مجله پزشکی مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

خوراکی هایی که شما رو پیر میکنن، کدامند؟

خوراکی هایی که شما رو پیر میکنن، کدامند؟

غذایی که می خوریم، روی تمام قسمت های بدن ما به لحاظ جسمی و روحی تاثیر میذاره، باید بدونیم که این عادت های صحیح یا غلط غذایی ما هستن که باعث میشن ما از سن خودمون پیرتر یا جوون تر نشون داده بشیم. در این مطلب سعی داریم با خوراکی هایی که شما رو پیر می کنن و موجب از بین رفتن شادابی و جوانی شما میشن، بیشتر آشنا بشیم…

تابش آفتاب:

تنها عاملی که بیش از تغذیه روی زیبایی و طراوت پوست اثر میذاره، تاثیر نور خورشیده، پرتو فرابنفش تقریبا مسئول ۸۰ درصد از نشانه های قابل مشاهده پیری در پوسته و از این رو، نباید استفاده از ضد آفتاب ها رو هیچ وقت فراموش کرد.

لازم به ذکره که الگوی کلی غذا خوردن هم می تونه روی جوانی پوست تاثیرگذار باشه. به ندرت مصرف کردن یه غذای کم ارزش مثل چیپس یا فست فود باعث شکل گیری چین و چروک و لکه روی پوست نمیشه، اما اگه این موضوع تبدیل به یه عادت روزانه بشه، داستان خیلی فرق میکنه.

خوراکی هایی که شما رو پیر می کنن، کدامند؟

خوراکی هایی که شما رو پیر می کنن، کدامند؟

  1. سدیم موجود در خوراکی های شور باعث حبس آب در سلول ها، پف صورت و همینطور پیری زودرس می شه.
  2. پخت بیش از حد گوشت باعث می شه تا پیوند بین چربی ها شکسته و هیدروکربن ها تشکیل شن که باعث پیری و سرطان هم میشه.
  3. نوشیدنی های انرژی زا، نوشابه ها و… نه تنها انرژی رو افزایش نمیدن، بلکه باعث افزایش فشار خون، تپش قلب، اضطراب، سردرد، سکته مغزی و بی خوابی هم میشن.
  4. صرف آبمیوه در وعده صبحانه، به علت اسیدی بودن، باعث از بین رفتن مینای دندان میشه.
  5. مخلوط چربی اشباع شده و شکر باعث افزایش التهاب در بدن می شن و روی پوست تاثیر میذاره.
  6. نوشیدن الکل به قسمت های زیادی از بدن، از جمله پوست آسیب میزنه و باعث پیری زودرس میشه.
  7. گوشت های فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس که ارتباطشون با سرطان از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام شده، روند پیری بدن رو به شدت تسریع می کنه.
  8. چربی های ترانس می تونن خطر آسیب های اکسیداتیو در اثر اشعه یووی رو زیاد کنن، صدماتی که انسان رو در برابر اشعه های مضر خورشید آسیب پذیرتر می کنه.

مجله مثبت سبز

یکی از منابع معتبر که مقاله فوق از مفهوم آن اقتباس گرفته شده، مجله lifegate می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.