علت رابطه ریزش مو و لاغری چیست؟

1757
علت رابطه ریزش مو و لاغری چیست؟

علت رابطه ریزش مو و لاغری چیست؟

طی رژیم های سخت گیرانه که به هدف کم شدن سریع وزن صورت می گیره، رابطه ریزش مو و لاغری بیش از هر زمان دیگه ای به چشم میاد. از دست دادن وزن سریع مخصوصا اگه با یه رژیم غیر اصولی صورت بگیره، می تونه باعث ریزش زیاد مو شه. در این گونه رژیم ها مواد مغذی مورد نیاز به بدن نمی رسه و همین عامل موجب ریزش مو می شه. بعد از یه رژیم غذایی بسیار کم کالری و از دست دادن وزن، بدن به سرعت با کمبود ویتامین مواجه می شه و همین عامل باعث برهم خوردن تعادل سلامتی می شه!

دلیل اصلی:

شاید عمده دلیل رابطه ریزش مو و لاغری رو بشه کمبود منابع آهن در بدن دونست. علاوه بر آهن، کمبود سطح روی، منیزیم، پروتئین، اسیدهای چرب ضروری و ویتامین های B،D،A هم در این مقوله نقش دارن.

علت رابطه ریزش مو و لاغری چیست؟

تغییراتی که توی رژیم های غذایی به وجود میاد، سیکل رشد مو رو با اختلال روبه رو می کنه و باعث می شه فولیکول های مو که توی فاز رشد هستن، وارد فاز استراحت بشن.

راهی برای پیشگیری:

برای پیشگیری از این حالت باید کاهش وزن تدریجی صورت بگیره و تمامی گروه های غذایی اعم از نان، غلات، گوشت و حبوبات، سبزی ها و میوه ها و… درون اون باشن.

دو نکته:

  • توی خیلی از افراد ریزش مو موقتیه و 2 تا 6 ماه طول می کشه و پس از بازگشت به رژیم متعادل غذایی رشد مو طبیعی می شه.
  • توصیه می شه کاهش وزن در هفته حداکثر یک کیلو باشه و حتما از مکمل های ویتامین و آهن هم استفاده کنید.

خرید انواع مکمل های غذایی

پیشنهاداتی جهت جلوگیری از ریزش مو در رژیم های لاغری:

همون طور که گفتیم، نرسیدن آهن به اندازه کافی به بدن می تونه باعث ریزش مو شه، بهترین منابع آهن در رژیم غذایی گوشته؛ می تونید گوشت بدون چربی، گوشت گاو و ماهی رو به برنامه غذایی تون اضافه کنید.

گردو، تخم مرغ، اسفناج، عدس، زغال اخته، مرغ و… از بهترین مواد غذایی هستن که با گنجوندن اصولی اونها در رژیم غذایی، از تاثیرات مخربی مثل ریزش مو می شه جلوگیری کرد.

مجله مثبت سبز

0 ratings 0/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: