهم به شمار می‌آید. در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز سعی داریم بهترین مکمل های بدنسازی چربی سوزی را معرفی کنیم.

مکمل های بدنسازی چربی سوزی

بیشتر مکمل‌های چربی سوز حاوی مواد محرک هستند. رژیم غذایی و ورزش اولین شرط لازم و ضروری برای چربی سوزی به شمار می‌آیند و اگر به درستی اجرا شوند، منجر به کاهش چربی می‌گردند.

با این وجود، ممکن است شما تمام این کارها را کرده و هنوز به میزان چربی سوزی دلخواه نرسیده باشید. در این زمان استفاده از مکمل های بدنسازی چربی سوزی اهمیت پیدا می‌کنند.

بهترین مکمل های بدنسازی چربی سوزی کدامند؟

عارضه اصلی دوره چربی سوزی چیست؟

احساس خستگی شکایت اغلب ورزشکاران در دوره هیا کاهش وزن است. در زمانی که رژیم غذایی دارید این مورد طبیعی است و با تغییر کالری دریافتی و مصرف شده بدن شما به معنای واقعی کلمه سوخت کمتری خواهد داشت.

به همین علت هم است که اکثر چربی سوزها حاوی ترکیبات افزایش دهنده انرژی هستند تا با تحریک سیستم عصبی سطح انرژی را بالا نگه‌دارند.

چربی سوزهای مبتنی بر محرک شامل دوز کافی از کافئین بوده که به بالا بردن سطح انرژی کمک می‌کند.

یک اشتباه بزرگ

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که بسیاری از ورزشکاران انجام می‌دهند این است که فکر می‌کنند، فقط کافی است که از یک مکمل چربی سوز قوی استفاده کنند و بعد از آن وزن از دست خواهند داد. آنها فکر می‌کنند که چربی سوز راه حل معجزه‌آسای است که آنها دنبالش بودند.

اما گرفتن رژیم غذایی با کالری محدود ۸۰ درصد از جنگ برای کاهش وزن است.

اگر شما می‌توانید آن را انجام و ادامه دهید، پس ۸۰ درصد کار را انجام داده‌اید. بقیه آن ورزش و زمان است و همچنین می‌توانید از مکمل‌ها کمک اضافی دریافت کنید.

چربی سوز قوی بدنسازی می‌تواند به کاهش چربی کمک کند، اما فقط در صورتی که یک رژیم غذایی مناسب در کار باشد.

چربی سوزها به روش‌های متنوعی اثر می‌گذارند. آنها می‌توانند انرژی را افزایش دهند، به کاهش اشتها کمک کنند.

چربی را برای مصرف انرژی استفاده کنند، و حتی متابولیسم و دمای بدن شما را افزایش دهند که کالری بیشتری را در طول روز بسوزانید.

مواد تشکیل دهنده این مکمل ها کدامند؟

اغلب چربی سوزها شامل موادی چون فلفل قرمز، کافئین یا عصاره چای سبز است که کمک به تحریک سوخت و ساز بدن می‌کنند.

با مصرف این عناصر، شما در اصل می‌توانید میزان کالری کل سوزانده شده را افزایش دهید حتی اگر این تاثیر نامحسوس باشد. با این حال، از آنجایی که کاهش وزن به میزان کالری دریافتی و مصرفی شما بستگی دارد، هرچیزی که باعث شود بیشتر کالری مصرف کنید به جای تساوی طرفین معادله، شما را به سمت کمک به کاهش وزن سوق می‌دهد. به همین ترتیب، فرمولاسیون عناصر تشکیل دهنده دیگر چربی سوز‌ها که شامل استیل ال-کارنتین و چای سبز است، به بکارگیری بهتر چربی به عنوان سوخت در بدن می‌شود. این باعث شده که کار چربی سوزی را برای بدنتان آسان‌تر نماید.

بهترین مکمل های بدنسازی چربی سوزی کدامند؟

ال کارنتین

ال‌ کارنیتین از بهترین مکمل های بدنسازی چربی سوزی بوده و آمینو اسیدی است که به صورت طبیعی به عنوان واحد‌های سازنده پروتئین در بدن ساخته می‌شوند.از این آمینو اسید برای مدت‌های طولانی‌ است که به عنوان بهبود دهنده عملکرد ورزشی استفاده می‌شود.

ال‌ کارنیتین در انتقال اسید‌های چرب از جریان خون به درون میتوکندری بسیار کارآمد عمل می‌کند. به عبارت ساده‌تر شما با مصرف ال‌ کارنیتین قادر خواهید بود تا از چربی‌‌ها به شکل موثرتری در تامین انرژی بدن استفاده کنید

در دوره کات به دلیل اینکه ورزشکاران در مصرف کالری‌ها محدود هستند، احساس خستگی‌ امری رایج است، اما مصرف ال‌ کارنیتین از طریق مهار تولید اسید لاکتیک در عضلات باعث می‌شود که استقامت عضلات بالاتر رود. اسید لاکتیک عامل ایجاد خستگی‌‌های عضلانی است.

در طول تمرینات پر فشار بدن ضایعات متابولیک فراوانی‌ تولید می‌کند، مانند گرما که از طریق عرق بدن دفع می‌شود. ال‌ کارنیتین میزان تولید این ضایعات را کاهش می‌دهد که نتیجه آن تمرین بهتر و بیشتر و همچنین ریکاوری بهتر بعد از تمرین است.

اگرچه عوارض جانبی ال‌ کارنیتین به ندرت مشاهده می‌شود اما می‌تواند باعث ناراحتی‌‌های معده، اسهال و… شود.

آمینو اسید‌های شاخه دار از مکمل های بدنسازی چربی سوزی

آمینو اسید‌های شاخه دار در حقیقت واحد‌های سازنده ماهیچه‌ها هستند. آنها یک جز ضروری برای سنتز پروتئین بوده و حدود ۳۵% حجم ماهیچه‌ها را تشکیل می‌دهند. بدن شما در دوره کات به دلیل کمبود کالری برای اینکه بتواند انرژی خود را تامین کند ابتدا به سراغ تجزیه ماهیچه‌ها خواهد رفت. آمینو اسید‌های شاخه‌دار در این مقطع مخصوصا می‌توانند بسیار به شما کمک کنند، زیرا با مصرف آنها در دوره کات میزان سنتز پروتئین بیشتر خواهد شد و اینگونه بدن می‌تواند در برابر تجزیه ماهیچه‌ها مقاومت کند. مصرف آنها همچنین باعث خواهد شد که شما بتوانید با شدت بیشتری تمرینات خود را انجام دهید.

بهترین زمان مصرف آمینو اسید‌های شاخه دار زمان‌های نزدیک به تمرین است.معمولا افراد نوع پودری آمینو اسید‌های شاخه دار را به نوع قرص آن ترجیح می‌دهند؛ زیرا می‌توانند حین تمرین نیز به صورت نوشیدنی‌ از آن استفاده کنند.

سی‌ ال‌‌ ای  (CLA)

سی ال ای یک اسید چرب ضروری و از بهترین مکمل های بدنسازی چربی سوزی است که به دلیل خواص چربی‌ سوزی خود دارای محبوبیت بسیار زیادی دارد.

سی ال ای به احتمال بسیار فراوان دارای هیچگونه عارضه جانبی نیست اگر حدود ۵-۱۰% کالری روزانه شما را تشکیل دهند؛ اما مصرف آن توسط زنان باردار توصیه نمی‌شود.

بهترین حالت مصرف (CLA) همراه وعده‌های غذائی است. اگر مکمل (CLA) مصرفی شده در هر وعده حدود ۱ گرم است، می‌توانید همراه وعده‌های صبحانه، ناهار و شام خود مصرف کنید.

بهترین مکمل های بدنسازی چربی سوزی کدامند؟

پروتئین وی

بهتر است از پروتئین وی ۱۰۰ درصد ایزوله با کربوهیدرات و شکر بسیار کم در طول دوره چربی سوزی خود استفاده کنید.

یک نکته مهم که نباید فراموش شود

استفاده از هرگونه مکمل‌ تنها باید توسط دکتر متخصص یا مربی دارای مجوز فدراسیون ورزشی تجویز شود. استفاده خودسرانه و بدون مشورت با دکتر می‌تواند عواقب خطرناکی برای سلامتی داشته باشد.

در ضمن بهتر است خرید مکمل‌ها از مکان‌های معتبر مانند داروخانه‌ها انجام شود و از اصلی بودن مکمل مطمئن شوید، زیرا وجود مکمل‌های تقبلی در بازار شما را دچار مشکلاتی از جمله مشکلات کبدی و کلیوی و.. می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.