مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

آیا چاقی باعث تنگی نفس میشود؟

آیا چاقی باعث تنگی نفس میشود؟

چاقی تقریبا همه مشکلات و بیماری ها رو می تونه به تنهایی گردن بگیره، چرا که بی تحرکی و موندگاری چربی های مضر در بدن زمینه ساز همه صدمات به سلامتی به شمار میاد. اما در این بین شاید برای شما سوال پیش بیاد که آیا چاقی باعث تنگی نفس یا حتی آسم هم می شه؟ باید در جواب این سوال بگیم که بله!

هر چه وزن بالاتر اکسیژن رسانی به تمام سلول ها سخت تر میشه. اگه شما دارای اضافه وزن هستید، نفس کشیدن براتون هر روز سخت تر میشه و هنگام تنفس صدای خس خس می شنوید، باید بهتون بگیم که زنگ خطر ابتلا به آسم هم برای شما به صدا در اومده!

طبق تحقیقات بین چاقی و آسم، رابطه تنگاتنگی وجود داره، همچنین بیماری افراد بسیار چاق، به دلیل داشتن نشانه های مشابه از جمله تنگی نفس، به اشتباه آسم تشخیص داده میشه. با این حال هر چه شما چاق تر باشید، ریه های ناسالمی هم خواهید داشت.

رابطه چاقی و تنگی نفس:

آیا چاقی باعث تنگی نفس میشود؟

چاقی یکی از عوامل خطرناک در انسداد ریه است و همون طور که می دونیم، ریه یکی از مهمترین اعضای بدنه که گازهای تولید شده مثل دی اکسید کربن رو از بدن خارج و اکسیژن رو در سلول ها جایگزین می کنه.

باید بدونیم که چربی شکم و نداشتن تحرک با بیماری ریه ارتباط مستقیم داره و زندگی در کلان شهرها با عواملی چون آلودگی هوا، مصرف سیگار، گرد و غبار و… بیشتر در معرض این مشکلات قرار دارن.

عمر کوتاه چاق ها:

متاسفانه افراد چاقی که به بیماری های ریوی مبتلا هستن، عمر کوتاهی دارن و افزایش وزن باعث تنگی نفس در افراد چاق می شه و همین عامل بروز بیماری های ریوی، قلبی و عروقی، دیابت و مفاصل رو هم در پی داره.

راهکار چیست؟

مبتلایان به عارضه ریوی باید از مصرف غذاهای پر چرب خودداری کنن و به خاطر داشته باشن که استفاده از روغن گیاهی در مواد غذایی باعث کاهش اسید چرب در بدن میشه.

معجزه لیمو ترش:

یادمون نره که مصرف لیمو همراه با غذا باعث بهبود عفونت ریه میشه و استفاده از ادویه جات در زمان پخت غذا و مصرف اون باعث کاهش چربی و کالری موجود در بدن میشه.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.