تثبیت آرایش در تابستان


0 235

تثبیت آرایش در تابستان

برای آنکه تثبیت آرایش در تابستان و روزهای گرم سال را تجربه و از بهم خوردگی آرایشتان دیگر گله مند نباشید، بهتر است ترفندهای موجود در این مطلب را دنبال نمایید.

راه حل اول:

برای اینکه از شل شدن پوستتان در اثر گرما جلوگیری کنید، بهتر است صورتتان را با آب سرد بشویید. بدین منظور حتما قبل از میکاپ و همینطور بعد از پاک کردن آن صورتتان را با آب سرد شست و شو دهید.

هر چه این کار را بیشتر انجام دهید به شادابی پوستتان کمک کرده و از افتادگی و چروک شدن آن جلوگیری خواهید کرد.

راه حل دوم:

درهوای گرم آرایش شما حتی بسیارملایم و کم، با عرق کردن چندان ماندگاری و دوامی نخواهد داشت. برای همین بهتر است در این هوا از لوازم آرایش بادوام استفاده کنید. علاوه بر این می توانید قبل از شروع میکاپ، کمپرس یخ روی صورتتان قرار دهید.

راه حل سوم:

پس از خشک شدن کامل صورت، حتما از کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید. صبر کنید تا ضد آفتابتان کاملا جذب پوستتام شود. مقدار ضد آفتاب باید کم و به اندازه یک بند انگشت باشد.

راه حل چهارم:

جهت تثبیت آرایش در تابستان از کرم پودرهای بسیار چرب و براق استفاده نکنید.

از مدادهای ابروی کاملا خشک، نه روغنی و یا سایه‌های ابرو استفاده کرده و کمی ‌به ابروها فرم دهید. استفاده از مدادهای چرب در اثر گرما باعث رنگی شدن اطراف ابروها شده و آنها را مصنوعی نشان خواهد داد.

کمی‌ ریمل ضد آب آن هم تنها به پلک های بالایی زده که در اثر گرما زیر چشم ها و گاهی هم پشت پلک سیاه نشود و آرایشتان به همان تمیزی اول باقی بماند.

راه حل پنجم:

برای زدن رژ لب و ماندگاری بیشتر آن بهتر است هنگام پنکک زدن لب ها را نیز با پودر پنکک همرنگ پوست درآورید و سپس از یک مداد لب نه چندان چرب استفاده کرده و پس از کشیدن دور لب خوب رنگ مداد را روی لب ها پخش کنید و سپس از رژ لب که بهتر است از نوع مات و خشک باشد، استفاده کنید.

راه حل ششم:

به سراغ کانسیلرهای ضد آب بروید و سیاهی زیر چشم و قسمت های مختلف چهره را با آن پوشش ببخشید.

راه حل هفتم:

بهتر است از خط چشم‌های ژله ای و مایع ضد آب استفاده کنید که روی پوست پخش نمی‌شوند و مثل چسب روی پوست می‌چسبند. در هوای مرطوب و گرم، این نوع خط چشم جایگزین بسیار مناسبی برای مداد چشم می باشد.

راه حل هشتم:

قبل از آرایش چشم، روی پلک های خود پودر پنکک بزنید تا آرایش روی آن تثبیت شود. با این کار چربی پوست گرفته می‌شود و پوست آماده می‌شود تا سایه روی آن زده شود. سعی کنید به جای سایه‌های کرمی ‌از سایه‌های پودری استفاده کنید.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :