پیشنهادهایی عالی برای وعده شام

1904
پیشنهادهایی عالی برای وعده شام

پیشنهادهایی عالی برای وعده شام

از جمله رموز سلامت، به کار بستن بهترین متودها برای وعده شام هست. توی مطلبی تحت عنوان “آیا شام نخوردن باعث لاغری می شود؟” شرح دادیم که شام نخوردن نه تنها وزن رو کم نمی کنه، بلکه در طولانی مدت باعث چاقی و ضعف بدنی هم می شه. در همین راستا هم سعی داریم توی این مطلب بهترین پیشنهادها رو برای شام با هم مرور کنیم…

اهمیت شام:

بدن ما براساس یه نظام بیولوژیک و یه نیاز فیزیولوژیک به تغذیه در وعده های مشخصی در طول روز نیاز داره. یعنی براساس زمانی که هضم، جذب و متابولیزه شدن غذا توی بدنمون طول می کشه، ما نیاز به خوردن حداقل 3 وعده غذایی در طول روز پیدا می کنیم.

پیشنهادهایی عالی برای وعده شام

اکثر افراد برای تناسب اندام و لاغر شدن سعی به حذف شام می کنن، در حالی که این کار شما رو به ریزه خواری های مضر و ولع بیشتر می کشونه و نتیجه عکس می بنید.

در شب هورمون هایی که متابولیسم رو بالا می برن و باعث سوخت و ساز غذا در بدن می شن در حالت استراحتن و به همین علت غذاهای سنگینی که مصرف می کنیم فقط در بدن جمع می شن و به چربی تبدیل می شن و باعث بروز چاقی می شن و یا با رسوب توی دیواره های عروق، هسته های چربی رو تشکیل می دن.

شام چی بخوریم؟

بهترین شام اون غذاییه که سبک باشه و باعث معده درد نشه. غذاهایی مثل عدسی، خوراک لوبیا، نان و پنیر و سبزی، نان و ماست و گردو و به طورکلی انواع غذاهای کم چرب، کم کالری و کم حجم بهترین پیشنهاد هستن.

بهترین زمان خوردن شام؟

  • توصیه می شه حداقل 2 ساعت بین شام خوردن و خوابیدن فاصله بندازیم؛ از اونجایی که دراز کشیدن و خوابیدن، شرایط هضم و کارکرد مطلوب دستگاه گوارشی رو مختل می کنه، توصیه می شه که فاصله ای بین شام و خواب وجود داشته باشه.
  • شام خوردن توی ساعات ابتدایی شب، به دستگاه گوارش این اجازه رو می ده که زمان کافی برای هضم غذا داشته باشه و خطر افزایش اسید معده و برگشت اسید به مری رو کم می کنه.
  • دراز کشیدن بعد از غذا خوردن، سوزش معده و برگشت اسید رو بیشتر می کنه. به همین علت بودن چند ساعت فاصله بین غذا خوردن و دراز کشیدن می تونه سوزش معده رو کم کنه.

مجله مثبت سبز

0 ratings 0/5
اشتراک
mm
یه نویسنده شاد اما حساسه، متولد قلب زمستون و کارشناسی ارشد اقتصاد داره، سال های زیادی تکواندو کار و البته معلم مقطع ابتدایی بوده و عاشق فوتباله! اون شاعره و اولین کتابش سال 83 چاپ شده، در ضمن اون عاشق حیوانات، کودکان و گیاهانه.

نظر خود را درج فرمایید: