تاثیر نمک دریایی بر رشد مو و زیبایی پوست

4572
تاثیر نمک دریایی بر رشد مو و زیبایی پوست

تاثیر نمک دریایی بر رشد مو و زیبایی پوست

در کنار تمام عوارضی که برای نمک خوراکی مطرح می کنیم، نمی شه از تاثیر نمک دریایی بر رشد مو و زیبایی پوست غافل شد.

همون طور که در مطلب “نمک دریا چه فواید و مضراتی دارد؟” هم اشاره کردیم، یکی از مهمترین منابع طبیعی برای زیبا سازی و بهداشت پوست و مو استفاده از نمک دریاییه، این منبع مقوی در ایجاد تعادل، محافظت و بازگرداندن پوست به حالت طبیعی موثره.

تفاوت نمک معمولی با نمک دریایی:

محتوای معدنی این دو نمک، عمده تفاوت اونهاس؛ نمک دریا مملوست از موادی چون منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم که همگی نقش بسیار مهمی در سلامت و عملکرد پوست و ارتباط سلولی دارن.

تاثیر نمک دریایی بر رشد مو و زیبایی پوست

نمک دریایی تنها از تبخیر آب دریا به وجود اومده و از چندین ماده‌ معدنی مثل سدیم، کلسیم، منیزیم و پتاسیم تشکیل شده، این نمک به صورت طبیعی و بی نظیری زیبایی پوست و مو رو تضمین می کنه.

یک منبع طبیعی پر فایده:

زمانی که تعادل مواد معدنی پوست و مو بهم می ریزیه، علائمی مثل خشکی و سوزش بروز پیدا می کنه، به ویژه درصورتی که هوا سرد و خشک باشه؛ در این مواقع بیش از پیش تاثیر نمک دریایی بر رشد مو و زیبایی پوست مطرح می شه.

در واقع نمک دریایی باعث می شه پوست سدی حفاظتی برای خودش ایجاد کنه، به این ترتیب ارتباط بین سلولی هم افزایش پیدا می کنه و آبرسانی به این ارگان مهم راحت تر انجام می شه، در نتیجه روند پیری کندتر می شه.

نمک دریایی به ما کمک می کنه پوستی نرم تر، دندان هایی روشن تر و ناخن های سالم تر داشته باشیم.

موارد استفاده:

  • نمک یکی از بهترین لایه بردارهای طبیعیه که پوست مرده رو از بدن جدا می کنه، همچنین مواد معدنی موجود در اون به نرم شدن پوست و رطوبت زایی کمک می کنه، تنها کافیه کمی نمک دریایی رو با روغن زیتون مخلوط کرده و پوست رو با اون ماساژ بدید.
  • یکی دیگر از کاربردهای نمک دریایی، کم کردن و بستن منافذ باز پوست و ایجاد تعادل بین تولید چربی و خنثی کردن باکتری هاست. درواقع همین باکتری ها هستن که پوست رو مستعد جوش می کنن.
  • تنها کافیه نمک دریایی رو با آب گرم مخلوط کرده و روی پوست ماساژ داده و پس از 20 دقیقه صورت رو آبکشی کنیم.
  • برای موها، تنها کافیه کمی نمک دریایی رو به شامپوهاتون اضافه کرده و پوست سر رو در حمام حداقل 5 دقیقه ماساژ بدید.

مجله مثبت سبز

9 ratings 2.7/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: