مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

بهترین روش رفع موهای زائد

بهترین روش رفع موهای زائد

در این مقاله سعی داریم بهترین روش رفع موهای زائد را با هم بررسی کنیم. برای رسیدن به این نتیجه باید بدانید که هر فردی نسبت به علایق و شرایط پوستی خود، راهکار خاص خود را برای شیو کردن موهای خود به کار می بندد.

موهای صورت با موهای بدن تفاوت اساسی دارند. از این رو برای رسیدن به نتیجه مطلوب در این مجال، تنها به بررسی روش رفع موهای زائد بدن می پردازیم.

کرم ها و اسپری های موبر:

بهترین روش رفع موهای زائد

شاید اولین راهکاری که اغلب والدین به نوجوانان خود توصیه کنند، کرم های موبر باشد، وقتی از کرم های موبر برای اپیلاسیون استفاده می کنید، رشد موها به نسبت استفاده از موم، سریع تر ولی به نسبت تیغ، کند تر می شود. حالت قلیایی کرم های موبر به کراتین مو صدمه می زند و آن را متلاشی می کند، اما به ریشه صدمه نمی رساند. تقریبا هر هفته باید از کرم های موبر استفاده کنید تا از شر موهای زائد در امان باشید. پیش از آنکه به حمام بروید، مقداری از این کرم ها را روی سطحی از بدن که خشک و تمیز است بمالید و بر اساس دستورالعمل کارخانه سازنده کرم چند دقیقه صبر کنید. سپس کرم را شسته و خشک نمایید. حتما پیش از استفاده از کرم های موبر آن را روی قسمتی از دست خود امتحان کنید تا مطمئن شوید نسبت به آن آلرژی ندارید.

تیغ یا ژیلت:

بهترین روش رفع موهای زائد

خیلی از افراد بخصوص در سفر، از تیغ یا ژیلت برای رفع موهای زائد بدن استفاده می کنند. این وسیله به دلیل آسانی کاربرد از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما باید توجه داشت که این راه حل کاملا موقتی بوده و نتیجه آن تنها شاید ۲ روز دوام داشته باشد.

موم:

بهترین روش رفع موهای زائد

موم گرم به راحتی مو را از ریشه بیرون می کشد و از آن می توانید برای برداشتن موهای زائد زیر بغل، پا و دست استفاده کنید. اپیلاسیون به وسیله موم کمی دردناک است و اگر در شرایط غیر بهداشتی انجام شود، جوش و التهاب پوستی به همراه دارد. تجربه نشان داده است پس از اپیلاسیون با موم، موها دیرتر رشد می کنند و تا حدودی از زبری و ضخامت آنها کاسته می شود. لیکن استفاده مداوم از موم ها باعث افتادگی و شل شدن پوست نیز می شود.

اپیلیدی:

بهترین روش رفع موهای زائد

دستگاه های اپیلیدی از جمله اقتصادی ترین وسایل رفع موهای زائد هستند. این دستگاه ها به دو دسته تقسیم می شوند، گروهی که تنها ساقه مو را کوتاه می کنند و گروهی که مو را از ریشه در می آورند. عموما وقتی از دستگاه های اپیلاتوری استفاده می کنید، رویش موها دو تا سه هفته عقب می افتد. از این دستگاه ها روی تمامی قسمت های بدن می توانید استفاده کنید. تنها عیب آنها این است که باعث بوجود آمدن جوش های ریز روی پوست های حساس می شوند و اگر چه موهای بسیار ریز را می گیرند، ولی به مرور زمان موجب رویش موهای زیر پوستی می شوند.

لیزر:

بهترین روش رفع موهای زائد

به تازگی برای رفع موهای زائد بدن، افراد به سمت دستگاه های لیزر رفته اند. این دستگاه ها توانسته اند، با ایجاد رضایت حداکثری مشتریان، رشد و ضخامت موها را به شدت کاهش دهند. این روش تنها هزینه بری زیادی دارد که خیلی از افراد آن را به صرفه تر از باقی روش های تکرار شونده می دانند.

بهترین روش:

روش های ذکر شده به اضافه استفاده از موچین، استفاده از جلبک و وکس و… از جمله متداول ترین روش های رفع موهای زائد بدن هستند. اما باید دید که شما به عنوان یک فرد در چه سن و جنسیتی هستید و نوع پوست شما چگونه است؟

شما اگر خانمی در بازه سن پس از بلوغ و با پوستی نسبتا مقاوم هستید، می توانید از اکثر روش ها با توجه به زمان مورد نیاز برای بی مو بودنتان، استفاده کنید.

مجله پزشکی مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.