مجله مثبت سبز

آیا لازم است در پاییز از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

امتیاز دهید

چقدر برایتان جا افتاده است که حتما قبل از خروج از منزل کرم ضد آفتاب بزنید؟ آیا فکر می‌کنید آفتاب سوختگی فقط در تابستان رخ می‌دهد و در پاییز دیگری لازم نیست ضد آفتاب استفاده کنید؟ اگر چنین است این مقاله را از دست ندهید.

استفاده از ضد آفتاب در پاییز

بسیاری از آسیب‌های پوستی در فصول سرد سال رخ می‌دهند. سرطان پوست یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های مرتبط با پوست است که به کمک کرم ضد آفتاب می‎‌توان تا حدود زیادی از بروز آن پیشگیری کرد. به منظور جلوگیری از سرطان پوست هرگونه زخم طولانی مدت پوستی در ناحیه سر و گردن و دست باید جدی گرفته شود. اگر فکر می‌کنید استفاده از ضد آفتاب فقط مختص فصل تابستان و تابش شدید نور خورشید است، پیشنهاد می‌دهیم در این مقاله حتما همراه ما باشید. موضوع این مطلب استفاده از ضد آفتاب در پاییز است.

ضرورت استفاده از ضد آفتاب در پاییز و زمستان

در تمام طول سال، بخشی از روتین پوستی همه افراد باید استفاده از کرم ضد آفتاب باشد. اشعه ماورای بنفش خورشید نه تنها موجب آفتاب‌سوختگی می‌شود، بلکه پیری زودرس، لک و چروک پوستی را نیز به دنبال خواهد داشت. اشعه‌های UVA و UVB در همه زمان‌های سال قدرت یکسانی ندارند اما در فصول سرد سال همچنان وجود داشته و می‌توانند سبب صدمات پوستی شوند. به عبارت دیگر اشعه ماورای بنفش فقط در فصل بهار و تابستان نیست که به پوست آسیب می‌رساند. اشعات مضر خورشید در فصول سرد سال همچنان قدرت آسیب رساندن به پوست را دارند و بنابراین لازم است در این فصل‌ها نیز از کرم ضد آفتاب استفاده شود.

  استفاده از ضدآفتاب در فصول سرد

تنها تفاوت بین استفاده از کرم ضد آفتاب در پاییز و تابستان این است که ممکن است در فصل پاییز اگر بیشتر اوقات خود را در منزل سپری می‌کنید، به دفعات کمتری نیاز به استفاده مجدد از کرم ضد آفتاب داشته باشید. اما اگر مدت زمان زیادی را زیر نور آفتاب هستید، همچنان باید هر 2 ساعت یکبار ضد آفتاب خود را تجدید نمایید. در رابطه با ضرورت استفاده از ضد آفتاب در پاییز به موارد زیر نیز دقت کنید:

قرص هیرویت
قرص هیرویت هلث اید 60 عددی
قیمت: 147.200 تومان
قیمت با تخفیف:97.600 تومان
قرص هیرویت
قرص هیرویت هلث اید 60 عددی
قیمت اصلی: 147.200 تومان
قیمت با تخفیف: 97.600 تومان

هوای سرد روی کاهش اشعه ماورا بنفش اثر چندانی ندارد

اشعه UVB که باعث آفتاب سوختگی می‌شود، در ماه‌های غیر تابستان شدت کمتری دارد. اما اشعه UVA که عامل ایجاد سرطان پوست است، در تمام طول سال قدرت خود را حفظ می‌کند. ممکن است لباس شما طوری باشد که پوست بدنتان را پوشش دهد اما قسمت‌هایی همچون صورت و گردن همچنان در معرض دید و تابش نور خورشید هستند و سرطان پوست هم معمولا در این نقاط دیده می‌شود. موثرترین راهکار برای رهایی از این مشکلات استفاده از کرم ضد آفتاب است.

ابرها همه اشعه های UV را مسدود نمی کنند

حدود 80 درصد از اشعه UVB در ابرها و مه نفوذ می‌کند. پنهان شدن خورشید در پشت آسمان ابری به این معنا نیست که شما از آسیب نور خورشید در امان هستید. ابرها می‌توانند اشعه‌های مادون قرمز را مسدود کنند و شما کمتر احساس گرما کنید اما همچنان به پوست شما آسیب وارد می‌شود.

Ordinary-Caffeine-Solution-5-Serum-30
سرم دور چشم کافئین 5% اوردینری
قیمت: 1.370.000 تومان
قیمت با تخفیف:1.100.000 تومان
Ordinary-Caffeine-Solution-5-Serum-30
سرم دور چشم کافئین 5% اوردینری
قیمت اصلی: 1.370.000 تومان
قیمت با تخفیف: 1.100.000 تومان

پنجره ها  اشعه UVA را مسدود نمی کنند

یکی دیگر از علل استفاده از ضد آفتاب در پاییز این است که اشعه UVA که عامل سرطان پوست است، از شیشه پنجره‌های خانه و ماشین به راحتی عبور می‌کند. 53 درصد از موارد ابتلا به سرطان پوست در سمت چپ صورت یا بازوی چپ رخ می‌دهد. زیرا اشعه UVA به راحتی از شیشه اتومبیل به داخل نفوذ پیدا می‌کند.

در ارتفاعات بالا قدرت اشعه UV بیشتر می شود

کوهنوردان همواره باید از بهترین کرم‌های ضد آفتاب بهره بگیرند تا آسیب نور خورشید به پوست خود را خنثی کنند. تقریبا هر 300 متر که از سطح دریا بالا بروید، شدت اشعه ماورا بنفش 4 تا 5 درصد افزایش می‌یابد. در ارتفاع 1500 متری از سطح دریا اشعه UV، 25% شدیدتر و در ارتفاع 3000 متری 50% بیشتر است.

آب و هوای خشک مساوی با پوست خشک تر

هوای سرد پوست را خشک می‌کند. جهت هیدراته نگه داشتن پوست و جلوگیری از کم‌آبی آن می‌توانید کرم‌های ضد آفتاب بر پایه مواد معدنی و محتوای روغن نارگیل، روغن زیتون یا شی باتر را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

کدام ضد آفتاب مناسب پاییز است؟

به طور کلی چه در فصل پاییز و چه در دیگر فصول سال بهتر است از ضد آفتابی استفاده کنید که حداقل SPF آن بین 30 تا 50 باشد. در این حالت بیش از 97% از اشعه مضر خورشید را می‌توان مسدود کرد. به جدول زیر دقت کنید:

مقدار SPF در کرم ضد آفتاب درصد مسدود کردن اشعه UVB
15 93%
30 97%
50 98%
100 99%

نکته دیگری که هنگام انتخاب و خرید کرم ضد آفتاب باید به آن توجه شود این است که بر اساس نوع پوست خود باید این محصول را انتخاب نمایید. اگر پوست خشک دارید، ضد آفتابی بزنید که در آن از ترکیبات مرطوب کننده استفاده شده باشد. اما با داشتن پوست خشک به سراغ ضد آفتاب فاقد چربی بروید. دقت کنید که برچسب طیف گسترده یا broad spectrum روی ضد آفتابی که خریداری می‌کنید حتما وجود داشته باشد. این برچسب نشانگر آن است که ضد آفتاب از پوست هم در برابر اشعه UVB محافظت می‌کند و هم UVA. دقت داشته باشید که کرم ضد آفتاب هر 2 ساعت یکبار باید تمدید شود تا اثرگذاری خود را به بهترین شکل انجام دهد.

  خرید کرم ضد آفتاب

برای خرید کرم ضد آفتاب از داروخانه آنلاین مثبت سبز کلیک کنید.

علائم سرطان پوست چیست؟

گفتیم که عدم استفاده از ضد آفتاب در پاییز و دیگر فصول سال ریسک ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد. نام دیگر سرطان پوست، ملانوما است. با مشاهده علائم زیر جهت بررسی‌های بیشتر در مورد سرطان پوست باید به پزشک مراجعه نمایید:

  • یک لکه قهوه‌ای بزرگ روی پوست
  • خالی که دچار تغییر رنگ یا اندازه شده و یا خونریزی دارد.
  • یک ضایعه کوچک با حاشیه نامنظم و قسمت‌هایی به رنگ قرمز، صورتی، سفید، آبی یا آبی-سیاه.
  • ضایعه دردناکی که سوزش یا خارش دارد.
  • ضایعات تیره روی کف دست، کف پا، نوک انگشتان یا انگشتان پا، یا روی غشاهای مخاطی پوشاننده دهان، بینی، واژن یا مقعد.

ماهیانه یکبار پوست خود را به طور کامل بررسی کنید و اگر مورد مشکوکی دیدید، حتما با پزشک مشورت نمایید.

این مقاله خواندنی را از دست ندهید: برای پاییز موهایمان را چه رنگی کنیم؟

معرفی بهترین ضد آفتاب برای فصل پاییز

لزوم استفاده از ضد آفتاب در پاییز را برایتان شرح دادیم. محصولاتی که در ادامه معرفی می‌کنیم، در همه فصول سال می‌توانید مورد استفاده قرار دهید:

کرم ضد آفتاب رنگی SPF50 اگزوفارما مای

با داشتن هر نوع پوست به ویژه پوست نرمال تا خشک می‌توانید از کرم ضد آفتاب رنگی SPF50 اگزوفارما مای استفاده کنید. این کرم رطوبت پوست را به خوبی حفظ کرده و دارای فاکتورهای ضد چروک و آنتی اکسیدان است. 20 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید باید از این کرم استفاده کنید. از مزایای استفاده از این ضد آفتاب این است که فعال کننده مکانیسم تولید ویتامین دی در پوست به حساب می‌آید. این ضد آفتاب رنگی بوده و هم در برابر اشعه یو وی ای و هم یو وی بی از پوست محافظت به عمل آورد.

  ضد آفتاب مای

خرید ضدافتاب مای

کرم ضد آفتاب مرطوب کننده SPF30 کاسمکولوژی

اگر پوست خشک، معمولی یا حساس دارید می‌توانید کرم ضد آفتاب مرطوب کننده SPF30 کاسمکولوژی را استفاده کنید. این ضد آفتاب، مرطوب کننده و آبرسان بوده و دارای آلوئه ورا، بیزابولول و ویتامین E است. ساختار سبک این ضد آفتاب و جذب سریع آن از مزایای مصرف آن به حساب می‌آید. این ضد آفتاب در برابر آب و تعریق مقاوم است و کیفیتی مطلوب دارد.

  ضدافتاب کازموکولوژی

خرید ضد آفتاب کازموکولوژی

کرم ضد آفتاب SPF50 پوست حساس ویتالیر

در فصل پاییز با داشتن پوست خشک بهتر است از ضد آفتابی استفاده کنید که دارای خاصیت رطوبت‌رسانی باشد. این ضد آفتاب در برابر اشعه مضر خورشید از پوست محافظت کرده و التهاب پوستی را کاهش می‌دهد. ضمنا در دو فرم بی‌رنگ و بژ طبیعی عرضه می‌شود. کرم ضد آفتاب SPF50 پوست حساس ویتالیر حاوی فیلترهای فیزیکی بوده قرمزی پوست را کاهش می‌دهد و برای افرادی هم که با مشکل رزاسه روبرو هستند، بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

  ضد آفتاب ویتالایر -

خرید ضدافتاب ویتالایر- استفاده از ضد آفتاب در پاییز

کرم ضد آفتاب بی رنگ پوست خشک SPF50 اسکن اسکین

کرم ضد آفتاب بی رنگ پوست خشک SPF50 اسکن اسکین علاوه بر اینکه از پوست در برابر اشعه یو وی خورشید محافظت می‌کند، از ایجاد خشکی نیز پیشگیری به عمل می‌آورد. بافت بسیار سبک، مقاومت در برابر تعریق و آب، خاصیت رطوبت رسانی و تغذیه رسانی به پوست و جلوگیری از چین و چروک از مزایای مصرف این ضد آفتاب است. این ضد آفتاب برای انواع پوست مناسب است اما برای پوست‌های خشک و خیلی خشک بیشتر توصیه می‌شود. استفاده از این محصول حالت چرب و روغنی روی پوست ایجاد نمی‌کند.

  اسکن اسکین

خرید ضدافتاب اسکن اسکین

کلام آخر

استفاده از ضد آفتاب در پاییز نیز مانند فصول گرم سال توصیه می‌شود. اگرچه ممکن است در فصول سرد شدت تابش نور خورشید کم شود اما همچنان احتمال آسیب اشعه ماورا بنفش به پوست وجود دارد و برای جلوگیری از عوارضی هم سرطان پوست حتما باید از کرم ضد آفتاب استفاده نمود. شما از چه ضد آفتابی در فصل پاییز استفاده می‌کنید؟ آیا از آن رضایت دارید؟

Answers to questions by the doctor
شاید برای شما جذاب باشد
رژیم کانادایی 15 روزه + برنامه رژیم لاغری
هر آنچه باید در مورد غذای سگ ها بدونیم
هر آنچه باید در مورد غذای سگ ها بدونیم
نحوه استفاده و فواید روغن بادام برای موها
نحوه استفاده و فواید روغن بادام برای موها
گرفتگی شبانه عضلات در خواب و راهکار درمان آن
گرفتگی شبانه عضلات در خواب و راهکار درمان آن
نحوه مصرف بهترین مولتی ویتامین
راهنمای خرید و نحوه مصرف بهترین مولتی ویتامین
خواص ماسک زردچوبه برای پوست
خواص ماسک زردچوبه برای پوست
آزاده فراهانی
نتیجه معتبرترین و بروزترین تحقیقات علمی را در حوزه بهداشت، سلامت و زیبایی به ساد‌ه‌ترین زبان به نگارش درمی‌آورم تا راهنمای شما باشد برای انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر.
بحث و تبادل نظر
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حیدرخانی
حیدرخانی

کرم زینک اکساید به عنوان ضد آفتاب کرمی مناسب است ؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  حیدرخانی

همراه گرامی مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
درست است که پایه تمام ضد آفتاب ها بر پایه زینک اکساید است ، اما زینک اکساید به تنهایی نمی تواند برای محافظت از آفتاب موثر باشد
بنابر این توصیه می‌شود برای مراقبت از پوست صورتتان در برابر آفتاب از