ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن

چطور لوازم آرایشی اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی چگونه است؟


2 2482

تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی چالشی است که حتما هنگام خرید با آن مواجه شده‌اید. گاهی اوقات یک محصول آرایشی تقلبی آنقدر مشابه به محصول اوریجینال است که توانایی تشخیص را از ما می‌گیرد. اما بهتر است بدانید راه‌های بسیار زیادی برای تشخیص یک محصول تقلبی وجود دارد. در این مطلب از مجموعه مقالات مثبت سبز قصد داریم با معرفی چند ترفند ساده یاد بگیریم چطور لوازم آرایشی اصلی و تقلبی را از یکدیگر تشخیص دهیم.پس در ادامه با ما همراه شوید.

بسیاری از افراد سودجو برای کسب درآمد بیشتر، محصولات آرایشی تقلبی را به صورت غیرقانونی وارد بازار می‌کنند و یا اگر این محصولات به صورت قانونی وارد شود، به عنوان محصولات اوریجینال معرفی می‌شوند. استفاده از محصولات تقلبی بخصوص محصولات آرایشی نه تنها هزینه شما را هدر می‌دهد، بلکه ممکن است به پوست شما آسیب‌ جدید وارد کند. پس برای اینکه بتوانید با خیال راحت یک محصول اوریجینال را خریداری کنید و آن را از محصول تقلبی تشخیص دهید، با  ما همراه باشید تا شما را با بهترین ترفندهای تشخیص کالای اصل آشنا کنیم.

مغایرت ترکیبات تشکیل دهنده لوازم آرایش اصل و تقلبی

همانطور که می‌دانید، بر روی هر محصول آرایشی، ترکیبات تشکیل دهنده آن درج شده است. بر روی بسیاری از محصولات تقلبی این اطلاعات ممکن است با اطلاعات درج شده بر روی محصول اصلی مغایرت داشته باشد. در برخی موارد هم ممکن است هیچ اطلاعاتی درج نشده باشد. بنابراین اگر با چنین موردی مواجه شدید مطمئن باشید که محصول تقلبی را دریافت کرده‌اید. اگر از ترکیبات دقیق محصول اطلاع ندارید، می‌توانید به سایت سازنده برند محصول مراجعه کرده و اطلاعات کافی را درباره محصول به‌دست آورید.

تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی از طریق استمام

تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی

برای اینکه بتوانیم لوازم آرایشی اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهیم در نظر گرفتن موارد اشاره شده کمک بسیار زیادی در تشخیص شما خواهد داشت. سعی کنید به هنگام خرید موارد زیر را چک کنید تا ناخواسته گرفتار عوارض ناشی از جنس تقلبی نشوید.

چک کردن لیبل و نام برند

محصولات اوریجینال دارای لیبل‌هایی هستند که نام برند باکیفیت بالا بر روی آن درج شده است. گاهی اوقات برچسب‌ها حاوی طرح برجسته یا مهری هستند که تنها شرکت سازنده محصول می‌تواند آن را تولید کند. محصولات تقلبی در بسیاری از مواقع یا فاقد چنین لیبلی هستند و یا در صورت داشتن لیبل و برچسب، کیفیت آن‌ها بسیار پایین بوده و به راحتی قابل تشخیص است. حتی در بسیاری از مواقع نام برند بر روی محصول حک شده؛ اما در نمونه تقلبی، نام برند فقط به صورت چاپی درج شده که به سرعت می‌توان غیر اصل بودن آن را تشخیص داد. نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که حتما قبل از خرید از شکل و بسته بندی نمونه اصلی اطلاع کافی داشته باشید. در این صورت تقلبی بودن محصول را راحت‌تر تشخیص خواهید داد.

شاید این مقاله برایتان جالب باشد: ترفندهای آرایش مناسب و سریع برای محل کار

تشخیص از طریق استشمام مواد

حتما این تجربه را داشته اید که هنگام خرید یک محصول آرایشی، فروشنده به شما یک تستر از محصول انتخابی را ارائه می‌دهد تا بتوانید قبل از خرید آن را تست کنید. ممکن است در برخی مواقع تستر محصول اصل باشد، اما محصول نهایی نمونه تقلبی آن باشد. بنابراین اگر به عنوان مثال تستر رژ لبی را امتحان کرده‌اید، بو و رنگ آن را با محصول اصلی مقایسه کنید. بو کردن کرم ضد آفتاب ، کرم دور چشم، کرم مرطوب کننده و آبرسان، رژ لب یا هر مواد آرایشی دیگری می‌تواند در تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی مفید باشد. زیرا بوی محصولات تقلبی ممکن است فاسد یا نامطبوع باشد یا بوی روغن مانده بدهد.

مثلا اگر قصد خرید کرم نیوا را دارید، باید بدانید که فرق کرم نیوا اصل و تقلبی در رایحه آن می‌باشد و به‌راحتی قابل تشخیص است. البته راه‌های بیشتری نیز وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بنر کرم دور چشم

برای خرید کرم دور چشم کلیک کنید.

زبان مندرجات نوشته شده روی محصول

زبان محصول یکی دیگر از راه‌های تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی است. اگر جعبه یا بسته محصول آرایشی مورد نظر شما حاوی زبانی است که با زبان اصلی تولید کننده محصول سازگاری ندارد، احتمال تقلبی بودن آن افزایش پیدا می‌کند. این را در نظر داشته باشید که بعضی از برندها به صورت چند زبانه عمل می‌کنند و معمولا بر روی جعبه از دو زبان رایج دیگر علاوه بر زبان اصلی برند، استفاده می‌کنند. به عنوان مثال زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و هر محصول با هر زبانی که تولید شود، بر روی بسته بندی آن، نحوه استفاده و ترکیبات آن به زبان انگیلسی نیز درج می‌شود. بنابراین این ویژگی مغایرتی با اصل بودن کالا نخواهد داشت.

رنگ محصول آرایشی

در بسیاری از مواقع رنگ محصول آرایشی تقلبی با نمونه اصلی آن متفاوت است. بنابراین اگر از رنگ دقیق محصول اصلی مورد نظر خود اطلاع دارید، حتما آن را با نمونه‌ای که قصد خرید آن را دارید مقایسه کنید. همانطور که در ابتدا گفتیم، در برخی موارد نمونه تستر که فروشگاه به شما ارائه می‌دهد ممکن است اصل باشد، اما محصولی که در نهایت بر اساس آن تستر می‌خرید، یک نمونه تقلبی باشد. به همین علت حتما هنگام خرید به رنگ محصول آرایشی توجه زیادی داشته باشید.

قیمت ارزان

یکی از شایع‌ترین راه‌های تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی بررسی قیمت محصول می‌باشد. با وجود اینترنت، این روزها پیدا کردن قیمت اورجینال یک کالا کار مشکلی نیست. پس اگر قیمت اصلی محصولی را می‌دانید و بعد محصول مشابهی را با قیمت بسیار پایین‌تر پیدا کردید، در تقلبی بودن آن شک نکنید. اما اگر فکر می‌کنید، تنها همین راه برای تشخیص تقلبی بودن محصول کافی است، اشتباه می‌کنید. زیرا بسیاری از افراد سودجو برای اینکه خریدار به تقلبی بودن کالا شک نکند، محصول تقلبی را با همان قیمت محصول اوریجینال یا حتی قیمت بالاتر به فروش می‌رسانند! پس در این مواقع چه راه حل بهتری می توان پیدا کرد؟

برچسب اصالت محصول

یکی از راه‌های مطمئن برای تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی و به طور کلی تشخیص اصالت هر کالایی وجود برچسب کالا بر روی محصول است. این برچسب دارای یک کادر زرد رنگ بوده که بر روی تمام محصولات اوریجینال درج شده است. یک کد ۱۶ رقمی در روی این برچسب درج شده که شما با خراش دادن آن می‌توانید، آن را مشاهده کنید. سپس این کد را باید به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ ارسال کنید. سایت اصل بودن کالا نیز یکی از راه‌های دیگری است که می‌توانید از طریق آن اقدام کنید. شما با وارد شدن به سایت ttac و وارد کردن کد ۱۶ رقمی می‌توانید از اصل بودن کالا مطمئن شوید.

استعلام بارکد محصولات خارجی

استعلام بارکد محصولات خارجی

بارکدها، امضای اختصاصی هر کالاست که سه رقم اول آن از سمت چپ، کشور سازنده محصول را مشخص می‌کند. بنابراین هر کشور دارای یک عدد سه رقمی است. مثلا عدد مربوط به کشور ایران ۶۲۶ است و با استفاده از یک دستگاه بارکد خوان می‌توانید تشخیص دهید که کشور سازنده محصول کدام کشور است.

آیا بارکد تقلبی وجود دارد؟

بله بسیاری از اجناس تقلبی دارای بارکدهای تقلبی هستند که با اسکن کردن بارکد می‌توان آن‌ها را تشخیص داد. در نظر داشته باشید که اگر بارکد مخصوص مخدوش شده باشد امکان اسکن آن وجود نخواهد داشت. اسکن بارکد می‌تواند توسط دستگاه‌های بارکدخوان و همچنین تلفن همراه شما انجام شود.

بچ نامبر چیست؟

یکی از راه‌های تشخیص کالای اصل از کالای تقلبی از طریق بچ نامبر یا سری ساخت محصول می‌باشد. بچ نامبر دارای چندین حروف و چندین رقم می‌باشد که تاریخ تولید، تاریخ انقضا و سری ساخت کالا را نشان میدهد. شما با وارد کردن بچ کد در یکی از سایت‌های معتبر به نام Chekfresh می‌توانید سری ساخت و تاریخ تولید و انقضای محصول خود را مشاهده کنید. محصولاتی که دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضا نیستند، احتمال تقلبی بودنشان قطعی است.

بسته بندی نامناسب

بسته بندی برخی محصولات تقلبی با محصولات اصلی متفاوت بوده و همین نکته بهترین راه برای تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی است. بسیاری از محصولات اورجینال بسته بندی باکیفیت و مناسبی دارند و مهم‌تر از همه دارای یک جعبه هستند که بر روی آن نام برند، ویژگی‌های محصول، ترکیبات تشکیل دهنده، بارکد و برچسب اصالت کالا درج شده است. هولوگرام‌ها نیز نوع دیگری از برچسب‌های اصالت کالا هستند که بر روی بسیاری از جعبه‌های محصولات اوریجینال درج شده‌اند.

البته این را در نظر داشته باشید که هولوگرام به صورت تقلبی نیز می‌تواند تولید شود. اگر از نوع بسته بندی اصلی محصول اطلاع ندارید، می‌توانید با مراجعه به سایت تولید کننده محصول، به راحتی آن را با محصول تقلبی مقایسه کرده و تفاوت‌های آن را مشاهده کنید.

خرید از نمایندگی

اگر قصد دارید از بهترین برند لوازم آرایشی خرید کنید، بهترین و آسوده‌ترین راه خرید از نمایندگی‌های این برند در کشور می‌باشد. بسیاری از برندهای معروف آرایشی در ایران نمایندگی دارند و شما با خرید از این نمایندگی‌ها می توانید از اصل بودن محصول خود مطمئن شوید. از فروشندگانی که اعتبار ندارند و یا از فروشگاه‌های آنلاین که اطلاعات معتبری درباره آن‌ها وجود ندارد خریداری نکنید. این روزها که فروشگاه‌های اینترنتی در اینستاگرام زیاد شده است، بستر برای افراد سودجو نیز فراهم شده تا محصولات تقلبی را به مردم بفروشند. به همین دلیل معتبر بودن فروشنده و فروشگاه از اهمیت زیادی برخوردار است.

همچنین می‌توانید محصولات آرایشی را از داروخانه‌ها خریداری کنید که از اصل بودن کالا مطمئن باشید.

جمع بندی

در این مطلب، با انواع راه‌های تشخیص لوازم آرایشی اصلی و تقلبی آشنا شدیم. همانطور که اشاره کردیم، راه‌های مختلفی برای تشخیص محصول تقلبی وجود دارد. مطمئن شدن از اصالت کالا توسط برچسب اصالت، اسکن بارکد، مقایسه قیمت، نحوه بسته بندی، نوع شکل و رنگ محصول از جمله راه‌های رایج برای تشخیص اصل بودن محصول در نظر گرفته می‌شود. بهتر است همیشه قبل از خرید، اطلاعات کافی درباره محصول اورجینال داشته باشید تا بتوانید به راحتی نمونه تقلبی آن را تشخیص دهید. مثبت سبز راهی مطمئن جهت خرید اجناس اصل و معتبر شماست. پس کافی است در سایت مثبت سبز بر روی لینک محصول دلخواه خود کلیک کرده و در کوتاهترین زمان ممکن آن را درب منزل تحویل بگیرید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۶ میانگین: ۴]
منبع pinkvilla

پست های مرتبط

2 نظرات
 1. شفیع می گوید

  سلام. اصلا امکانش هست که یک داروخانه جنس تقلبی بفروشه؟

  1. مجله مثبت سبز می گوید

   همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
   داروخانه آنلاین مثبت سبز عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی بوده و با دارا داشتن تاییده از مجوز سازمان غذا و دارو، جز سایت‌های منتخب آرای مردمی در جشنواره و ب و موبایل بوده است. تیم مثبت سبز بزرگترین داروخانه آنلاین در ایران بوده که تمامی محصولات غیر دارویی را به صورت اصل در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.
   با تشکر از همراهی شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :