مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

مکمل فیبر چیست؟

مکمل فیبر

مکمل فیبر چیست و چه تاثیراتی در بدن داره؟ هر آنچه را که تا کنون درباره مکمل فیبر شنیده اید، در این مطلب آن را کامل کرده و شرحی از مزایای کامل فیبر را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

مکمل فیبر چیست

فیبر گروهی متفاوت از کربوهیدرات هاست که توسط بدن هضم نمی شود و در انواع مواد غذایی گیاهی نظیر میوه ها، سبزیجات و غلات یافت می شود.

انواع فیبر

فیبر محلول در آب: این فیبر با آب موجود در روده ترکیب شده و به شکل ماده ای ژلی مانند در می آید که این ماده قابلیت کاهش میزان قند خون را داشته و همچنین سبب تنظیم سوخت و ساز بدن نیز می گردد.

فیبر نامحلول در آب: با آب مخلوط نمی شود و بدون کم و کاست در روده حرکت کرده و بعنوان یک عامل حجم دهنده عمل می کند. همچنین روند حرکت غذا در روده را تسریع می بخشه.

هر دو نوع فیبر سبب کاهش وزن شما می گردند.
نیاز به مشاوره داری؟! کلیک کن!

مقدار مورد نیاز روزانه بدن افراد به فیبر

هر گروه سنی به میزان مشخصی از این ماده نیاز دارد، به طوریکه کودکان در سنین پایین تنها ۲ گرم فیبر نیاز داشته و به ازای هر سال افزایش سن ۵ گرم نیز اضافه می شود. در حالیکه بزرگسالان زن زیر ۵۰ سال حداقل میزان ۲۵ گرم و بزرگسالان مرد زیر ۵۰ سال حداقل ۳۸ گرم فیبر نیاز دارند.

مزایای استفاده از فیبر

فیبر را چه از مواد خوراکی و چه از انواع مکمل های موجود استفاده کنید، فواید زیر را به همراه دارد:

  • فیبر نامحلول سبب افزایش حجم مدفوع و درمان کننده یبوست
  • فیبر نامحلول سبب پیشگیری از سرطان روده بزرگ
  • کاهش ریسک بیماری قلبی و دیابت نوع دو
  • فیبر محلول کاهش کلسترول
  • کنترل سطح قند خون

منابع تامین کننده فیبر

مواد خوراکی گیاهی نظیر:

مکمل فیبر چیست

آووکادو، جو، خرمالو، اسفناج، گلابی و کلم بروکلی

مکمل های فیبر

مکمل فیبر چیست

برای تهیه و برخورداری از انواع مکمل های فیبر دار می تونید به داروخانه مثبت سبز مراجعه نموده و از تمامی مکمل های موجود دیدن و خرید فرمایید.

مشاوره رایگان ۸-۷۷۲۲۴۰۴۳

مجله پزشکی مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.