ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن

از اسپری تاخیری چگونه استفاده کنیم؟

طریقه مصرف اسپری تاخیری


0 2672

بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردان در مقطعی از زندگی خود دچار انزال زودرس می‌شوند. زود انزالی می‌تواند مشکلات فراوانی را در روابط میان زوجین ایجاد کرده و تداوم زندگی زناشویی را به مخاطره بیندازد. مشکل زود انزالی اگر همیشگی باشد، نیاز به درمان‌های جدی زیر نظر روانشناس و روانپزشک دارد. اما زود انزالی مقطعی را با استفاده از محصولاتی مثل اسپری تاخیری به خوبی می‌توان کنترل کرد. اسپری تاخیری محصولی است که آقایان به کمک آن می‌توانند در رابطه جنسی دوام بیشتری داشته باشند که این مسئله رضایت همسر و خود شخص را به دنبال خواهد داشت. برای آشنایی با نحوه استفاده از اسپری تاخیری در ادامه همراه ما باشید.

اسپری تاخیری چیست؟

اسپری‌های تاخیری در حساس‌ترین نواحی آلت تناسلی باعث کاهش حساسیت و بی‌حسی شده و به این ترتیب انزال را به تاخیر می‌اندازند. در اسپری تاخیری از بنزوکائین یا لیدوکائین استفاده می‌شود. این ترکیبات باعث ایجاد بی‌حسی شده و مقاربت جنسی را طولانی‌تر می‌کنند. به اسپری‌های تاخیری گاهی اسپری لیدوکائین گفته می‌شود. بدون نیاز به نسخه پزشک می‌توانید اسپری‌های تاخیری را از داروخانه‌ها حتی به صورت آنلاین تهیه نمایید. قیمت اسپری تاخیری بسیار مناسب است و کلیه افراد به راحتی می‌توانند آن را تهیه نمایند.

 زود انزالی

آیا اسپری تاخیری واقعا اثر دارد؟

بله؛ اسپری‌های تاخیری واقعا موثر هستند. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۶ روی مردان مبتلا به زود انزالی صورت گرفت، نشان داد که استفاده از اسپری تاخیری جهت به تاخیر انداختن انزال واقعا موثر است و می‌تواند منجر به تجربه جنسی بهتر در میان شرکای جنسی شود. در سال ۲۰۲۰ مطالعه دیگری نتیجه تحقیق قبلی را تائید کرد. مطالعات نشان می‌دهد که اسپری‌های تاخیری به مردان کمک می‌کنند تا در رابطه جنسی ۶۵% بیشتر دوام آورده و حدود ۳ تا ۴ دقیقه بیشتر بتوانند رابطه جنسی را ادامه داده و انزال را به تاخیر بیندازند. با این حال اثرات اسپری تاخیری در افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد که این محصول در کلیه افراد تا چند دقیقه باعث تاخیر در انزال خواهد شد. چاره‌ای نیست جز آنکه آن را امتحان کنید.

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

به منظور مصرف اسپری تاخیری طبق مراحل زیر پیش بروید:

۱- بطری محصول را خوب تکان دهید.

۲- سر اسپری را نزدیک به آلت تناسلی نگه دارید.

۳- اسپری را در فاصله ۳۰ سانتی متری آلت تناسلی گرفته و بزنید. اگر محصول را در فاصله نزدیک‌تر یا دورتر بگیرید، ممکن است اثر بخشی خود را به بهترین شکل بر جای نگذارد.

۴- محصول را به آلت تناسلی اسپری کنید.

۵- زیر کلاهک آلت تناسلی و در طول آلت تناسلی اسپری را زده، به صورت دورانی مالش دهید تا خوب جذب شود.

۶- ۱۵ دقیقه صبر کنید. مانند هر اسپری بی‌حس کننده دیگری اسپری تاخیری هم به مدتی زمان نیاز دارد تا اثر خود را بگذارد.

۷- پس از اینکه اسپری تاخیری اثر خود را گذاشت، رابطه جنسی را آغاز نمایید.

۸- بعد از اتمام رابطه، آلت تناسلی را خوب بشویید.

چه مقدار اسپری تاخیری بزنیم تا اثر کند؟

سطوح حساسیت اشخاص با یکدیگر متفاوت است. اکثر تولید کنندگان ۲ یا ۳ بار اسپری کردن را کافی می‌دانند. پیشنهاد می‌دهیم که از مقدار کم شروع کنید و بعد در صورتی که لازم بود مقدار را افزایش دهید. وقتی محصول را اسپری کردید، با انگشت و با حرکات دایره‌ای مالش انجام دهید تا دیگر خیسی اسپری حس نشود.

یک نکته مهم این است که پس از استفاده از اسپری تاخیری دست‌های خود را خوب بشویید تا مواد بی‌حسی در دیگر نقاط پوست و بدن شما پخش نشود.

 اینفوگرافیک نحوه استفاده از اسپری تاخیری

اشتباهات رایج در نحوه استفاده از اسپری تاخیری

برخی از اشتباهاتی که در نحوه استفاده از اسپری تاخیری ممکن است بعضی از افراد انجام دهند، به شرح زیر است:

  • بیش از اندازه اسپری تاخیری می‌زنند. البته حتی اگر زیاد هم این محصول را استفاده کرده‌اید، حداکثر در عرض ۳۰ دقیقه معمولا اثر آن از بین می‌رود.
  • اگر خیلی کم از اسپری تاخیری بزنید ممکن است اصلا اثری بر جای نگذارد.
  • ممکن است بعضی از افراد اسپری تاخیری را در مکان نادرست استفاده کنند. اسپری تاخیری باید به فرنولوم و گلنس زده شود. فرنولوم، سر آلت تناسلی را به بدنه آن متصل می‌کند. گلنس سر آلت تناسلی مردان است.
  • بعضی از افراد نیز بعد از زدن اسپری تاخیری، صبر نکرده و فورا وارد عمل می‌شوند که در این صورت هم اسپری هنوز تاثیر خود را بر جای نگذاشته است.

اسپری تاخیری چگونه عمل می کند؟

مکانیسم اثر اسپری تاخیری از طریق ایجاد بی‌حسی در اندام تناسلی مردان است. اسپری‌های تاخیری دارای دوز کنترل شده و مواد بی‌حس کننده غلیظی هستند که بدون تاثیر منفی در لذت ارگاسم، انزال را به تاخیر می‌اندازند. ۲ نوع اسپری تاخیری مورد تایید FDA وجود دارد:

  • بر پایه لیدوکائین
  • بر پایه بنزوکائین

اسپری‌های بر پایه لیدوکائین حاوی ۱۰ تا ۱۱ میلی‌گرم لیدوکائین و اسپری‌های تاخیری بر پایه بنزوکائین حاوی ۷.۵% بنزوکائین غلیظ هستند. اما اسپری تاخیری از هر نوعی که باشد، اثری مشابه دارد. مردان وقتی از لحاظ جنسی تحریک می‌شوند، اعصاب به مغز سیگنال می‌دهند که آلت تناسلی برانگیخته شود. لیدوکائین و بنزوکائین از ورود سدیم به انتهای عصب آلت تناسلی جلوگیری می‌کنند. در این صورت بی‌حسی ایجاد شده و اسپری تاخیری شروع به اثرگذاری می‌کند.

کدام اسپری تاخیری موثرتر است؟

اسپری تاخیری که حاوی لیدوکائین است، بی‌حس کننده قوی‌تری به شمار می‌آید و نسبت به انواعی که حاوی بنزوکائین هستند، اثرگذاری بهتری دارد. با این حال اسپری تاخیری مبتنی بر بنزوکائین نیز مزایای خود را دارد. بنزوکائین در کاندوم، دستمال مرطوب، کاندوم، کرم و ژل نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. لیدوکائین همزمان با کاندوم لاتکس نباید مورد مصرف قرار گیرد زیرا باعث آسیب به آن می‌شود. محدودیتی برای استفاده از بنزوکائین وجود ندارد. اما در مورد لیدوکائین باید با احتیاط بیشتری عمل کرد.

در نهایت پیشنهاد ما به شما این است که هم اسپری تاخیری حاوی لیدوکائین و هم بنزوکائین را استفاده کنید و ببینید کدامیک برای شما موثرتر خواهد بود. باز هم تاکید می‌کنیم که از مقدار کم شروع کنید و یک دفعه مقدار زیادی اسپری به اندام تناسلی نزنید.

کلام آخر

نحوه استفاده از اسپری تاخیری ساده است. تمامی مراحل را در این مقاله برایتان شرح دادیم. انواع اسپری تاخیری و دیگر محصولات جنسی را در برندهای مختلف می‌توانید در داروخانه آنلاین مثبت سبز بیابید.

سوالات متداول در مورد نحوه استفاده از اسپری تاخیری

بستگی به نوع محصول دارد. بنابراین باید دستور روی بطری را بخوانید. بیشتر اسپری‌های تاخیری می‌توانند همزمان با کاندوم‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

اگر مقداری از اسپری هنوز روی آلت تناسلی وجود دارد، بهتر است آن را پاک کنید تا مواد بی‌حس کننده به شریک جنسی شما منتقل نشود.

به دلیل حساسیت‌هایی که در دوران بارداری وجود دارد، این کار توصیه نمی‌شود. محصولاتی مانند لیدوکائین یا بنزوکائین برای استفاده در دوران بارداری بی‌خطر به حساب نمی‌آیند.

اگر درست از اسپری تاخیری استفاده کرده باشید، نباید این اتفاق بیفتد. مقدار اضافی اسپری تاخیری که جذب پوست نشده است، قبل از رابطه جنسی باید پاک شود.

اسپری تاخیری اگر بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند در نعوظ اختلال ایجاد کرده و بی‌حسی موقت ایجاد نماید. تحریک پوستی و سوزش بر اثر مصرف اسپری تاخیری ممکن است در موارد نادر دیده شود. در این صورت باید محصول را از روی آلت تناسلی با آب و صابون بشویید.

اسپری تاخیری باید در ناحیه فرنولوم (زیر کلاهک آلت تناسلی) و ناحیه گلنس (کلاهک آلت مردانه) زده شود.

در حال حاضر یعنی شهریور ۱۴۰۱ قیمت اسپری تاخیری بین ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان است.

با شستن اسپری تاخیری از روی آلت تناسلی به راحتی می‌توانید اثر اسپری را از بین ببرید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۸ میانگین: ۴.۴]
منبع upguys

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :