نقش پروتئین در عضله سازی بدنسازان چیست؟

877
نقش پروتئین در عضله سازی بدنسازان چیست؟

نقش پروتئین در عضله سازی بدنسازان چیست؟

نقش پروتئین در عضله سازی بدنسازان نقش پررنگ و غیر قابل چشم پوشیه؛ عضلات برای رشد کردن به پروتئین احتیاج دارن و اگه منابع خوب پروتئین در دسترس نباشه، بدن ورزشکاران دچار افت می شه. یکی از اصلی ترین پارامترهای افزایش عضله، پروتئین هاییه که بیش از نیازهای روزانه مورد استفاده قرار می گیره ولی لزوما افزایش پروتئین ورودی به بدن نمی تونه به تنهایی باعث افزایش توده و حجم عضلات شما بشه. ضمن اینکه حتی ممکنه در بعضی موارد آسیب هایی رو هم به وجود بیاره.

خرید انواع مکمل پروتئین

پروتئین مورد نیاز برای عضله سازی چقدره؟

با توجه به تحقیقات انجام شده توی سال 2014 که نتایج اون توی مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزش منتشر شده نشون می ده برای افزایش حجم عضله به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن به 1.2 تا 2.2  گرم پروتئین نیازه. به طور مثال یه مرد 68 کیلویی که می خواد عضله اضافه کنه، باید سعی کنه 75 تا 150 گرم پروتئین در روز برای ساخت توده عضلانی مصرف کنه.

پروتئین اضافه، ورزش و عضله سازی:

علاوه بر پروتئین اضافه، ورزش منظم هم جزو پارامترهای اصلی افزایش حجم عضله است. تمرینات مقاومتی که توی باشگاه های بدنسازی صورت می گیره باعث افزایش قدرت و سایز عضلات می شه. حرکاتی که با وزن های سنگین انجام می شه در کنار حرکاتی نظیر شنای سوئدی و اسکات می تونن به سرعت به رشد عضلات شما کمک کنه.

حداکثر مقدار پروتئین مفید برای عضله سازی:

میزان نیاز ورزشکاران به پروتئین با توجه به شدت تمرین، کالری مورد نیاز، هدف وزن کم کردن یا افزایش وزن، زمان تمرین، وزن کنونی، کیفیت پروتئین مصرفی و سن ورزشکار متغیره.

به طور کلی میزان نیاز ورزشکاران استقامتی به پروتئین 1.2 تا 1.4 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدنه و میزان نیاز ورزشکاران قدرتی و توانی 1.2 تا 1.7 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدنه. این مقادیر با توجه به زمان و شدت تمرین افزایش پیدا می کنه. برخی تحقیقات میزان 2 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن برای ورزشکارانی که در حال کاهش وزن هستن رو پیشنهاد می ده.

مجله مثبت سبز

1 rating 5/5

نظر خود را درج فرمایید: