مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

مصرف مکمل کافئین چه فواید و مضراتی دارد؟

مصرف مکمل کافئین چه فواید و مضراتی دارد؟

مصرف مکمل کافئین برای خیلی از افراد بخصوص ورزشکارها وسوسه برانگیزه. مکمل کافئین باعث کاهش خستگی شده، هوشیاری و بیداری رو هم افزایش می ده.

کافئین نوعی ماده آلکالوئیدیه که بطور طبیعی توی دانه قهوه، چای، دانه کاکائو و… وجود داره. کافئین رو به برخی انواع نوشیدنی از جمله نوشابه هم اضافه می کنن. کافئین باعث ایجاد طعم تلخ می شه. این ماده، محرک سیستم عصبی همراه با اثرات روان درمانی و همچنین تحریک کننده سیستم تنفسیه. کافئین ضربان قلب را بالا برده و ادرارآور هم هست.

کافئین با اینکه مغز رو تحریک کرده و خستگی رو برطرف می کنه و سطح بردباری رو بالا می بره اما توی انجام کارهای ظریف و حساس، می تونه انسان رو دچار مشکل کنه، چرا که توی اکثر مواقع، دست ها رو دچار لرزش می کنه.

تماس با مشاور ۸-۷۷۲۲۴۰۴۳

فواید کافئین:

مصرف مجاز و معمول کافئین تاثرات خیلی خوبی روی مغز و بدن داره. شواهد نشون می ده از فواید کافئین می شه به افزایش قدرت حافظه و بدن اشاره کرد. سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف روزانه ۴۰۰ میلی گرم کافئین رو برای افراد بالغ غیر بیمار و غیر باردار بی خطر می دونه.

البته بهترین شکل دریافت کافئین قهوه و بعد از اون چای سیاهه و بدترین راه دریافت اون هم نوشابه های چاق کننده و مضر انرژی زاست!

مصرف مکمل کافئین توی دوره های مختلف بدنسازی:

کافئین و تمام مکمل های حاوی اون، با بهبود تحریک پذیری نخاع و تجدید فیبرهای ماهیچه ای با سیستم عصبی مرکزی کار می کنه و در عین حال باعث کاهش مقدمات لازم برای خستگی ماهیچه ها هم می شه. کافئین رو می شه یه ماده مفید برای به تاخیر انداختن خستگی عضلات توی همه رشته های ورزشی دونست.

پمپ وان ام آر ورتکس بی پی آی:

این محصول توی تامین انرژی برای افزایش استقامت و قدرت عضلات بدن ورزشکاران موثره. این مکمل تمرکز ذهنی شما رو افزایش می ده و بدن شما رو برای انجام تمرینات سخت آماده می کنه، به طوری که در کل زمان تمرین کمترین احساس خستگی و ناتوانی به شما دست می ده.

مصرف مکمل کافئین چه فواید و مضراتی دارد؟

بهترین زمان مصرف:

مکمل کافئین رو باید یک یا دو ساعت قبل از شروع تمرینات بدنسازی مصرف کنین. میزان مصرف توصیه شده ۳ تا ۶ میلی گرم بر کیلوگرمه.

قرص کافئین:

یکی از اشکال محبوب مکمل های کافئین، قرص های کافئینه که از محبوبیت زیادی هم برخورداره چرا که مقرون به صرفه بوده، روش مصرف آسونی داره و همچنین دوز مصرف اون قابل اندازه گیریه.

قرص کافئین کارن:

مصرف مکمل کافئین چه فواید و مضراتی دارد؟

قرص کافئین کارن (پی ان سی- PNC)، با تحریک لیپولیز و افزایش سوخت و ساز بدن باعث چربی سوزی شده و ضمن افزایش قدرت انقباضی عضلات، موجب کاهش دردهای عضلانی هم می شه.

عوارض مصرف بیش از حد:

متاسفانه کافئین خیلی راحت می تونه حالتی شبیه اعتیاد رو ایجاد کنه. مصرف زیاد کافئین می تونه باعث عصبانیت، بی خوابی، بی قراری، برافروختگى چهره، افزایش ادرار، پرش عضلانى، آشوب معده و استرس و اضطراب بشه. مصرف کافئین با افزایش ضربان قلب همراهه و می تونه سطح کلسترول رو بالا ببره.

کافئین و یا هر محرک دیگه ای می تونه هماهنگی عضلات رو هم از بین ببره، مصرف بیش از حد و طولانی مدت می تونه نوعی عادت پذیری رو در افراد ایجاد کنه و به وابستگی روانی برای مصرف بیشتر منتهی بشه.

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.