قرص لیورمد قرص لیورمد

اهمیت لوازم آرایشی مناسب پوست


0 1400

با وجود شیوع زیاد بیماری ها و مشکلات پوستی، اهمیت لوازم آرایشی مناسب پوست بیشتر از هر وقتی بروز می کنه. لوازم آرایشی مناسب پوست شما می تونه ضامن سلامت پوست شما باشه.

آیا از اهمیت لوازم آرایشی مناسب پوست اطلاع دارید؟

خیلی وقت ها خانم ها در گیر و داد تبلیغات و یا تعریف هایی که می شنون، برند یا محصولی رو برای لوازم آرایش انتخاب می کنن که نمی تونه پاسخگوی نیازهای پوستی اونها باشه و حتی به مشکلات پوستی اونها دامن هم می زنه.

شناخت نوع پوست، یکی از مهم ترین فاکتورهاییه که افراد باید با اون آشنا باشن.

پوست خیلی چرب، چرب، نرمال، مختلط، خشک، خیلی خشک و حساس، انواع پوستی هستن که لوازم آرایشی مختص خودشون رو می خوان و خرید و مصرف محصولی غلط می تونه شما رو در گیر مشکلات زیاد پوستی کنه.

خرید انواع محصولات آرایشی

اهمیت لوازم آرایشی مناسب پوست

  • پوست چرب به پوست براقی می گن که منافذ بازی داره و آثار جوش رو هم می شه روی اون دید.
  • پوست خشک هم منافذ بسته ای داره که اصطلاحا بعد هر بار شست و شو، کش میاد و حتی پوسته پوسته می شه.
  • پوست نرمال هم که هیچ کدوم یک از این مشکلات رو نداره و غالبا هم رنگ شفافی داره.
  • پوست مختلط هم شایع ترین نوع پوسته که در ناحیه چانه و پیشونی غدد چربی فعالیت بیشتری دارن و روی گونه ها، پوست خشک تره!

اهمیت لوازم آرایشی مناسب پوست

اکثر برندهای خوب آرایشی با توجه به انواع پوست اقدام به ساخت محصولات خودشون می کنن، کرم پودرها در صدر اهمیت لوازم های آرایشی هستن که حتما باید منطبق با نوع پوست انتخاب بشن.

عموما لوازم آرایشی مناسب پوست های خشک، دارای نرم کننده و چربی بیشتره و لوازم آرایشی مناسب پوست چرب دارای رطوبت رسان بیشتر و چربی کمتره.

اشتباه در خرید هر محصول می تونه به مشکلات پوستی شما دامن بزنه. بخصوص اگه شما دارای پوستی چرب یا دارای آکنه هستید، حتما از لوازم آرایشی مناسب پوست خودتون بهره ببرید و اجازه ندید، چربی اضافی به پوست شما تزریق بشه.

اهمیت لوازم آرایشی مناسب پوست

دیگر لوازم آرایشی مثل پودرها، سایه های چشم، رژگونه و… رو هم باید با توجه به نوع پوستتون انتخاب کنید، به عنوان مثال محصولی مثل پایه سایه چشم برای پوست های چرب ساخته شده تا بر اثر چربی پوستشون، سایه چشمشون خراب نشه.

شما اگه پوست چربی دارید، می تونید این محصول رو قبل از سایه زدن، به پشت چشمتون بزنید و خیالتون بابت فیکس موندن سایه، در تمام طول یه مهمانی راحت باشه.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۱]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :