قرص لیورمد قرص لیورمد

تمرینات مناسب برای داشتن ران و باسن زیبا


0 1405

یکی از خصیصه های اندام زیبا برخورداری از ران و باسن زیبا می باشد که زیبایی هیکل مردان و زنان را صد چندان می کند. برخی از افراد به طور خدادی از تناسب اندام برخوردارند، اما برخی دیگر با انجام حرکات مناسب ورزشی می توانند این نواحی از اندام خود را خوش فرم کنند. دو نمونه از ورزش های تاثیرگذار در این زمینه را برایتان شرح می دهیم تا ضمن انجام صحیح آن ها هر چه زودتر به نتیجه مطلوب دست یابید. با این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز همراه باشید.

اسکوات

در رابطه با اسکوات جهت داشتن ران و باسن زیبا باید عرض کنم، حرکتی است که ضمن هدف گرفتن عضلات چهار سر ران، عضلات پشت، عضلات سرینی (باسن)، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) را درگیر می کند. در حالت کلی این حرکت سبب ترشح هورمون تستوسترون شده و منجر به رشد عضلات در سرتاسر بدن نیز می شود.

تکنیک نحوه انجام اسکوات

  • پاها به عرض شانه و کمی بیشتر و تا اندازه ای رو به بیرون باز شوند
  • در حالت شروع نفس عمیق و در پایان حرکت نفس را بیرون دهید
  • ضمن انجام حرکت، پاها در زاویه ۹۰ درجه و بدن زاویه ۴۵ درجه
  • دقت در بیرون نزدن زانو ها از نوک انگشتان پاها
  • سینه و سر رو به جلو

میله هارتل را با توجه به وزنه مناسب و طبق صلاحدید مربی تان برداشته و به حالت کاملا صاف، هارتل را در بالای پشت خود قرار دهید. با یک نفس عمیق و ضمن منقبض کردن عضلات شکم و لگن به پایین رفته و زانو ها را خم کرده و لگن را به سمت عقب می برید و به خم شدن زانوها ادامه می دهید تا زانوها زاویه ۹۰ درجه و ران ها با زمین موازی و بدن زاویه ۴۵ درجه پیدا کنند، در انتها با بیرون دادن نفس به بیرون برخیزید.

حرکت لانج برای داشتن ران و باسن زیبا

این حرکت به لانگ هم معروف است، حرکتی فوق العاده برای ساختن عضلات پا و باسن و همچنین تقویت قدرت بدن در حفظ تعادل می باشد.

تکنیک نحوه انجام لانج

  • درگیر کردن فقط ران و باسن پای جلویی
  • قرار دادن سر و سینه رو به جلو و مستقیم

برای داشتن ران و باسن زیبا هنگام شروع یکی از پاها را جلوتر قرار داده و پای دیگر به فاصله عرض شانه عقب تر قرار گرفته و زانوها را خم کرده به طوریکه زانوی جلویی از انگشت پای جلویی بیرون نزند و زانو موازی با زمین قرار گیرد و زانوی پشتی به زمین برخورد نکند و در حالی که پاشنه پای جلویی به زمین فشار وارد می کند از زمین بلند شده و به حالت اول باز گردید.

امیدوارم با انجام صحیح این حرکات در کنار رژیم غذایی مناسب به نتیجه دلخواهتان برسید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :