collagino

کلاژن چیست؟ نحوه مصرف، عوارض و فواید کلاژن

3.5/5 - (8 امتیاز)
هرچه سطح کلاژن در پوست پایین تر بیاید، افتادگی پوست بیشتر شده و چین و چروک ها افزایش خواهد یافت. اما نگران نباشید؛ هنوز برای کمک به جوان ماندن پوست راهکارهای موثر وجود دارد. در این مطلب همه اقدامات تاثیرگذار در افزایش سطح کلاژن را برایتان شرح می‌دهیم.
در ویدیوی زیر دکتر سید حسن شفیعی توضیحات کاملی در مورد اینکه کلاژن چیست؟ ارائه می‌دهند:
پخش ویدیو

اگر خواهان افزایش سلامت پوست خود بوده و در این باره مطالعه کرده‌اید، بدون شک نام کلاژن برای شما آشناست. کلاژن چیست؟ کلاژن ، فراوان‌ترین پروتئین موجود در بدن انسان است که در ساختمان پوست نقش عمده‌ای را ایفا می‌کند. با افزایش سن، کلاژن سازی برای پوست رو به کاهش می‌رود. اما خوشبختانه راه‌هایی برای اینکه بتوانیم دوباره کلاژن را در پوست افزایش داده و بر علیه چین و چروک‌ها عمل کنیم، وجود دارد. مثلا می‌توانید قرص کلاژن بخورید، مواد غذایی کلاژن‌ساز مصرف کنید یا از کرم‌های ضد چروکی بهره بگیرید که حاوی کلاژن هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه کلاژن چیست با ما همراه باشید.

خلاصه این مقاله با موضوع “کلاژن چیست” را در این پادکست می‌توانید گوش دهید:

کلاژن چیست؟

کلاژن چیست؟ اگر در جمعی بنشینید و صحبت از زیبایی پوست یا آثار پیری به میان بیاید، قطعا در مورد کلاژن نیز صحبت خواهد شد. کلاژن فراوان‌ترین پروتئین موجود در بدن است. این پروتئین اگرچه در جوانی پوست سهم بسزایی دارد اما عملکردهای مهم دیگری نیز بر عهده آن است. کلاژن یکی از اجزای سازنده پوست است که البته در استخوان‌ها، تاندون‌ها، بافت‌های همبند، رباط‌ها و رگ‌های خونی نیز وجود دارد.

این پروتئین اجزای بدن را در کنار هم نگه می‌دارد و سبب ایجاد استحکام می‌شود. کلاژن درون‌زا کلاژن طبیعی است که توسط بدن سنتز می‌شود. اما کلاژن اگزوژن نوع مصنوعی آن است. افزایش سن، قرار گرفتن در معرض دود سیگار و همچنین اشعه ماورای بنفش از جمله عواملی است که سطح کلاژن را در بدن کاهش می‌دهد. ما به شما راه‌های کلاژن سازی برای پوست را شرح خواهیم داد تا در ادامه بهتر متوجه شوید که کلاژن چیست.

  کلاژن برای مبارزه با چین و چروک

کلاژن یک پروتئین سخت، نامحلول و فیبری است که یک سوم پروتئین بدن انسان را تشکیل می‌دهد. حداقل 16 نوع مختلف از کلاژن وجود دارد که البته 80 تا 90 درصد از آنها متعلق به نوع 1 و 2 و 3 هستند.

انواع کلاژن

4 نوع اصلی کلاژن که در بدن انسان وجود دارد، عبارتند از:
 • کلاژن نوع 1: فراوان ترین نوع کلاژن در بدن است که در پوست، استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و دندان‌ها یافت می‌شود. کلاژن نوع ۱ مسئول استحکام و ساختار این بافت ها است.
 • کلاژن نوع 2: در غضروف‌ها یافت می‌شود و مسئول خاصیت ارتجاعی در آنها است.
 • کلاژن نوع 3: در پوست، رگ‌های خونی، ماهیچه‌ها و اندام‌ها یافت می‌‎شود.
 • کلاژن نوع 4: کلاژن اولیه‌ای است که در غشای پایه خارج سلولی یافت می‌شود. این کلاژن کمک می‌کند تا سلول‌ها در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

سایر انواع کلاژن در بدن در مقادیر کمتر یافت می‌شوند. به طور کلی حدود 28 نوع کلاژن در بدن انسان وجود دارد.

تفاوت کلاژن یک و دو

کلاژن نوع 1 در ساختار پوست، استخوان‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها نقش دارد اما کلاژن نوع 2 در غضروف یافت شده و از سلامت مفصل پشتیبانی می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت که کلاژن نوع 1 و 3 فراوان‌ترین انواع کلاژن در بدن هستند و در سلامت پوست نقش دارند. اما کلاژن نوع 2 در سلامت مفصل موثر است.

مکمل های کلاژن از کدام نوع کلاژن است؟

بیشتر مکمل‌های کلاژن حاوی کلاژن نوع 1 هستند. 90 درصد از ذخایر کلاژن بدن را کلاژن نوع 1 تشکیل می‌دهد که درست در زیر سطح پوست قرار دارد. به دلیل طیف گسترده‌ای از مزایا کلاژن نوع 1 بیش از بقیه در قرص‌های کلاژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکمل‌های حاوی کلاژن نوع 1 معمولا از پوست گاو، ماهی یا پوسته تخم مرغ به دست می‌آیند. بعد از کلاژن نوع 1، کلاژن نوع 3 است که بیشترین کاربرد را در مکمل‌ها دارد.

کلاژن سازی پوست چیست؟

اجزای تشکیل‌دهنده کلاژن چیست؟ اجزای تشکیل دهنده همه پروتئین‌ها اسیدهای آمینه هستند. کلاژن از 3 آمینو اسید به نام‌های گلیسین، پرولین و هیدروکسی پرولین تشکیل شده است. مولکول‌های کلاژن به شکل یک مارپیچ سه گانه است که با سایر مولکول‌ها در پوست ترکیب شده و در لایه درم پوست که زیر اپیدرم (لایه خارجی) قرار دارد شبکه‌ای را ایجاد می‌کند.

وقتی پوست می‌خواهد کلاژن سازی کند، به 3 اسید آمینه‌ای که از آنها نام بردیم، نیاز دارد. همچنین بعضی از مواد می‌توانند کلاژن سازی برای پوست را افزایش دهند، مثلا ویتامین سی نقش مهمی در افزایش کلاژن سازی برای پوست دارد. با این هدف که کلاژن سازی برای پوست را به اوج برسانید، به تغذیه خود باید توجه کنید و مواد غذایی کلاژن ساز را بیشتر در رژیم خود جای دهید.

فواید کلاژن چیست؟

در پاسخ به این سوال که مزایای قرص کلاژن چیست باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افزایش سلامت پوست و کاهش چین و چروک‌های پوستی
 • افزایش آبرسانی به پوست
 • تسکین درد مفاصل و حفظ یکپارچگی غضروف‌ها
 • کمک به افزایش توده عضلانی
 • جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان‌ها و ابتلا به پوکی استخوان
 • کمک به تقویت سلامت قلب و عروق
 • کمک به افزایش ناخن‌ها و جلوگیری از شکستن آنها

از آنجایی که با افزایش سن، کلاژن سازی در پوست کاهش می‌یابد، برای کمک به افزایش سطح کلاژن یکی از بهترین راهکارها خرید پودر کلاژن یا خرید قرص کلاژن از داروخانه‌ها است. همچنین می‌توانید از برخی مواد غذایی برای کمک به کلاژن سازی در پوست استفاده نمایید یا به صورت موضعی از کرم‌ها یا محصولاتی استفاده کنید که در افزایش کلاژن پوست نقش دارند. در ادامه توضیحات بیشتری را خواهیم داد.

  قیمت قرص کلاژن

برای مشاهده قیمت قرص کلاژن به داروخانه آنلاین مثبت سبز مراجعه کنید.

کلاژن پوست صورت چیست؟

در مبحث کلاژن چیست، گفتیم که کلاژن فقط در ساختمان پوست نیست. در استخوان‌ها، رباط‌ها، رگ‌های خونی و بافت‌های همبند، کلاژن را به عنوان فراوان‌ترین پروتئین می‌توانید بیابید. می‌توان گفت که 80 درصد از پوست انسان را نیز کلاژن تشکیل می‌دهد. پروتئین دیگر در پوست، الاستین نام دارد. کلاژن و الاستین در کنار یکدیگر به پوست استحکام بخشیده و خاصیت ارتجاعی می‌دهند. کلاژن بیشتر در لایه میانی پوست یا درم وجود دارد. در صورتی پوست شما طراوت و شادابی دارد و چین و چروک در آن کم است که کلاژن به مقدار کافی در آن وجود داشته باشد.

راهکارهای ساخت کلاژن چیست؟

چنانچه اشاره کردیم با افزایش سن بدن کلاژن کمتری تولید خواهد کرد. کمبود کلاژن در سطح پوست کم‌کم علائم پیری را آشکار می‌کند. بنابراین به دلیل از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، چین و چروک و افتادگی پوست بیشتر خواهد شد. اما وقتی سطح کلاژن در پوست بالا است، پوست نرم و لطیف و بدون چروک است. خوشبختانه راه‌های زیادی وجود دارد که به واسطه آنها می‌توان سطح کلاژن در پوست را افزایش داد. مثلا می‌توان رژیم غذایی متفاوتی را انتخاب کرد. برای افزایش کلاژن سازی برای پوست راهکارهای زیر را امتحان نمایید:

افزایش هیالورونیک اسید در پوست

دیگر ماده مهم برای ساخت کلاژن چیست؟ یکی از ترکیبات مهم که برای کلاژن سازی در پوست کاربرد دارد، هیالورونیک اسید است. در غذاهای غنی از اسیدهای آمینه مثل لوبیا، سبزیجات ریشه‌دار و سویا به وفور می‌توانید این ماده را بیابید. افزودن اسید هیالورونیک به رژیم غذایی از طریق غذا می‌تواند به راحتی به افزایش سطح کلاژن کمک کند. مکمل اسید هیالورونیک نیز در بعضی داروخانه‌ها وجود دارد و از آن نیز به منظور کلاژن‌سازی می‌توان استفاده کرد.

شاید این مطلب برایتان جالب باشد: آیا کلاژن باعث چاقی صورت می شود ؟

رابطه ویتامین C و کلاژن سازی در پوست

مهم ترین ویتامین برای ساخت کلاژن چیست؟ مهم‌ترین ویتامینی که در کلاژن‌سازی نقش دارد، ویتامین C است. بدن انسان نمی‌تواند ویتامین سی را بسازد. بنابراین باید از طریق رژیم غذایی برای بدن تامین شود. با خوردن مرکبات، توت فرنگی، کلم بروکلی و فلفل دلمه‌ای به راحتی می‌توانید سطح ویتامین C را در بدن افزایش دهید. همزمان با افزایش سطح این ماده مغذی در بدن، کلاژن‌سازی نیز بیشتر می‌شود.

از قرص ویتامین سی یا قرص جوشان این ویتامین نیز برای کمک به کلاژن‌سازی در پوست و بدن می‌توانید استفاده کنید. به دلیل نقشی که ویتامین C در افزایش سنتز کلاژن دارد، در بسیاری از کرم‌های پوستی نیز از آن به عنوان یک ترکیب اصلی استفاده می‌کنند.

ژل آلوئه ورا برای تولید کلاژن

مردم اغلب از ژل آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی یا کاهش جوش و آکنه استفاده می‌کنند. اما تحقیقات نشان می‌دهد که ژل آلوئه ورا فوایدی بیش از اینها دارد. در یک مطالعه به جای درمان موضعی آسیب‌های پوستی با ژل آلوئه‌ورا به شرکت‌کنندگان عصاره آلوئه ورا به شکل خوراکی داده شد. نتایج نشان داد که تولید اسید هیالورونیک و کلاژن در این افراد 2 برابر شده است. همچنین کاهش قابل توجهی در چین و چروک‌های این افراد مشاهده شد. به نظر می‌رسد که آلوئه ورا این قابلیت را دارد که سلول‌ها را برای رشد تحریک نماید و کلاژن سازی برای پوست انجام دهد.

نقش جینسینگ در کلاژن سازی

نقش جینسینگ برای کلاژن چیست؟ جینسینگ قرن‌هاست که در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که جینسینگ میزان کلاژن در جریان خون را افزایش می‌دهد. جینسینگ همچنین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بوده و همچنین این پتانسیل را دارد که از پیری سلول‌های پوست پیشگیری کند. اگر به ریشه جینسینگ دسترسی ندارید، قرص جینسینگ را به راحتی می‌توانید از داروخانه‌‎ها خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

تاثیر آنتی اکسیدان ها در کلاژن سازی برای پوست

تاثیر آنتی اکسیدان‌ها برای کلاژن چیست؟ آنتی اکسیدان‌ها موادی هستند که به محافظت از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند. رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که مخرب سلول بوده و به بدن آسیب می‌رسانند. دقت کنید که همه آنتی اکسیدان‌ها سطح کلاژن در پوست و بدن را افزایش نمی‌دهند اما به کلاژن موجود کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشد. آنتی اکسیدان‌ها را می‌توان به وفور در مواد غذایی پیدا کرد. بعضی از این مواد غذایی را در اینجا نام می‌بریم:

 • بلوبری
 • چای سبز
 • عصاره شیرین بیان
 • عصاره توت
 • انار
 • عصاره قهوه
 • دارچین
 • اسانس ریحان، پونه کوهی و آویشن

همچنین منابع ویتامین سی نیز همگی دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستند و برای کمک به کلاژن سازی برای پوست مطلوب به نظر می‌رسند.

رتینول

نقش رتینول برای کلاژن چیست؟ رتینول نوع دیگری از آنتی اکسیدان است که معمولا برای تقویت سطح کلاژن در پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به افزایش طول عمر کلاژن کمک کرده و آنزیم‌های خاصی را که در تخریب کلاژن نقش دارند، از بین می‌برد. در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست رتینول را می‎‌توانید بیابید تا به کلاژن سازی برای پوست کمک کند.

  فرم های مختلف کلاژن- کلاژن سازی برای پوست

لایت تراپی نور قرمز و تاثیر آن در کلاژن

برخی از درمان‌های پوست مانند میکرودرم ابریژن، لایه‌برداری شیمیایی و لایه‌برداری با لیزر می‌تواند منجر به عوارض شود. پس از انجام این درمان‌ها پوست زمان زیادی برای بهبود نیاز دارد. بر اساس یک مطالعه معتبر در سمینارهای پزشکی و جراحی پوست درمان با نور قرمز راهی سریع و ایمن برای افزایش کلاژن در پوست به شمار می‌آید. درمان با نور قرمز یا درمان با نور لیزر سطح پایین موجب افزایش تولید کلاژن، بهبود چین و چروک‌ها و خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. لایت تراپی نور قرمز یک روش غیر تهاجمی برای کلاژن سازی برای پوست است که عوارض جانبی نیز ندارد.

محافظت از پوست در برابر عوامل مخرب محیطی

سلول‌های پوست همیشه در چرخه تولید و تخریب هستند. با این حال عوامل محیطی بدون شک می‌توانند در بدتر کردن شرایط اثرگذار باشند. شرایط آسیب زا برای کلاژن چیست؟ آب و هوای خشک، آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا حتی گرد و غبار می‌تواند به پوست آسیب برسانند. سلول‌های آسیب دیده باید جایگزین شوند که در این صورت سطح کلاژن پایین‌تر خواهد آمد.

شستشوی مرتب پوست با شوینده مناسب، لایه‌برداری و استفاده از ضد آفتاب از جمله اقداماتی هستند که در سلامت نگه داشتن پوست موثر بوده و از کلاژن مراقبت می‌کنند. در روزهای آفتابی به جز زدن کرم ضد آفتاب ، زدن عینک آفتابی را هم فراموش نکنید.

قرص کلاژن یک راه مطمئن برای افزایش کلاژن سازی

بهترین راه برای افزایش کلاژن چیست؟ اگر به دنبال یک راه سریع و قابل اطمینان برای افزایش سنتز کلاژن در بدن هستید، قرص یا پودر کلاژن را تهیه کرده و با مطابق با دستور هر روز از آن استفاده نمایید. توصیه می‌شود حداقل 3 ماه از این نوع محصولات استفاده کرده و زمان دهید تا آثار آن را بتوانید روی پوست خود مشاهده کنید.

بسیاری از تحقیقات نشان می‌دهند که کرم‌های حاوی کلاژن به اندازه مکمل‌های خوراکی کلاژن نمی‌توانند در کمک به کلاژن‌سازی موثر باشند. در واقع مولکول‌های کلاژن خیلی بزرگ‌تر از آن هستند که به راحتی بتوانند از پوست عبور کنند و اثر خود را بر جای گذارند.

اما قرص کلاژن به راحتی می‌تواند به جوان‌سازی پوست کمک کرده و در کاهش سطح چین و چروک و افتادگی پوست نقش داشته باشد. یکی از بهترین گزینه‌ها برای کمک به کلاژن سازی برای پوست استفاده از قرص کلاژن است.

نمودار کاهش سطح کلاژن با افزایش سن

در نمودار زیر به خوبی می‌توانید ببینید که کاهش سطح کلاژن در دهه 20 زندگی اتفاق می‌افتد:

  نمودار کاهش سطح کلاژن با افزایش سن

منابع غذایی حاوی کلاژن چیست؟

بهترین منابع حاوی کلاژن چیست؟ چند مورد از انواع کلاژن خوراکی برای کمک به کلاژن سازی برای پوست عبارتند از:

 • آب استخوان گاو
 • پوست مرغ
 • ماهی ساردین
 • انواع گوشت‌های ارگانیک
 • مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان نظیر: انواع توت مثل بلوبری و میوه و سبزیجات دیگری همچون کلم بروکلی و آلوئه ورا.

 همچنین می‌توانید از دیگر انواع ماهی مثل سالمون نیز برای کمک به کلاژن سازی برای پوست استفاده کنید. به طور کلی منابع پروتئینی منابع ایده‌آل برای کمک به تولید کلاژن در بدن به حساب می‌آیند. هر ماده غذایی هم که حاوی ویتامین سی باشد، برای کلاژن سازی برای پوست مفید است.

انواع روش های کلاژن سازی پوست

توضیحات لازم را در مورد اینکه کلاژن چیست، شرح دادیم. برای کمک به کلاژن سازی پوست می‌توانید از روش‌های زیر بهره بگیرید:

 • ماساژ صورت که به تحریک کلاژن پوست و تقویت عضلات صورت کمک کرده و گردش خون را نیز افزایش می‌دهد.
 • استفاده از کرم‌های کلاژن ساز موجود در داروخانه که به بازیابی کلاژن پوست کمک کرده و در جوان‌سازی پوست موثر هستند.
 • سرم ویتامین سی که کلاژن سازی برای پوست را تحریک نموده و استحکام پوست را افزایش می‌دهد.
 • رژیم‌های غذایی سرشار از پروتئین یا ویتامین ث می‌توانند ساخت کلاژن در بدن را تحریک نمایند. برای اینکه الاستیسیته پوست شما حفظ شود لازم است تا مصرف قند را در رژیم غذایی خود محدود کنید.
 • با مصرف مقدار مناسبی از آب و دیگر مایعات همیشه بدن خود را هیدراته نگه داشته و همچنین برای حفظ کلاژن پوست از مصرف سیگار به شدت بپرهیزید.
 • برخی از فیلرهایی که پزشکان برای صورت از آنها استفاده می‌کنند، کلاژن ساز بوده و سبب افزایش کلاژن سازی در پوست می‌شوند. در مطب پزشکان روش‌های دیگری هم برای کمک به کلاژن سازی یا سفت کردن پوست صورت وجود دارد مانند روش‌هایی همچون هایفو تراپی. در واقع امواج اولتراسوند یا فراصوت که از دستگاه هایفو به عمق پوست فرستاده می‌شوند، پوست را تحریک به ساخت کلاژن می‌کنند.

نکته آخر این است که هرچه استرس را از خود دورتر کنید، پوستی جوان‌تر و شاداب‌تر خواهید داشت و کلاژن سازی برای پوست بهتر صورت خواهد گرفت.

بهترین زمان مصرف پودر کلاژن

بهترین راه ساخت کلاژن چیست؟ یکی از بهترین راه‌هایی که برای کمک به افزایش کلاژن سازی در بدن می‌توان پیشنهاد داد، مصرف پودر یا قرص کلاژن است. پودر کلاژن را می‌توانید در نوشیدنی مورد علاقه خود (نوشیدنی گرم یا سرد) حل کرده و در هر زمانی از روز که مایل هستید، مورد استفاده قرار دهید. معمولا زمان صبح برای مصرف پودر کلاژن پیشنهاد می‌شود.

عوارض مصرف قرص کلاژن چیست؟

اگر پودر یا قرص کلاژن را در مقداری که به شما توصیه شده است، مورد استفاده قرار دهید، معمولا هیچ نوع عارضه‌ای برای شما ایجاد نخواهد شد. عوارض قرص کلاژن که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم اغلب در مواردی که از این مکمل زیادتر از حد توصیه شده استفاده شود، رخ می‌دهد:

 • تحریک پوست و ایجاد حساسیت: مثل قرمزی، خارش یا سوزش پوست
 • افزایش کلسیم
 • کاهش وزن
 • احساس سنگینی در معده
 • اسهال

همچنین ممکن است برخی از افراد از طعم بد پودر کلاژن در دهان خود شکایت داشته باشند. به منظور حل این مشکل می‌توانید پودر کلاژن را در آبمیوه یا شیر حل نموده و مورد استفاده قرار دهید.

معرفی بهترین پودر کلاژن

مکمل‌های کلاژن به دو شکل قر و پودر در داروخانه‌ها قابل خریداری هستند؛ اما آمارها نشان داده است که پودر کلاژن طرفدارارن بیشتری دارد. در ادامه به معرفی محبوب‌ترین و موثرترین پودرهای کلاژن می‌پردازیم.

پودر کلاژن کلاژینو

پودر کلاژن کلاژینو یکی از شناخته شده‌ترین مکمل‌هایی است که از کلاژن ماهی تشکیل شده است. این نوع آن به کلاژینو آبی معروف ایت. کلاژینو آبی بر حفظ سلامت پوست، افزایش ضخامت مو، بهبود بافت ناخن‌ها و همچنین تقویت ساختار مفاصل و استخوان‌ها اثر قابل توجهی می‌گذارد. استفاده از این پودر بسیار راحت است و می‌توانید هر ساشه را با نوشیدنی مورد علاقه خود مخلوط کنید و پس از مدتی شاهد اثرات مثبت آن باشید.

پودر کلاژن کلاژینو 30 ساشه

خرید پودر کلاژن کلاژینو 30 ساشه

کلاژن بیوتی کلاژینو

نوع دیگری از پودر کلاژن از برند کلاژینو، کلاژن بیوتی است که به کلاژینو صورتی معروف است و طرفداران بیشتری نسبت به نمونه آبی دارد. این مدل به دلیل داشتن ترکیباتی چون هیالورونیک اسید، ویتامین C، بیوتین و زینک، در حقیقت یک مکمل 5 در 1 است که اثر گذاری بیشتری خواهد داشت؛ به ویژه برای پوست صورت. می‌توان گفت این نوع، عالی‌ترین پودر کلاژن موجود است که درصد رضایت بسیار بالایی در میان مصرف کنندگان داشته است.

کلاژن بیوتی کلاژینو

خرید کلاژن بیوتی کلاژینو

ساشه کلاژن گلد آدریان

به منظور کاهش چین و چروک و حفظ سلامت پوست از ساشه کلاژن گلد آدریان استفاده کنید. به ویژه به افراد بالای 40 سال توصیه می‌شود که از این مکمل استفاده کنند. این ساشه با طعم دلپذیر پرتقال عرضه می‌شود. پیشگیری از چروک‌های عمیق، آبرسانی به پوست و کمک به بهبود جای زخم‌ها و کاهش التهابات پوستی از مزایای این ساشه است. روزانه 1 عدد از این ساشه باید مورد استفاده قرار گیرد.

ساشه کلاژن گلد آدریان

خرید ساشه کلاژن گلد آدریان 20 عدد

پودر کلاژن هیدرا گلو اورا

پودر کلاژن هیدرا گلو اورا حاوی کلاژن هیدرولیز شده با منشا دریایی، ویتامین C و سدیم هیالورونات است. این مکمل، یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن موجود در بازار بوده و در بهبود کیفیت پوست شما موثر است. کلاژن هیدرا گلو اورا با داشتن ویتامین C به تحریک ساخت هر چه بیشتر کلاژن در  پوست کمک می‌کند و همچنین سدیم هیالورونات این مکمل، رطوبت را در پوست شما نگه می‌دارد. برای دریافت 8 گرم کلاژن هیدرولیز شده، شما می‌بایست روزانه 1 قاشق غذا خوری از این پودر مصرف نمایید. کلاژن هیدرا گلو اورا

خرید پودر کلاژن هیدرا گلو اورا 150 گرم

معرفی بهترین قرص کلاژن

حالا که دانستید قرص کلاژن چیست، بد نیست با بهترین مکمل‌های کلاژن در داروخانه‌ها آشنا شوید:

کپسول کلاژن و ویتامین C مگنوم ویتامینز

کپسول کلاژن و ویتامین C مگنوم ویتامینز به حفظ سلامت پوست، مو و ناخن کمک کرده و عملکرد مفاصل را بهبود می‌بخشد. اگر به دنبال جلوگیری از افتادگی پوست خود هستید، استفاده از این محصول می‌تواند برای شما گزینه‌ای مناسب باشد. روزانه 3 عدد از این کپسول در کنار وعده‌های غذایی باید مورد استفاده قرار گیرد. مصرف این کپسول به تحریک کلاژن‌سازی در بدن کمک کرده و در لیفت پوست موثر است.

  کپسول کلاژن مگنوم

قرص کلاژن 1000 میلی گرم یوروویتال

قرص کلاژن ۱۰۰۰ میلی گرم یوروویتال به کلاژن سازی در پوست کمک کرده و در کنار آن سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند. این قرص در کنار غذا روزانه 1 بار باید مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر کلاژن، ویتامین سی نیز در این مکمل وجود دارد که خود در افزایش کلاژن سازی نقش دارد. از آنجایی که با افزیش سن، پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد، به وسیله این مکمل می‌توان خاصیت ارتجاعی پوست را به پوست بازگرداند و پوستی شاداب‌تر و زیباتر داشت.

  کلاژن آپوویتال

قرص کلاژن پلاس ال لیزین و ویتامین C یوروویتال

برای افزایش سطح کلاژن در بدن می‌توان از قرص کلاژن پلاس ال لیزین و ویتامین C یوروویتال استفاده نمود. این قرص نیز روزانه 1 عدد باید مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر کلاژن، لیزین و ویتامین C نیز در این مکمل به کار رفته است. افزایش استحکام و انعطاف‌پذیری پوست و کمک به جوان‌سازی پوست از مزایای این مکمل به حساب می‌آید. به خصوص اگر چین و چروک‌های پوستی در شما رو به افزایش است، مصرف این مکمل را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

  قرص کلاژن پلاس ال لیزین ویتامین سی یوروویتال

کلام پایانی در مورد موضوع کلاژن چیست؟

در این مقاله در مورد کلاژن سازی برای پوست و اینکه کلاژن چیست، شرح دادیم. اگرچه با افزایش سن سطح کلاژن در بدن رو به کاهش می‌رود اما خوشبختانه راه‌های مختلفی وجود دارد که به کمک آنها می‌توان مقدار کلاژن را در بدن بیشتر کرده و از مشکلاتی مثل افتادگی پوست، درد مفاصل و مشکلات قلبی جلوگیری کرد. اگر به جوان‌سازی پوست و سالم ماندن بافت‌ها و اندام‌‎های بدن خود اهمیت می‌دهید، از راهکارهای شرح داده شده کمک بگیرید. چنانچه دنبال راهی سریع برای افزایش کلاژن در بدن خود هستید، خرید قرص کلاژن از داروخانه آنلاین مثبت سبز را به شما پیشنهاد می‌دهیم.


دکتر سید حسن شفیعی (پوست ، مو و لیزر )

آدرس مطب: میدان هروی،بلوار پناهی نیا(گلزار) نبش خیابان قاضی زاهدی،پلاک ١٤٣ (ساختمان پرشیا) طبقه ٢ واحد ٦

شماره‌های تماس: ۲۶۷۵۴۵۴۳ (021) و ۲۶۷۵۹۵۸۴ (021)

اینستاگرام: drshafiee_beauty

سوالات متداول با موضوع کلاژن چیست؟
کلاژن فراوان‌ترین پروتئین موجود در بدن است که هم در صورت وجود دارد و هم تاندون‌ها، بافت‌ها و رباط‌ها. کاهش کلاژن در پوست صورت باعث افتادگی پوست می‌شود.
بستگی دارد که کلاژن سازی را به چه طریقی بخواهید انجام دهید. مثلا می‌توانید پودر یا قرص کلاژن بخورید که در حال حاضر (دی ماه ۱۴۰۱) قیمت آن از حدود ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. همچنین می‌توانید از کرم‌های کلاژن ساز در داروخانه استفاده کنید یا نزد پزشک کلاژن‌تراپی انجام دهید که قیمت‌های متفاوتی دارند.
ویتامین C را به عنوان بهترین ویتامین برای سنتز کلاژن در بدن می‌توان معرفی کرد.
برندهای آدریان، یوروویتال و کلاژینو بهترین مارک‌های قرص کلاژن هستند که همه آنها را از داروخانه آنلاین مثبت سبز می‌توانید تهیه کنید.
اگر نمی‌خواهید از قرص کلاژن استفاده کنید، باید به منظور افزایش سطح کلاژن در بدن منابع این پروتئین را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. مثلا ماهی بخورید و از آنتی اکسیدان‌ها بهره بگیرید.
بستگی دارد که به چه طریق کلاژن سازی را انجام دهید. اگر از قرص یا پودر کلاژن استفاده کنید و در مقادیر توصیه شده از آنها استفاده کنید، معمولا هیچ نوع عارضه جدی و خطرناکی نخواهند داشت.
خیر؛ ممکن است حتی باعث کاهش کلسترول هم بشود. در این زمینه به تحقیقات بیشتری نیاز است.
افرادی که به ماهی، صدف یا تخم مرغ حساسیت دارند، نباید از قرص کلاژن استفاده کنند. همچنین افرادی که وگان هستند.
بهتر است از اواسط دهه ۲۰ زندگی و قبل از ۳۰ سالگی مصرف کلاژن را شروع کنید تا از چین و چروک‌های پوستی و افتادگی پوست ممانعت به عمل آید.
در کنار مصرف منابع پروتئینی و آنتی اکسیدان‌ها بهتر است از پودر یا قرص کلاژن استفاده کنید و به پوست خود کرم‌های کلاژن ساز بزنید. داشتن یک روتین پوستی مطلوب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

محصولات مرتبط

پودر کلاژن کلاژینو
کلاژن بیوتی کلاژینو
کلاژن بیوتی کلاژینو
ساشه کلاژن گلد آدریان
پودر کلاژن هیدرا گلو اورا 150 گرم
کپسول کلاژن و ویتامین C مگنوم ویتامینز
قرص کلاژن 1000 میلی گرم یوروویتال
قرص کلاژن پلاس ال لیزین و ویتامین C یوروویتال
پودر کلاژن کلاژینو
کلاژن بیوتی کلاژینو
کلاژن بیوتی کلاژینو
ساشه کلاژن گلد آدریان
پودر کلاژن هیدرا گلو اورا 150 گرم
کپسول کلاژن و ویتامین C مگنوم ویتامینز
قرص کلاژن 1000 میلی گرم یوروویتال
قرص کلاژن پلاس ال لیزین و ویتامین C یوروویتال
بحث و تبادل نظر
guest

44 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
hossein
hossein

من سنگ کلیه کلسیومی ۵میلی دارم آیا کلوژن مصرف کنم سنگ کلیه ام بدتر میشه یا نه؟

کارشناس تغذیه
کارشناس تغذیه
پاسخ به  hossein

سلام همراه گرامی، خطر ابتلا به سنگ کلیه ممکن است با مصرف بیش از حد انواع خاصی از کلاژن به ویژه کلاژن مشتق شده از حیوانات، افزایش یابد. دلیل اصلی این امر مقادیر بالای اگزالات و کلسیم است که بیشتر منجر به تشکیل سنگ کلیه می شود. در صورت ابتلا به سنگ کلیه مصرف کلاژن توصیه نمی‌شود.

محمد
محمد

سلام من برای تحقیق می خاستم بدونم کلاژن را چه کسی ساخته

مومن
مومن

درود ، با مصرف کپسول کلاژن احساس میکنم رفلاکس معده ام بدتر شده و احساس سنگینی شدیدی میکنم ، آیا باید مصرف کلاژن را قطع کنم ؟؟؟

دکتر مریم حق نژاد
دکتر مریم حق نژاد
پاسخ به  مومن

همراه محترم
سلام
میتوانید در چند نوبت کلاژن را مصرف کنید. در صورت تداوم مشکل ریفلاکس، مصرف مکمل را قطع فرمایید.

فاطمه
فاطمه

سلام همسر بنده بیست و چهار سالشون هست ولی پوستش چروک داره خصوصا موقع خنده چروکهاپوست خیلی بیشتر نمایان میشن آیا این قرص کلاژن تاثیر داره استفاده کنه؟

فاطمه
فاطمه

سلام همسر بنده بیست و چهار سالشون هست ولی دوستشون چروک هست بخصوص موقع که می‌خنده خیلی چروکهای معلوم میشن آیا این قرص بخوره نتیجه می بینه ؟

دکتر مریم حق نژاد
دکتر مریم حق نژاد
پاسخ به  فاطمه

همراه محترم
سلام
استفاده از مکمل های حاوی کلاژن تنها جهت پیشگیری از بروز چروکهای پوستی و نیز رفع چروکهای ریز در مراحل اولیه موثر هستند. در مواردی که چروکها عمیق و به فرم خط خنده درآمده باشند، استفاده از این مکملها چندان موثر نیست.
متشکرم

مریم
مریم

سلام بنده ۴۳ سالمه آیا الان مصرف کلاژن تاثیری داره

کارشناس علمی و بهداشتی
کارشناس علمی و بهداشتی
پاسخ به  مریم

با سلام
کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین‌های موجود در بدن و یکی از اجزای اصلی بافت همبند است که بخش‌های مختلف بدن از جمله تاندون‌ها، لیگامنت‌ها، پوست و عضلات را تشکیل می‌دهد. کلاژن عملکردهای متفاوتی را در بدن انجام می‌دهد از جمله قوام پوست، تقویت استخوان‌ها، سلامت مفاصل و همچنین مانع شکنندگی ناخن‌ها و نازکی موها می‌شود.
دوست عزیز از سن 30 سالگی به بعد کلاژنسازی در پوست با سرعت کمتری انجام میشود که همین امر باعث ایجاد چین و چروک و پیری پوست میشود بهتره حتی در این سن هم شروع به مصرف کلان کنید و دوره ی درمان را به مدت 6 ماه کامل کنید
https://mosbatesabz.com/product/collagino-beauty-collagen-powder-sachets/

علیرضا
علیرضا

سلام من 22سالمه می‌خوام واس چاقی صورت پودر کلاژن مصرف کنم آیا موثره ؟

کارشناس علمی و بهداشتی
کارشناس علمی و بهداشتی
پاسخ به  علیرضا

سلام
همراه همیشگی مثبت سبز کلاژن محصولی منحصر به فرد برای سلامت پوست و مو و ناخن میباشد . و باعث لیفت شدن پوست و در بعضی موارد باعث پر شدن صورت میشود ولی اگر محصول تخصصی تری میخواهید میتوانید از قرص مخمر ابجو و گینر استفاده کنید

سپهری
سپهری

سلام وقت بخیر
از موقع مصرف پودر کلاژن خارش دست ازآرنج تادستها دارم

دکتر مریم حق نژاد
دکتر مریم حق نژاد
پاسخ به  سپهری

همراه محترم
سلام
با توجه به اینکه کلاژن ها اکثرا از منبع دریایی تهیه میشود، احتمال بروز آلرژی و حساسیت بسیار بالاست. مصرف این مکمل را قطع و در صورت تمایل از کلاژن هایی که منبع غیر دریایی دارند استفاده فرمایید.
متشکرم

فریبا
فریبا

با سلام مادر من ۶۵ ساله داروی فشارخون و تیروئید مصرف میکنه و زانو درد و کمر درد هم داره میخواد از کلاژن استفاده کنه کدومش موثرتره؟مکمل یا پودرش؟ با تشکر و اینکه تداخل ایجاد نمیکنه!؟

مریی بدنسازی
مریی بدنسازی
پاسخ به  فریبا

دوست عزیز سلام
طبق تحقیقات برای به حداقل رساندن رسوبات این محصول در کلیه از نمونه ساشه ای استفاده کنید.
فشار خون را دو هفته اول به طور منظم 1ساعت پس از مصرف پودر اندازی گیری کنید.
و هدایای ان را نیز به مادر عزیز تقدیم کنید.