دمنوش لاغری دمنوش لاغری

اینفوگرافیک نکاتی در مورد شنا کردن


0 1544

اینفوگرافیک نکاتی در مورد شنا کردن

در فصل تابستان به سر می بریم، هوا گرم و شنا کردن بسیار دلچسب است. همه ورزش های آبی به ویژه این ورزش لذت بخش هستند. زیرا علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر سلامت جسمی دارند، سبب ارتقاء روحی و روانی هم در افراد می شود. اما به هر حال هر تفریح و ورزشی نیازمند رعایت یک سری مقدمات و نکات آموزشی می باشد. شنا کردن هم از این قاعده مستثنا نمی باشد. در ادامه این مطلب ما را همراهی نمایید تا یک سری نکات را خدمتتان ارائه دهیم.

بازدم کردن

همانطور که صورتتان داخل آب است، دهان باید کمی باز باشد تا هوا از بین لب هایتان به آرامی بیرون آید.

دم

عمل دم در عین حال که یک واکنش طبیعی است، مجبور نیستید آن را سریع انجام دهید. اگر شما به اندازه کافی عمل دم را انجام دهید. هوا خود به خود جاری گشته و شما با مشکل کمبود نفس مواجه نخواهید شد.

وحشت نکنید

اگر در حین شنا کردن آب را قورت دادید، نگران نباشید و سریعا زبانتان را به شکل تلفظ حرف K در آورید. این شکل زبان به گونه ای است که سبب می شود آب به گلوی شما نفوذ نکند. حتی حرفه ای ترین شناگر ها هم در حین شنا کردن در آب لحظه به لحظه نفس می کشند.

بازدم

بازدم باید دو مرتبه طولانی تر از دم باشد. دقت داشته باشید که بازدم طولانی تر هوای تازه تری را وارد سینه شما می کند. در واقع در آب تنفس صحیح و همزمان با حرکات شنا بسیار اهمیت دارد. زیرا در غیر اینصورت مانعی برای انجام صحیح حرکات می باشد.

آرامش

عضلات صورتتان که شامل فک، گردن و دهان می باشد، را آرام کنید. تا زمانیکه در حین شنا کردن یک شرایط بحرانی به وجود آمد بتوانید از این عضلات به موقع استفاده کنید.

بعد از شنا

حتما دوش گرفته و پس از استفاده از مواد شوینده برای جلوگیری از خشکی پوست و کسب لطافت از لوسیون ها و مواد نرم کننده استفاده نمایید.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۴]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :