قرص لیورمد قرص لیورمد

همه چیز درباره علائم عفونت ریه


0 1173

همه چیز درباره علائم عفونت ریه

عفونت در راه های تنفسی رو عفونت ریه میگن، عفونتی که ممکنه خیلی خطرناک باشه و باعث بروز خطرات بیشتر هم بشه. اطلاعات درباره عمده علائم عفونت ریه خیلی مهمه چرا که خیلی وقت ها ندونستن علائم اون باعث میشه سرفه و تنگی نفس رو مربوط به گلو و چرک کردن گلو بدونیم و درمان های خانگی اشتباهی رو به کار ببندیم…

یکی از عمده ترین جلوه های عفونت در ریه، خانم هایی هستن که در اسفند ماه مشغول خانه تکانی بوده و گاها دست به یک شاهکار شیمی در نظر خودشون می زنن. مخلوط کردن چند شوینده و تنفس گاز برخواسته از این مخلوط تنها کافیه جرقه ای چون سرماخوردگی خیلی خفیفی بهش نزدیک بشه تا عفونت ریه به حادترین شکل خودش بروز کنه.

البته این تنها دلیل ایجاد این عفونت نیست، با ما در مجله مثبت سبز با دیگر علل و راه های تشخیص و درمان این بیماری تنفسی همراه باشید…

علت چیست؟

همه چیز درباره علائم عفونت ریه

علل عفونت ریه میتونن باکتری، ویروس و یا قارچ باشن؛ انگل ها هم باعث این عفونت ها می تونن باشن.

عفونت باکتریایی از تمامی عفونت ها بیشتر است. این عفونت ها توسط آنتی بیوتیک ها درمان می شن و عفونت های ویروسی هم نیاز به دارو ندارن و خود به خود خوب می شن.

استنشاق مواد شیمیایی مانند بخارهای سمی و مواد حساسیت زا، ورود بخشی از محتویات معده به ریه ها و بروز عفونت، تنفس گرد و غبار در محیط کاری و… از عمده دلایل بروز این عفونته.

نکته:

باید بدونیم که منبع عفونت ریوی ممکنه در قسمت دیگه ای از بدن باشه که از طریق جریان خون به ریه منتقل شده و باعث بروز این بیماری بشه.

علائم رو بشناسیم:

از دست دادن آب بدن یکی از علائم عفونت ریه است، این عفونت می تونه منجر به عفونت گوش هم بشه، علائم عفونت ریوی ناشی از قارچ هم مثل علائم عفونت ریوی ناشی از باکتری و یا ویروس است.

عمده علائم شامل موارد زیر میشه:

  • التهاب ریه
  • تنگی تنفس
  • تب و لرز بالا
  • درد عضلانی و خستگی
  • درد و گرفتگی قفسه سینه
  • استفراغ در مورد نوزادان و کودکان
  • تغییر سطح هوشیاری در افراد مسن

چه موقعی به پزشک مراجعه کنیم؟

همه چیز درباره علائم عفونت ریه

اگه گلودرد در عرض یک هفته بهبود پیدا نکرد و یا بعد از چند هفته، از شر سرفه خلاص نشدید، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. سرفه های مداوم، تنگی تنفس، درد قفسه سینه و خس خس سینه از علائم عفونت ریه است که نیاز به بررسی فوری پزشک داره.

درمان چیست؟

بسته به شدت عفونت، پزشکان درمان های مختلفی رو برای شما در نظر میگیرن، انواع آنتی بیوتیک ها، استفاده از دستگاه بخور، خوردن غذاهای سبک و استراحت، همچنین دور بودن از گرد و غبار و هوای آلوده به شدت در سرعت درمان تاثیرگذاره.

مجله مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :