پیشگیری از پیری پوست پیشگیری از پیری پوست

انواع پاک کننده پوست


0 650

انواع پاک کننده پوست در نگهداری و محافظت از پوست از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از راه های بهره مندی از پوست شاداب و سلامت، پاک کردن توسط این قبیل مواد است.

معرفی انواع پاک کننده پوست

از آنجایی که بهداشت پوست دارای اهمیت ویژه ای است، محصولات گوناگونی در بازار وجود دارد و شما با توجه به نوع پوست خود می توانید از این محصولات انتخاب و استفاده نمایید.

در طی روز علاوه بر لوازم آرایش و ضد آفتاب ها ذرات گرد و غبار و آلودگی هوا نیز بر روی پوست نفوذ کرده و قرار می گیرند. به همین دلیل شب هنگام قبل از رفتن به رختخواب شستشوی صورت از این آلودگی ها بسیار ضروری است.

با پاک کردن آلودگی ها و سلول های مرده در طی شب پوست می تواند فعالیت های خود را انجام دهد و این آلودگی ها مانع از تنفس آن نخواهند شد.

تونر

استفاده از تونرها موجب پاک کردن عمقی می گردد. درست است که استفاده از تونرها را برای افراد با پوست چرب توصیه می کنند، اما محصولات جدیدی وجود دارد که برای پوست های خشک هم کاربرد داشته و مانع از خشکی پوست می گردد.

همچنین تونرها از جمله پاک کننده های پوست هستند که موجب درخشندگی و آماده سازی پوست قبل از استفاده از سایر محصولات نیز می گردند.

شیر پاک کن

شیر پاک کن ها از قدیمی ترین مواد پاک کننده آرایش هستند. بیشتر حجم آنها از آب و روغن تشکیل شده است. محصولاتی را استفاده نمایید که علاوه بر پاک کنندگی صورت ضد التهاب، ضد عفونی کننده و محافظ رطوبت پوست شما باشند.

ژل ها

همانطور که می دانید مراحل ترمیم و بازسازی پوست در شب صورت می پذیرد و با توجه به گردش جریان خون بیشتر در شب، استفاده از ژل های پاک کننده قبل از استفاده از محصولات ضد پیری توصیه می گردد.

سعی کنید از ژل هایی استفاده نمایید که خاصیت مرطوب کنندگی و مغذی داشته باشد و برای دور چشم شما هم نیز مناسب باشد.

فوم

یکی دیگر از انواع پاک کننده ها فوم است. که با خاصیت شویندگی، روانه بازار شده است. برای استفاده از فوم ها سعی کنید محصولاتی را انتخاب نمایید که فاقد مواد صابونی باشند و مانع از بروز خشکی پوست شوند، همچنین موجب شفافیت، نرمی و لطافت پوست شما گردند.

پن

این نوع از پاک کننده ها ظاهری شبیه صابون دارند. اما فاقد مواد صابونی و قلیایی هستند و موجب خشکی پوست نمی شوند. در حقیقت پن ها ایجاد تعادل بین آب و چربی پوست می کنند و با فرمولاسیون جدید موجب پاک سازی پوست نیز می گردند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :