مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

کارهایی که هرگز نباید بعد از ورزش انجام دهید

کارهایی که هرگز نباید بعد از ورزش انجام بدیم

رفتن به باشگاه بخشی از فرایند رسیدن به تناسب اندامه ولی باید توجه داشته باشید که کارهایی که بعد از تمرین هم انجام میدید، بخش مهم دیگه ای از تناسب اندامه که روی عملکردتون تاثیر مستقیم میذاره. در همین راستا قصد داریم در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز کارهایی که هرگز نباید بعد از ورزش انجام بدید رو با هم مرور کنیم…

و اما این اشتباهات کدامند؟

فراموش کنید بدنتون رو سرد کنید:

وقتی پرفشار ورزش کردید باید حتما به همون سرعتی که به اوج رسیدید، از اوج هم فرود بیاید. این یه نکته خیلی مهم در روند ورزش کردنه.

ضربان قلب باید به همون نظمی که سرعت می گیره، از سرعت هم بیفته؛ به همین دلیل سرد کردن اهمیت زیادی داره. مصرف زمان برای خنک کردن اجازه میده ضربان قلب و فشار خون شما به حالت عادی برسه و مانع جمع شدن خون در رگ ها بشه.

پس اگه نیم ساعت با سرعت بالا بر روی تردمیل بودید، حتما در 5 دقیقه آخر سرعت زرو از زیاد به کم بیارید.

انجام ندادن حرکات کششی:

عدم کشش پس از ورزش کردن موجب محدودیت در دامنه حرکاتتون شده و شما را در معرض جراحت قرار میده.

مصرف غذاهای چرب:

کارهایی که هرگز نباید بعد از ورزش انجام دهید

چربی ها، روند گوارش بدن رو به تاخیر میندازن، بنابراین پس از ورزش کردن باید از مصرف چربی ها پرهیز کرد. غذاهای مغذی که وارد خون میشن و به سرعت به سلول ها میرسن، بهترین گزینه ها هستن.

یادتون باشه که اگه می خواید پس از ورزش غذا بخورید، بگذارید 20 تا 30 دقیقه از ورزش شما بگذره، سپس از یک کربوهیدرات با کیفیت یا پروتئین برای سوخت رسانی به ماهیچه های خودتون استفاده کنید!

عدم آب رسانی کافی به بدن:

کارهایی که هرگز نباید بعد از ورزش انجام دهید

مصرف مایعات برای افراد ورزشکار بسیار ضروریه، چرا که آب از دست رفته بدن به علت تعریق رو به بدن برمی گردونه. پس از انجام تمرین های ورزشی نیاز به بازگرداندن گلیکوژن و جا به جایی الکترولیت دارید که بدون آب ممکن نیست!

کم خوابی در طول شبانه روز:

پس از انجام تمرین های ورزشی اگه خواب کافی نداشته باشیه، بدنمون قادر به بازسازی مجدد نیست. به طور کلی می شه گفت کارهایی که پس از ورزش انجام میدیم، به شدت می تونه آثار ورزش رو بر روی بدن ما بیشتر و یا کمتر کنه.

تعویض نکردن لباس و دوش نگفتن:

لباس‌های مرطوب خودتون رو سریع عوض کنید و لباس دیگه ای بپوشید. لباس های مرطوب محیط مناسبی برای رشد باکتری هستن و می‌تونن باعث سرماخوردگی شما بشن.

جدا از این که باید حتما بعد از باشگاه دوش بگیرید، باید لباس ها، جوراب ها و کفش های خودتون رو هم عوض کنید.

دیگر کارهایی که هرگز نباید بعد از ورزش انجام بدیم:

استراحت کردن مطلق: نباید بعد از ورزش سنگین بخوابید، می تونید کمی راه برید.

خوردن نوشابه و مایعات گازدار، انجام کارهای سنگین خانه، عطر و ادکلن زدن روی بدن برای از بین بردن بود عرق و… هم از جمله کارهایی هستن که هرگز نباید بعد از ورزش انجام بدیم!

مجله مثبت سبز

یکی از منابع معتبر که مقاله فوق از مفهوم آن اقتباس گرفته شده، brit می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.