مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

آیا چاقی باعث ریزش مو میشود؟

یکی از نگرانی هایی که ممکنه افراد داشته باشن اینکه آیا چاقی باعث ریزش مو میشه یا فقط رژیم های لاغری باعث این مشکل میشن؟

در حقیقت برخی افراد در هر کدوم از این حالت ها به ریزش ناگهانی مو مبتلا میشن، اما باید بدونیم که این مشکل در اکثر اوقات مستقیما با چاقی و لاغری در ارتباط نیست، بلکه رابطه ای غیرمستقیم باعث بروز این مشکل میشه. در ادامه این مطلب از داروخانه آنلاین از ارتباط این دو موضوع بیشتر خواهیم گفت.

آیا چاقی باعث ریزش مو می شود؟ و اختلال در هورمون ها ایجاد می کند؟

گاهی بالا بودن هورمون مردانه در خانم ها، باعث بروز چاقی، آکنه، ریزش مو و ازدیاد موهای زائد میشه که برای رفع این مشکل که با علامتی چون بر هم خوردن سیکل قاعدگی در خانم ها بروز پیدا میکنه، پزشکان داروهای کنترل هورمون مردانه تجویز می کنن که خوشبختانه مهار این عامل در اکثر افراد موفقیت آمیزه.

آیا چاقی باعث ریزش مو میشود؟

باید بگیم که هم چاقی و هم ریزش مو در این مجال، هر دو به دلیل بر هم خوردگی هورمون ها رخ میده و مستقیما با هم رابطه ای ندارن.

چاقی و مشکلات غذایی:

در اکثر مواقع چاقی به علت خوردن غذاهای چرب و فاقد ارزش رخ میده، افرادی که عادت به خوردن غذاهای چرب و مضر دارن، در اکثر مواقع با کمبود ویتامین های ضروری مواجه میشن.

علاوه بر کمبود ویتامین که بر اثر نقش کمرنگ سبزیجات و میوه ها رخ میده، کم خونی هم در خیلی از مواقع دامن گیر آدم های بدغذا و فست فود خورد میشه.

مشکلات مربوط به تیروئید:

خیلی وقت ها پرکاری و کم کاری تیروئید هم می تونه منجر به ریزش مو بشه، که کم کاری با چاقی هم همسوست. پس با توجه به نوع مشکل و آزمایشات، باید زیر نظر پزشک مراتب درمان گذرونده بشه.

و اما مشکل ریزش مو در کاهش وزن:

کم کردن وزن به طور سریع و بدون رژیم غذایی صحیح، می تونه به شدت باعث ریزش مو بشه، به همین دلیل به افراد چاق توصیه میشه برای کم کردن وزن به پزشک متخصص مراجعه و با استفاده از راهنمایی های مناسب وزن خودشون رو کم و کمتر کنن تا بدن با کمبود مواد مغذی به یک باره مواجه نشه.

آیا چاقی باعث ریزش مو میشود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.