مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

تاریخچه شرکت P&G

تاریخچه شرکت P&G

تاریخچه شرکت P&G با یه رقابت و همکاری بین دو باجناق به نام های ویلیام پروکتر و جیمز گمبل در بین سال های 1830- 1859 شروع شد. به عنوان شرکا، اونها کسب و کار صابون و شمع رو شروع کردن و در طول این سال ها، شرکت Procter & Gamble متولد شد.

نقطه آغاز:

تاریخچه شرکت P&G

شرکت P&G در سال 1837 با همکاری ویلیام پروکتر، شمع ساز انگلیسی و جیمز گمبل، صابون ساز ایرلندی پایه ریزی شد.

این دو فرد بعد از مهاجرت به شهر سینسیناتی در آمریکا، با دو خواهر به نام های اولیویا و الیزابت نوریس ازدواج کردن و به واسطه باجناق شدن با هم آشنا شدن.

دست سرنوشت:

رقابت شدید بین این دو نفر، باعث مشکلات زیادی شد و برای حل این ناسازگاری ها و البته با توجه به مشترک بودن بسیاری از مواد اولیه در ساخت صابون و شمع، پدر زنشان الکساندر نوریس به اونها پیشنهاد داد که با هم شریک شن. اونها با تعهد سرمایه گذاری هر نفر 3596 دلار و عقد قرارداد شراکت، باعث شکل گیری شرکت پروکتر اند گمبل در 31 اکتبر 1837 شدن.

21 سال بعد تعداد کارمندان به 80 نفر و فروش اونها به یک میلیون دلار رسید. با شروع جنگ داخلی آمریکا، این شرکت برنده مناقصه تامین صابون و شمع مورد نیاز ارتش اتحادیه شد.

اوایل جنگ به علت نبود برق، فروش شمع افزایش داشت، شمع هایی که به دلیل استفاده از اسید استاریک روشن تر، بادوام تر و کم دودتر بودن.

تاریخچه شرکت P&G

در دهه 1880 هم صابون های این شرکت به اسم آیووری به معنی عاج، به بازار عرضه شد که خلوص بالای اون باعث شد مورد استقبال مردم قرار بگیره.

میراثی گرانبها:

ویلیام کوپر پروکتر William Cooper Procter نوه ویلیام پروکتر برای جلوگیری از اعتصاب کارمندان، به اونها سهام فروخت و در سود شرکت اونها رو سهیم کرد.

شرکت P&G توی دهه 1890 تمرکز خودش رو روی صابون بیشتر کرد و بیشتر از 30 نوع مختلف صابون رو به بازار عرضه کرد و این شرکت در سال 1911 از روغن های گیاهی به‌جای روغن های حیوانی بهره برد.

درهمین سال ها بود، که شعبه های مختلف شرکت در خارج از آمریکا تاسیس و پی اند جی به یک شرکت بین‌المللی مبدل شد.

در سال های 1900 تا 1930 پروکتر اند گمبل به عنوان یکی از نخستین شرکت ها، تحقیقات میدانی گسترده ای را در سطح بازار به انجام رساند که این رویکرد هوشمندانه در شناسایی نیازهای مشتری نقش مهمی در انتخاب و موفقیت خطوط تولید آن داشت.

بین سال های 1970 تا 1980 شرکت P&G راه های ارتباطی خودش رو با مشتریاش گسترش داد و محصولاتی مثل تاید، پمپرز، نخستین خمیردندان حاوی فلوراید با برند کرست و… رو روانه بازار کرد.

دیگر برندهای زیر مجموعه شرکت P&G:

تاریخچه شرکت P&G

براون، دوراسل، ژیلت، پمپرز، فیوژن، هد اند شولدرز، اورال بی، دولچه اند گابانا، پنتن، کرست، هربال اسنسز، ویکس، تاید، آریل، دانهیل، هوگو باس، عطر گوچی، عطر لاکست، عطر پوما، پرینگلز، عطر کریستینا آگیلرا، عطر اوریل لوین، عطر اسکادا و…

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.