بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه هوا

چالش‌های خرید دستگاه تصفیه هوا


زمان خواندن تقریبی مقاله : 8 دقیقه
0 499

دستگاه تصفیه کننده هوا به شما کمک می‌کند تا فضای زندگی خود را عاری از آلاینده‌ها و آلرژن‌های موجود در هوا کرده و هوای سالم‌تری را تنفس کنید. زندگی در کلان‌شهرها با آلودگی هوا گره خورده است. افزایش سطح آلودگی در هوا باعث می‌شود تا سلامتی افراد به خطر بیفتد. به ویژه اگر فرد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی باشد، در معرض خطر بیشتری بر اثر آلودگی قرار خواهد گرفت. شما تاکنون به این فکر افتاده‌اید که دستگاه تصفیه هوا بخرید؟ از آنجایی که تصفیه کننده‌های هوا در انواع مختلفی تولید می‌شوند، لازم است تا یک راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه هوا داشته باشید تا خرید مطمئنی انجام دهید. پس در ادامه همراه ما باشید.

چرا از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنیم؟

گاهی به بعضی دلایل هوای داخل منزل حتی از هوای بیرون نیز آلوده‌تر می‌شود. در آلودگی هوای داخل خانه مواد شوینده و پاک کننده و دئودورانت‌ها نیز می‌توانند نقش داشته باشند. یک دستگاه تصفیه هوا برای افراد مبتلا به آلرژی، آسم و دیگر بیماری‌های تنفسی ضروری به حساب می‌آید. دستگاه‌های تصفیه هوا شما را از شر آلرژن‌ها، گرده گل‌ها، گرد و غبار، موی حیوانات خانگی و سایر آلاینده‌هایی که با چشم غیر مسلح به چشم نمی‌آیند، خلاص می‌کنند. برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا حتی این قابلیت را دارند که هر نوع بوی نامطبوع مثل بوی رنگ و لاک را جذب کرده و خنثی نمایند. همچنین اگر کودک در منزل دارید نیز توصیه می‌شود که در منزل از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنید.

برای خرید دستگاه تصفیه هوا در انواع مختلف کلیک کنید و انتخابی مطمئن از داروخانه آنلاین مثبت سبز داشته باشید.

راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه هوا

نیاز به یک دستگاه تصفیه هوا برای هر فردی می‌تواند متفاوت باشد. یعنی افراد به دلایل مختلفی به سراغ خرید دستگاه تصفیه کننده هوا می‌روند. به موارد زیر دقت کنید:

  • بیماران مبتلا به آسم باید از تصفیه کننده‌های هوا با فیلترهای HEPA استفاده کرده و از دستگاه تصفیه هوای ازن‌ساز دور کنند.
  • افرادی هم که با ضعف سیستم ایمنی روبرو هستند و یا دیالیز می‌شوند باید از تصفیه کننده‌هایی با فیلتر هپا بهره بگیرند.
  • فقط تصفیه‌کننده‌های هوایی که با تکنولوژی True HEPA Filter کار می‌کنند می‌توانند تضمین کننده که ۱۰۰% آلرژن‌ها را از بین می‌برند.
  • افرادی که در مناطق ساختمانی زندگی می‌کنند باید از تصفیه کننده‌ای با پیش فیلتر قوی استفاده نمایند. پیش فیلترها به طور مرتب باید تعویض شوند.
  • اشخاصی که در مناطق صنعتی زندگی می‌کنند باید یک تصفیه کننده با فیلترهای کربن فعال داشته باشند تا بوی نامطبوع موجود در هوا از بین ببرند.
  • افرادی که در منزل حیوان خانگی دارند نیز باید از دستگاه‌های تصفیه هوا با پیش فیلتر قوی بهره بگیرند تا از تنفس موهای حیوان خانگی پیشگیری شود.

انواع تصفیه هوا

نکاتی در مورد خرید دستگاه تصفیه هوا

در راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه هوا باید به این نکات هم دقت داشته باشید:

نوع دستگاه تصفیه هوا

در اینجا معروف‌ترین انواع تصفیه‌کننده‌های هوا را که با تکنولوژی‌های مختلفی کار می‌کنند، به شما معرفی می‌کنیم:

تصفیه هوا پیش فیلتر

پیش فیلترها مانند فوم و پلی استر نبافته، ذرات بزرگی مانند موهای حیوانات خانگی را قبل از مرحله بعدی فیلتراسیون از بین می‌برند.

تصفیه هوا با فیلتر واقعی هپا

این نوع دستگاه‌ها می‌توانند مواد آلرژی زا مانند گرده، شوره حیوانات، هاگ‌های کپک و گرد و غبار را تمیز کنند. فیلترهای هپا این توانایی را دارند که تا ۹۹.۹۹ درصد تمام ذرات کوچک‌تر از ۰.۳ میکرون را حذف کنند. فیلترهای تصفیه هوا هپا باید چند وقت یکبار تعویض شوند. هرچه فیلتر HEPA بزرگتر باشد، ذرات بیشتری را می‌تواند حذف نماید. اندازه، جنس و ساختار فیلتر، عملکرد دستگاه تصفیه هوا را تعیین می‌کند.

