مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

علت ها و راه های درمان گرفتگی عضلات بدنسازان

علت ها و راه های درمان گرفتگی عضلات بدنسازان

گرفتگی عضلات بدنسازان از جمله مشکلاتیه که خیلی از ورزشکاران با اون رو به رو هستن و به دنبال راهکارهایی برای درمان اون می گردن. گرفتگی و کوفتگی عضلات بدنسازان پس از ورزش این تصور رو به وجود میاره که یه جلسه‌‌‌‌ ورزشی با کیفیت رو پشت سر گذاشتن، ولی کوفتگی همیشه به این معنا نیست که اندامتون عالی می شه.

اغلب اوقات، بدنسازان هنگامی احساس کوفتگی می کنن که عضلات بی تحرکشون که قبلا هیچ وقت از اونها استفاده نکرده بودن، درگیر می شه. حتی اگر خوش اندام هم باشید، کلاس ورزشی جدید یا تمرین ورزشی جدید که بدنتون به اون عادت نداره باعث می شه تا چند روز درد بکشید!

علت این کوفتگی و درد عضلانی:

علت ها و راه های درمان گرفتگی عضلات بدنسازان

پس از یک فعالیت ورزشی تارهای عضلانی تخریب می شن و همین باعث ایجاد درد می شه. تخریب تارهای عضلانی که در واقع پارگی های میکروسکوپی هستن، باعث درد عضلات می شن.

جای نگرانی نیست!

پروسه ای که گفته شد کاملا طبیعی است و دارای مزیت!

در واقع وقتی فیبرهای عضلانی پاره می شن، بدن عضلات آسیب دیده و دردناک رو بازسازی می کنه و پس از اون عضلات حجیم تر و قوی تر از قبل رشد می کنن، این‌‌ همون مکانیسمیه که ورزشکاران حرفه ای از اون برای حجیم تر و قوی تر شدن عضلاتشون استفاده می کنن!

راه های درمانی (قبل از تمرین)

گرم کردن و انجام حرکات کششی به شما کمک می کنه کمتر دچار درد و گرفتگی عضلانی بشید، نوشیدن آب قبل از تمرین هم از مهم ترین مواردیه که باید رعایت کنید. این کار رو با نوشیدن آب یا نوشیدنی ورزشی که حاوی الکترولیت های لازمه هستن، انجام بدین!

راه های درمانی (بعد از تمرین)

علت ها و راه های درمان گرفتگی عضلات بدنسازان

بلافاصله پس از تمرین بدن خودتون رو سرد کنید، بعد از تمرین حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه، حرکات سبک مثل قدم زدن همراه با حرکات کششی رو انجام بدین. این حرکات به سیستم گردش خون و سیستم لنفاتیک کمک می کنه تا مواد زائد حاصله از تمرین مثل اسید لاکتیک از بدن و عضلات دفع شه و  از کوفتگی بعد از ورزش در امان بمونید!

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.