مجله پزشکی مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

همه چیز درباره فواید تمشک آبی

همه چیز درباره فواید تمشک آبی

همه چیز درباره فواید تمشک آبی

فواید تمشک آبی موضوعی است که کمتر درباره آن شنیده ایم. تمشک آبی یا همان بلوبری میوه ای است که در کشور ما به ندرت دیده و یافت می شود و با نام لاتین آن یعنی بلوبری نیز این میوه شناخته شده است. در این مطلب سعی داریم با این میوه و خواص آن بیشتر آشنا شویم:

ماهیت

تمشک آبی نوعی گیاه گلدار با میوه ای توت مانند به رنگ آبی تیره یا بنفش است. این میوه بومی شمال آمریکا می باشد. طعم این میوه شیرین می باشد. بوته های آن می تواند میوه از ماه می تا ماه ژوئن (به مدت یک ماه) داشته باشد، که البته مدت میوه داری این گیاه را می توان تغییر داد.

موثرترین فایده، آب کردن چربی شکمی:

این میوه به ظاهر کوچک نقش موثری در نرم کردن پوست های خشک، ارتقا عملکرد مغز و پیشگیری از سرطان دارد. مطالعه ای جدید ثابت کرده که موش هایی که در رژیم غذایی آنها بلوبری به میزان فراوان گنجانده شده، بعد از مدتی چربی شکمی خود را از دست داده اند. لازم به ذکر است که که این نوع چربی ارتباط قوی با ابتلا به دیابت و بیماری قلبی دارد.

دیگر فواید:

  • آنتی اکسیدان های موجود در بلوبری باعث نرمی پوست می گردد. ترکیب آن با آب لیمو و شکر منجر به روشن تر شدن و پوست اندازی می شود.
  • انتوسیانین های تمشک آبی به رادیکال های آزاد که عامل سرطان هستند، حمله کرده و مانع از رشد سلول های سرطانی می شود.
  • تحقیقات نشان می دهد که این میوه به دلیل داشتن آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدها، مانع از ایجاد و گسترش مشکلات مغزی نظیر از دست دادن حافظه نیز می شود.
  • تمشک آبی همانند کرن بری، حاوی ترکیباتی است که مانع از چسبیدن باکتری ها به دیواره مثانه شده و بنابراین امکان عفونت مثانه را کاهش می دهد.
  •  از دیگر فواید تمشک آبی کاهش کلسترول و ارتقا سطح گلوکز خون می باشد. محققان معتقدند که آنتی اکسیدان موجود در این میوه روش ذخیره بدن و پردازش گلوکز و یا قند را تغییر داده؛ بنابراین خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

نکته مهم

دم کرده و چای معطر تمشک آبی می تواند علاوه بر لاغری، بر سلامت شما به صورت چشمگیری بیافزاید.

مجله پزشکی مثبت سبز

2 ratings3/5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه مثبت سبز
عضویت در خبرنامه مثبت سبز
دریافت آخرین اخبار حوزه سلامت به طور مستقیم در صندوق پستی شما، ثبت نام کنید!
امکان لغو عضویت در هر زمان