فیلتر کربن فعال

فیلتر کربن فعال در ترکیب با فیلترهای دیگر استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها به جذب بو و گازها کمک کرده و در نتیجه دود، مواد شیمیایی، بوی غذا و بخار را خنثی می‌کنند. فیلترهای کربن نیز پس از استفاده به مرور زمان باید تعویض شوند.

فیلترهای ضد باکتری و میکروب‌کش

برای از بین بردن باکتری‌ها و میکروب‌های مضر می‌توانید از دستگاه تصفیه هوایی استفاده کنید که دارای فیلتر ضد باکتری باشد.

فیلترهای یو وی (UV)

با استفاده از فیلترهای UV به همراه فیلترهای HEPA از استریل بودن هوایی که تنفس می‌کنید می‌توانید مطمئن شوید. به طور کلی این نوع فیلترها در بیمارستان‌ها، آشپزخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مدارس و مهدکودک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند تا خطر ابتلا به عفونت را به حداقل برسانند.

فیلتر اکسیداسیون فوتوکاتالیستی

در این دستگاه از یک صفحه فلزی با پوشش دی اکسید تیتانیوم همراه با نور UV برای اکسید شدن و تجزیه فیزیکی مواد شیمیایی در طول فرآیند فیلتراسیون استفاده می‌کند.

تصفیه هوای یون ساز

این دستگاه با تولید یون و رهاسازی آن در هوا عملکرد خود را انجام می‌دهد. دستگاه یون ساز ذرات معلق موجود در هوا را دارای بار الکتریکی و به هم نزدیک کرده و از این طریق آنها را از هوا جدا می‌کند. اما باعث تبدیل اکسیژن موجود در هوا به ازن خواهد شد و به همین دلیل استفاده از آن در فضاهای بسته پیشنهاد نمی‌شود. زیرا خود باعث افزایش آلاینده‌ها در هوا شده و ممکن است علائمی همچون سرفه و سوزش گلو را به دنبال داشته باشد.

دفعات تصفیه هوا در یک ساعت

راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه هوا باید طوری باشد که در آن دفعات تصفیه هوا در هر ساعت مشخص شده باشد. مثلا بهتر است دستگاه بتواند ۵ بار در ساعت هوا را عوض کند.

انتخاب دستگاه تصفیه هوا بر اساس مساحت فضا

اینکه دستگاه تصفیه هوا را برای چه مساحتی می‌خواهید اهمیت بالایی دارد. در کاتالوگ محصول باید مشخص شده باشد که برای چه متراژی مناسب است. فضاهای بزرگ‌تر به دستگاه‌های تصفیه کننده هوای بزرگ‌تری نیاز دارند. اگر برای اتاق خواب خود به دنبال تصفیه کننده هوا هستید، دستگاهی را بخرید که صدای کمی تولید کند تا آزار دهنده نباشد. چنانچه برای اتاق نشیمن یا پذیراتی قصد خرید تصفیه کننده هوا دارید، دستگاهی بخرید که قابلیت تنظیمات آن بالا و جوابگوی هر نوع سلیقه‌ای باشد.

 تصفیه کننده هوا

گارانتی دستگاه

هر نوع دستگاه تصفیه کننده هوا بعد از ۱۲ تا ۱۸ ماه نیاز به چک شدن و گاه تعویض فیلتر دارد. اطمینان حاصل کنید، دستگاهی می‌خرید که گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشد تا به هنگام تعمیرات یا تعویض فیلتر دچار سردرگمی نشوید.

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می‌کند؟

راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه هوا را شرح دادیم. دستگاه‌های تصفیه هوا از فیلتر مکانیکی، یونی، الکترواستاتیک یا هیبریدی برای پاکسازی هوای داخل استفاده می‌کنند. عملکرد دستگاه به این صورت است که هوای آلوده به داخل کشیده می‌شود و بعد از فیلتر شدن به داخل اتاق باز می‌گردد. دستگاه‌های تصفیه هوا، آلاینده‌ها، ذرات گرد و غبار و حتی بو را جذب کرده و هوای داخل خانه را تمیز و پاکیزه می‌کنند. با استفاده از آنها احتمالا خواب بهتری را هم تجربه خواهید کرد.

سخن پایانی

در این مقاله به راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه هوا پرداختیم. با استفاده از توضیحاتی که ارائه کردیم می‌‎توانید نوعی از این دستگاه که متناسب با نیازتان است انتخاب نموده و مورد استفاده قرار دهید. به ویژه اگر کودک در منزل دارید، از حیوان خانگی مراقبت می‌کنید یا در خانه فردی را دارید که به بیماری‌های تنفسی یا آلرژی مبتلا است، خرید دستگاه تصفیه کننده هوا را به شما توصیه می‌کنیم. داروخانه آنلاین مثبت سبز انواع دستگاه تصفیه هوا را با تخفیف‌های عالی به فروش می‌رساند. بد نیست سری به این داروخانه بزنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۳ میانگین: ۴.۷]
منبع timesofindia

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :