مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

فواید خوردن قارچ چیست؟

فواید خوردن قارچ چیست؟

فواید خوردن قارچ بخصوص توی روزهای سرد سال به قدری زیاده که می شه اون رو یکی از ضد ویروس های قوی دونست!

خوردن قارچ باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شه، براساس پژوهش ها در قارچ انواع مواد ضد ویروسی وجود داره که مصرف اون باعث ترمیم بافت های آسیب دیده بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می شه. به همین دلیل مصرف قارچ خوراکی به ویژه زمانی که بدن بیمار و درگیر ویروسه می تونه چاره ساز باشه!

نتیجه یه تحقیق:

فواید خوردن قارچ چیست؟

تحقیقات نشون می ده که قارچ منبع بسیار خوبی از گروه ویتامین های B از جمله ویتامین  B2 و ویتامینB3  است، مصرف ویتامین B برای بدن بسیار حیاتیه چراکه قند و گلوکز موجود توی هیدروکربن و سایرخوراکی ها رو به انرژی برای سوخت و ساز بدن تبدیل می کنه.

بهترین روش مصرف:

فواید خوردن قارچ چیست؟

قارچ رو می شه به روش های مختلف نوش جان کرد، اما کارشناسان توصیه می کنن، افراد قارچ رو به صورت خام، پخته، کبابی و یا آب پز مصرف کنن و از مصرف اون به صورت سرخ شده پرهیز کنن، زیرا بسیاری از خواص درمانی قارچ با این روش طبخ از بین می ره و به دلیل فرم ساختار قارچ میزان بالایی از روغن جذب اون می شه.

رد یه شایعه:

یکی از باورهای غلط درمورد قارچ، نامگذاری اون به عنوان منبع غنی پروتئینه!

قارچ، حدود ۹۰ درصد یا حتی بیشتر آب داره بنابراین میزان پروتئین، چربی و کالری اون بسیار ناچیزه. است. برخی مبالغ زیادی رو صرف خریدن قارچ می کنن و اون رو جایگزین گوشت می کنن، در حالی که می شه همین هزینه رو صرف تهیه منابع پروتئینی دیگه مثل تخم مرغ کرد.

سلامت کهنسالان:

فواید خوردن قارچ چیست؟

قارچ خوراکی منبع عظیمی از ویتامین D است و سالمندان، افرادی که دچار شکستگی اعضای بدن شدن، افراد مبتلا به آلرژی و بیماری های خود ایمنی می تونن در کنار مصرف دارو از این ماده خوراکی به عنوان یه مکمل درمانی برای سلامتی بهره ببرن.

منبع خوب آهن، پتاسیم و مس:

  • در هر ۱۰۰ گرم قارچ، حدود یک میلی گرم آهن وجود داره.
  • باید بگیم که توی هر ۱۰۰ گرم قارچ خوراکی چیزی حدود ۳۲۰ میلی گرم پتاسیم وجود داره!
  • یه واحد قارچ که شامل ۵۵ عدد متوسط می شه، حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد نیاز بدن به مس رو تأمین می کنه.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.