مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

ویتامین های جلوگیری کننده از ریزش مو

ویتامین های جلوگیری کننده از ریزش مو

ریزش مو یکی از معضلات بشر بوده و در همه جای دنیا آدم های زیادی وجود دارن که با این مشکل درگیر بوده و مدام به دنبال یافتن راه حلی برای درمان و یا پیشگیری هستن.

از غذاهای مقوی، از داروهای متفاوت که بگذریم یک سری از ویتامین ها هستن که از ریزش مو جلوگیری می کنن. پس در این نوشتار به اتفاق هم ویتامین های جلوگیری کننده از ریزش مو را بررسی می کنیم.

ویتامین E عنصری حیاتی و کلیدی در رشد موها

صرفه نظر از سایر مزایای سلامتی ویتامین ای لازم به ذکره که این ویتامین به دلیل بهبود رشد و توسعه مویرگ ها و عروق خونی و همچنین افزایش جذب اکسیژن سبب افزایش گردش خون و به دنبال اون رشد موها می شه و می تونه به درمان موخوره و چند شاخه شدن مو ها هم کمک کنه.

ویتامین B کمپلکس مطرح ترین ویتامین در جلوگیری از ریزش مو

ب کمپلکس یکی از ویتامین های محلول در آب بوده و حاوی تمامی ویتامین های گروه ب یعنی تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، پیریدوکسین، کوبالامین و همینطور اسید فولیک و بیوتین هست که مهمترین مواد مغذی بدن و همینطور سلامت مو به شمار می رن، و قطعا افرادی که دچار ریزش مو می شن، بدنشون چار کمبود روی، بیوتین و اسید پانتوتنیک شده است.

ویتامین C و پیشگیری از سفید شدن موها

ویتامین سی هم به مانند ویتامین ای سبب افزایش گردش خون در بدن و همینطور سر و موها می شه و البته آنتی اکسیدان موجود در این ویتامین هم کمک بزرگی به پیشگیری از سفید شدن موها می کنه و هم از ریزش موها جلوگیری می کنه.

کمبود آهن و خطر شکستگی موها

جالبه بدونین که کمبود آهن یکی ازعمده دلایل در ریزش مو و همینطور دلیل اصلی برای ایجاد شکستگی و حتی خشکی موها محسوب می شه که تامین آهن سبب افزایش سلامت خون و همچنین رشد موها می شه.

و البته اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶، کلسیم و منیزیم و ویتامین A  جزو ویتامین های جلوگیری کننده از ریزش مو به شمار می یان.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.