عادت های صبحگاهی که باعث لاغری می شن

565
عادت های صبحگاهی که باعث لاغری می شن

عادت های صبحگاهی که باعث لاغری می شن

از اونجایی که لاغری و تناسب اندام برای اکثر افراد در جامعه در اولویت هست، سعی داریم با هم در این مطلب عادت های صبحگاهی که باعث لاغری می شن رو مرور کنیم…

مهم ترین عادت، صبحانه بخورید:

خرودن صبحانه قبل از ساعت 9 صبح، باعث میشه تا چرخه سوخت و ساز بدن شما شروع به فعالیت کنه و بدن شما کالری بشتری رو بسوزونه.

برخی افراد دیگه هم که به این وعده توجه می کنن، اکثرا به اندازه کافی و یا با مواد مفید این وعده رو پشت سر نمیذارن. لازم به ذکره که صبحانه باید بین 500 تا 600 کالری به بدن برسونه و با مصرف کربوهیدرات ها، پروتئین، آنتی اکسیدان ها، چربی های سالم، ویتامین ها و مواد معدنی  تامین شه.

زمان صبحانه:

عادت های صبحگاهی که باعث لاغری می شن

این رو باید بدونید که اگه پس از بیدار شدن از خواب، مدتی رو در رختخواب به هدر می دید و با وقفه ای نسبتا طولانی صبحانه می خورید، این عادت باعث چاقی و اضافه وزن شما میشه.

بدن ما برای فعال کردن عملکرد سلول ها و دستگاه های حیاتی و بعلاوه پر کردن ذخیره خود که در طول شب خالی شده، نیاز به انرژی داره، همچنین با خالی موندن معده،  این عضو از بدن شروع به ترشح مایع اسیدی می کنه و این مسئله می تونه باعث ایجاد التهاب در معده بشه.

بنابراین توصیه می شه به محض بیدار شدن از خواب از جا بلند شید و در اولین فرصت صبحانه میل کنید؛ توصیه می شه با یه نوشیدنی سالم مثل چای یا آب ولرم با اندکی لیموترش روزتون رو شروع کنید!

صبحانه پر پروتئین بخورید:

میل کردن صبحانه ای که مواد پروتئینی در اون زیاده، باعث میشه تا میل به خوردن در بدن کم بشه و به تبع اون وزن کاهش پیدا کنه.

تخم مرغ، ماست یونانی، آجیل و… بهترین گزینه ها هستن!

از نور آفتاب غافل نشید:

عادت های صبحگاهی که باعث لاغری می شن

از دیگر عادت های صبحگاهی که باعث لاغری می شن می شه به ضرورت ویتامین D اشاره کرد؛ اگه در شروع هر روز به مقدار مناسبی در معرض نور خورشید قرار بگیرید، بیشتر از دیگران می تونید در مدت مشابه وزن کم کنید.

کمی ورزش کنید:

قبل از خوردن صبحانه کمی پیاده روی کنید و نرمش های کششی انجام بدین، در طولانی مدت به خوبی تفاوت اندامتون رو متوجه می شید!

متفاوت از خانه خارج بشید:

سعی کنید اگه با ماشین یا وسایل نقلیه به محل کار یا تحصیل خودتون می رید، کمی از راه رو پیاده روی کرده و این مسیر پیاده روی رو ماهی یک بار عوض کنید!

مجله مثبت سبز

0 ratings 0/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: