مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

چگونه با پوستی درخشان از خواب بیدار شویم؟

شروع یک روز و بیرون زدن از خونه مستلزم آماده شدن ماست، ما هر روز بعد از برخاستن از خواب و قبل از رفتن از خونه، ظاهرمون رو جلوی آیینه بررسی کرده و سعی می کنیم بهترین حالت از ما رو دیگران ببینن. از اونجایی هم که پوست ما مهمترین بخش از زیبایی ما رو تشکیل میده، شاید برای خیلی ها این سوال پیش بیاد که چطور میشه با پوستی درخشان از خواب بیدار شد؟ برای پاسخ به این سوال می تونید تا انتهای این مقاله با ما در داروخانه آنلاین  همراه باشید…

داشتن پوستی درخشان با شست و شوی صورت قبل از خواب 

اگه جز اون دسته از خانم ها و حتی آقایونی هستید که قبل از خواب پوست صورتتون رو به خوبی نمی شورید، مطمئن باشید که پس از مدتی کوتاه پوستتون به شدت تخریب میشه. آکنه، کدری، چین و چروک و… پیامد نشستن خوب صورت قبل از خوابه.

خانم ها دقت کنن که حتی لایه ای از مرطوب کننده یا ضدآفتابی که در طول روز از اون استفاده کردید هم می تونه منجر به بسته شدن راه های تنفسی پوست شما بشه.

از پاک کننده های مناسب نوع پوستتون به محض رسیدن به منزل، استفاده کرده و بعد از اون به خوبی پوستتون رو با آب و شوینده مناسب، بشورید.

کمبود آب بدن:

اگه می خواید که با پوستی شاداب از خواب بیدار بشید، کمبود آب بدنتون رو برطرف کنید، در طول روز حداقل ۶ لیوان آب خالص نوشیده و حتما قبل از خواب آب بنوشید.

به جای آب می تونید از یه لیوان شیرکم چرب و گرم، یک ربع قبل از خوابتون هم بهره ببرید.

چگونه با پوستی درخشان از خواب بیدار شویم؟

با شکم پر نخوابید:

سعی کنید حتما سه ساعت قبل از خواب، شام خورده باشید. شکم پر باعث میشه تا گاز متصاعد شده از غذا در بدن، روی پوستتون هم اثر منفی داشته باشه.

یبوست رو درمان کنید و ابدا در حالی که روده هاتون پره، به خواب نرید. سعی کنید حتما قبل از خواب اجابت مزاج داشته باشید.

پوستتون رو تقویت کنید:

قبل از خواب بنا به نوع پوستتون از مرطوب کننده ها و کرم های شب مرغوب استفاده کنید. یاتون نره که این محصولات رو در کنار کرم دور چشم حتما به خوبی روی پوست ماساژ داده و بعد به خواب برید.

چگونه با پوستی درخشان از خواب بیدار شویم؟

روی کمر بخوابید:

خوابیدن روی شکم رو به کلی فراموش کنید، روی کمر بخوابید و سعی کنید به پهلو خوابیدن رو هم به حداقل برسونید.

دیگر نکات مهم:

  • نور اتاق خوابتون رو تقریبا به صفر برسونید، قبل از خواب از وسایل الکترونیکی استفاده نکرده و همه این دستگاه ها رو از اتاق خوابتون دور کنید.
  • یادتون نره که برای داشتن پوستی درخشان حداقل باید شش ساعت در طول شب خواب باکیفیت داشته باشید؛ بی خوابی باعث بر هم خوردن سلامت پوست شما میشه!!
  • رو بالشتی تون رو هفته ای یک بار با شوینده های غیر حساسیت زا بشویید.
  • پتو رو به روی سر نکشیده و از دستگاه بخور سرد در اتاق خواب بهره ببرید.
  • از بخور گیاهان مفید برای پوست، ماهی یک بار حداقل بهره ببرید.
  • پس از برخاستن از خواب کمی آب لیموی تازه رقیق شده با آب ولرم بنوشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.