قرص لیورمد قرص لیورمد

ترفندهای عطر زدن


0 1134

ترفندهای عطر زدن

آیا تا به حال به بهترین حالت عطر زدن فکر کرده اید؟ آیا می دانستید که عطر زدن راه و روشی مخصوص خود دارد؟

از عهد باستان استفاده از ماده خوشبو کننده طبیعی وجود داشته است. عطرهای مدرن و صنعتی از قرن نوزدهم ساخته و وارد زندگی بشر شده اند. این ورود با استقبال همه مردم دنیا همراه شد و حتی نحوه عطر زدن صحیح نیز چون رازی برملا شده، سینه به سینه منتقل شد!

چگونه عطرمان را پیدا کنیم؟

عطرها بر روی پوست‌های مختلف واکنش‌های شیمیایی متفاوتی نشان می‌ دهند. عطری که بر روی پوست شما رایحه دلپذیری دارد ممکن است بر روی پوست دیگر، رایحه متفاوتی داشته باشد. بنابراین برای پیداکردن عطر موردنظر، آن را بر روی پوست خودتان امتحان کنید. توجه داشته باشید که رایحه ابتدایی عطر با رایحه انتهایی آن متفاوت است. لازم است بعد از تست نیم ساعت صبر کنید تا بتوانید بوی ته‌ نشین شده عطر را استشمام کنید. این بویی‌ ست که بر روی پوست شما خواهد ماند.

توجه کنید که یک عطر برای همه زمان‌ ها و مکان‌ ها مناسب نیست. عطرهای روز و شب، عطرهای محل کار و مهمانی و حتی عطرهای فصل‌ ها با هم فرق دارند. بطور مثال عطرهایی با رنگ شیشه زرد و نارنجی روشن به معنی بهار بوده و اغلب هنگام روز استفاده می‌ شوند. رنگ‌ های آبی تیره، قرمز و بادمجانی ارائه کننده عطرهای مخصوص شب هستند. اگرچه بر روی برچسب اغلب عطرها، این موضوع نوشته شده است.

همچنین برای فصل تابستان عطرهای خنک و برای زمستان عطرهای گرم و قوی‌ تری استفاده می‌ شود.

نحوه استفاده از عطر

بهترین نقاط برای اسپری کردن عطر، قسمت هایی از بدن است که نبض دارد. مچ دست، زیر گوش، ترقوه و پشت زانو از جمله معروف‌ ترین نقاط هستند. اگرچه گردن هم جزو این نقاط محسوب می‌ شود اما به دلیل حساس بودن پوست آن، توصیه نمی‌ شود.

ضربان نبض باعث پخش بیشتر رایحه عطر در هوا می شود.

عطر را نباید از فاصله خیلی نزدیک یا خیلی دور اسپری کنید. فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌ متر از بدن مناسب است. عطر را دقیقا بر روی نقاط تاثیر‌ گذاری که قبلا شرح دادیم اسپری کنید تا بیشترین پخش بو را داشته باشد. اجازه بدهید عطر بر روی پوست خشک شود. از دست کشیدن و پخش کردن عطر بر روی پوست، یا بهم مالیدن مچ‌ ها بعد از استعمال عطر خودداری کنید. این کار اثر عطر را کم می‌ کند. 

چگونه ماندگاری بوی عطر را افزایش دهیم؟

  • دوش بگیرید. دوش آب گرم باعث باز شدن منافذ پوست می‌ شود. این امر باعث جذب بیشتر عطر بر روی پوست می‌ شود.
  • از مرطوب‌کننده ها و لوسیون‌ ها برای افزایش رطوبت پوست استفاده کنید. خشکی پوست مانع از ماندگاری و پخش رایحه عطر می‌ شود.
  • عطر را بر روی نقاطی که زخم یا خراش دارند اسپری نکنید. ترکیب عطر با مایعات بدن می‌ تواند باعث ایجاد بوی ناخوشایند شود.
  • عطر را روی نقاطی که در آنها از بوبر یا ضد عرق استفاده کرده‌اید نپاشید.
  • عطر را به ناحیه‌ هایی که عرق می‌ کنند، نزنید. زیر بغل یکی از نقاطی است که برخی عطر می‌ زنند. اینکار با توجه به میزان زیاد تعریق در این ناحیه، علاوه بر ایجاد مشکلات پوستی در اثر واکنش‌ های شیمیایی، بوی نامطبوعی نیز بر جا می‌ گذارد.
  • موها محل مناسبی برای حفظ طولانی مدت رایحه هستند. مولکول های عطر به مو می چسبند و رایحه ای دلپذیر از خود به جا می‌ گذارند. برای اینکار مقداری عطر بر روی موها اسپری و سپس موها را شانه کنید. با اینکار عطر بر روی موها پخش می‌ شود. اما دقت کنید در انجام اینکار زیاده روی نکنید. عطرها به دلیل داشتن الکل می‌ توانند موهای شما را خشک کنند.
  • شیشه عطر را در جای خشک و خنگ نگهداری کنید. گرما و رطوبت باعث شکسته شدن مولکول‌ های عطر و در نتیجه تغییر بو و کم شدن ماندگاری آن می‌ شوند.
  • به اندازه عطر بزنید. اگر میزان عطر اسپری شده کم باشد عملا عطرتان را هدر داده‌اید. دوش گرفتن با عطر نیز باعث اذیت دیگران می‌ شود.
  • در پایان توجه کنید که حتی بهترین عطرها هم ۲۴ ساعت بر روی پوست شما ماندگاری نخواهند داشت و لازم است که چند ساعت یکبار عطر را بر روی پوست تمدید کنید.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :