رازهایی برای داشتن دندان های سفیدتر و روشن تر

0 456

تمایل به داشتن دندانهای سفیدتر و روشن تر دارین؟ آیا سفیدی مرواریدی دندوناتون به خاطر لکه های خاکستری و زرد رنگ از بین رفته؟ لکه دار شدن دندون ها ممکنه به خاطر بالا رفتن سن، برخی از غذاها و نوشیدنی ها و حتی بعضی از شویندهای دندان باشه. برخی از داروها می تونن به سفیدی دندوناتون کمک کنن و شما با اجتناب از یه سری مواد تغییر رنگ دهنده می تونید روند تیرگی را متوقف سازید. در ادامه با رمزهای سفید کردن دندان با ما همراه باشید.

خودتون دندون هاتونو سفید کنین

در حال حاضر محصولات روشن کننده دندان از جمله خمیردندان و محلول که در تمامی داروخانه های معتبر من جمله داروخانه آنلاین مثبت سبز وجود دارن می تونن میزان تیرگی و زردی دندان کاهش بدن. این محصولات به صورت سایشی و شیمیایی لکه ها رو پاک می کنن، اما لکه های عمیق تر نیاز به دندانپزشک داره.

کیت های سفید کننده دندان

این کیت ها شامل سفید کننده پراکسید کرباماید هستن که قادره هم لکه های سطحی و هم عمقی از بین ببره. اگر دندون های شما بواسطه نوشیدن قهوه تیره شده این کیت بسیار کمک کننده است. یه نوع دیگر از این کیت ها شامل ژل می باشد که لازمه روزانه ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ژل را به مدت یک هفته و یا بیشتر هر روز انجام دهید.

نوار سفید کننده

نوارهای سفید کننده به از بین بردن لکه های دندان کمک کرده و دندان های سفیدتر ایجاد می کنند. این نوارها بسیار باریک و نامرئی هستن که با یک ژل سفید کننده بر پایه پراکسید پوشش داده شده اند. می تونید از اونها چندین مرتبه در روز و هفته استفاده نمایید و نتیجه کاملا مشهود است. استفاده از این نوارها بسیار آسون و راحت می باشد.

سفید کردن با شستشو

چطور دندون ها از شر لکه ها نجات بدیم؟ با شستن مداوم دندان ها توسط این ژل ها برخی از لکه های سطحی از بین خواهد رفت. این محصولات برخلاف سفید کننده ها حاوی مواد شیمیایی و ساینده خفیفی هستن که موجب تغییر رنگ طبیعی دندون ها نمی شوند.

راه کارهای خانگی برای داشتن دندون های سفید

برخی از افراد هنوز ترجیح می دن از راه کارهای خونگی سالم استفاده کنن، بعنوان مثال برخی از میوه جات نظیر کرفس، سیب، گلابی و هویج سبب افزایش بزاق دهان می شن که باقی مانده غذا رو به خوبی از بین دندون ها پاک خواهند کرد. البته جویدن آدامس کم شیرین هم سبب افزایش بزاق می شه و این امر منجر به پیشگیری از پوسیدگی دندان ها هم می شود.

جلوگیری از سموم دندان

با گذشت زمان لایه بیرونی مینای دندان از بین می رود. که لایه زیر این لایه، زرد رنگ بوده و دنتین نام دارد. اگر شما در خوردن و نوشیدن غذاهای خود دقت داشته باشین، دندون های سفید شده مدت زمان بیشتری در حدود یکسال ماندگاری خواهند داشت.

اجتناب از سیگار کشیدن

سیگار نه تنها برای سلامتی مضر هست بلکه یکی از مجرمان اصلی در تغییر رنگ دندان ها است. نیکوتین موجود در سیگار سبب قهوه ای شدن شیار بین دندان ها شده و در مینای دندان نفوذ می کند. لازم به ذکر این لکه ها با مسواک زدن هم به خوبی از بین نخواهند رفت. سیگار علاوه بر افزایش تیرگی و لکه های زرد بر روی دندان سبب مشکلات تنفسی، ریوی و همینطور سرطان ریه نیز می گردد.

همچنین از برخی از میوه جات نظیر بلوبری و انواع توت ها، نوشیدنی های انرژی زا و قهوه نیز غافل نشید که اونها هم سبب تغییر رنگ دندان ها می شن.

داروهای زرد کننده دندان

آنتی بیوتیک ها سبب ایجاد لکه های خاکستری در کودکان شده و همینطور دهانشویه های حاوی کلرهگزیدین هم ایجاد لک و تیرگی می کنن. برخی از داروهای آتی هیستامین، داروهای ضد روانپریشی و داروهای فشار خون هم موجب تیرگی می گردند.

پیشگیری از تیره شدن دندان ها

سعی کنید در طی روز دو مرتبه مسواک و یک مرتبه از نخ دندان استفاده کنید تا دندان های سفیدتر داشته باشید. این کار سبب جلوگیری از رشد پلاک ها و در نتیجه کاهش زردی و تیرگی دندوناتون می شه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.