مجله پزشکی مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

مکمل پروتئین چیست؟

مکمل پروتئین چیست؟

مکمل پروتئین از جمله محبوب ترین مکمل هاییه که اکثر ورزشکارا به اون علاقه داشته و طبق برنامه رژیمی شون از اون استفاده می کنن.

یه فرد معمولی روزانه حدود 2-1 گرم پروتئین برای هر 450 گرم از وزن بدنش نیاز داره؛ بنابراین یک فرد متوسط با وزن تقریبی 70 کیلوگرم، باید روزانه بین 150 تا 300 گرم پروتئین مصرف کنه. پودرهای پروتئینی که با آب یا شیر مخلوط می شن معمولا از انواع مناسبی هستند که کیفیت بالایی دارن و شما می تونین از اونها استفاده کنین.

توی داروخانه آنلاین مثبت سبز انواع مکمل های پروتئین وجود داره که شما می تونید هر کدوم از اونها از برندهای مختلف رو با خوندن شرح کامل مواد تشکیل دهنده ش، با هم مقایسه کرده و بهترین اونها رو سفارش داده و درب منزل به سرعت تحویل بگیرین.

علاوه بر اینا مثبت سبز در حین مصرف و حتی پس از مصرف به شما مشاوره رایگان می ده که می تونین هر سوالی داشتین از متخصص ها بپرسید.

تماس با مشاور 8-77224043

منشا پروتئین آمینو اسیدها هستن و آمینو اسید اساسی ترین رکن ساختمانی ماهیچه ست، بنابراین پروتئین ضروری ترین عنصر در ساختمان ماهیچه محسوب می شه و بدون اون بدن نمی تونه ماهیچه سازی کنه.

اما نکته مهم اینکه چندین نوع پروتئین وجود داره و باید دید که هر کدوم به چه کاری میان؛Whey پروتئین وی مثل پروتئینی که در کشک وجود دارد؛Soy پروتئین سویا، Egg پروتئین تخم مرغ و Casein  ماده پروتئین شیر و…

پروتئین وی با کیفیت ترین نمونه موجود در بازاره. این پروتئین منبع غنی آمینواسیدهای زنجیره ای (BCAA) هست که دارای میزان بالایی از منابع غذاهای طبیعیه و پروتئینیه که به سرعت جذب می شه و برای مصارف روزانه و بعد از ورزش و همچنین برای مصرف در طول روز مناسبه.

توی چند تا تحقیق و آزمایش انجام شده درباره پروتئین وی معلوم شد که این پروتئین یه پروتئین مستعد برای کاهش نرخ سرطان، مبارزه با HIV، افزایش قدرت ایمنی بدن، کاهش استرس و پائین آورنده کلسترول، افزایش سطح سرتونین در داخل مغز و… است.

برای دونستن میزان مناسب مصرف و منابع غذایی حاوی پروتئین خوندن مقاله های “منابع پروتئینی غیر گوشت چیست؟” و “میزان مصرف پروتئین در ورزشکاران” رو بهتون پیشنهاد می کنیم.

مجله مثبت سبز

0 ratings0/5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه مثبت سبز
عضویت در خبرنامه مثبت سبز
دریافت آخرین اخبار حوزه سلامت به طور مستقیم در صندوق پستی شما، ثبت نام کنید!
امکان لغو عضویت در هر زمان