قرص لیورمد قرص لیورمد

راه های انتقال بیماری کرونا چیست؟


0 880

با توجه به شیوع بالای ویروس کرونا، مهم‌ترین نکته دانشتن راه های انتقال بیماری کرونا است. با دانستن نحوه انتقال این بیماری می‌توانیم جلوی گسترش بیشتر آن را بگیرد. بیش از هر چیز باید بدانیم این بیماری چیست تا بتوانیم با بررسی راه‌های انتقالش، جلوی شیوع زیاد آن را هم بگیریم. با ما در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز همراه باشید.

Coronaviruses) CoV) خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از بیماری سرماخوردگی گرفته تا بیماری‌های شدیدتر مانند سندرم تنفسی خاورمیانه و سندرم شدید تنفسی حاد باعث بیماری می‌شوند. ویروس کرونا ویروس جدیدی است که قبلا در انسان مشخص نشده است.

Coronaviruses زئونوتیک هستند، به این معنی که بین حیوانات و مردم منتقل می‌شوند. تحقیقات دقیق نشان می‌دهد که SARS-CoV از خفاش به انسان منتقل شده است.

خرید محصولات تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

مهم ترین علائم کدامند؟

علائم شایع عفونت شامل علائم تنفسی، تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات تنفسی است. در موارد شدیدتر، عفونت می‌تواند باعث ذات الریه، سندرم حاد شدید تنفسی، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.

مهم ترین راه های پیشگیری از کرونا کدام است؟

توصیه‌های استاندارد برای جلوگیری از شیوع عفونت شامل شستن منظم دست، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه، پختن گوشت و تخم مرغ به طور کامل است. از تماس نزدیک با هر کسی که علائم بیماری تنفسی مانند سرفه و عطسه دارد، خودداری کنید.

نگاهی گذرا به تایخچه این بیماری

برای دانستن راه های انتقال بیماری کرونا بهتر است تاریخچه آن را مرور کرد. در اوایل سال ۲۰۲۰، نوع جدیدی از ویروس‌ها به دلیل سرعت بی‌سابقه انتقال آن، سرتاسر جهان شهرت پیدا کرد.

از ابتدا منبع آن یک بازار مواد غذایی در ووهان چین مشخص شد و در دسامبر سال ۲۰۱۹ کشورهایی مانند ایالات متحده و فیلیپین ، این ویروس (که رسما با نام COVID-19 نامگذاری شده است) ده‌ها هزار نفر را آلوده کرد و این تعداد تلفات در حال افزایش است.

اما به رغم وحشت جهانی در اخبار مربوط به این ویروس، بعید به نظر می‌رسد COVID-19 را بگیرید مگر اینکه با کسی که اخیرا به مناطق خاصی از چین سفر کرده است، در تماس باشید.

نیازی به نگرانی در مورد coronavirus 2019 نیست اگر اخیرا به چین سفر نکرده‌اید یا با کسی که به آن مبتلا شده است در تماس نبوده اید.

راه های انتقال بیماری کرونا چیست؟

بررسی دقیق دوره کمون

پزشکان هر روز چیزهای جدیدی درباره این ویروس می‌آموزند. تاکنون می‌دانیم که COVID-19 ممکن است در ابتدا علائمی ایجاد نکند. شما ممکن است ویروس را به مدت ۲ روز یا حداکثر ۲ هفته از منبع اطمینان قبل از بروز علائم حمل کنید.

برخی از علائم شایع که به طور خاص با تاج ۲۰۱۹ مرتبط بوده‌اند عبارتند از:

 • احساس تنگی نفس کنید
 • سرفه‌ای که به مرور زمان شدیدتر می‌شود
 • تب کم درجه که به تدریج افزایش می‌یابد

شباهت کرونا و سارس چیست؟

این نوع ویروس جز خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.سارس در سال ۲۰۰۲ در چین باعث ابتلای بیش از هشت‌هزار نفر و مرگ ۷۷۴ نفر از آنها در جهان شد. تحقیقات نشان می‌دهد که کدهای ژنتیکی این ویروس نزدیکی زیادی به ویروس سارس دارد. راه های انتقال بیماری کرونا نیز مانند بیماری سارس است.

راه های انتقال بیماری کرونا چیست؟

COVID-19 در مقابل آنفولانزا

علائم COVID-19 شبیه به ویروس آنفولانزا است. ویروس آنفولانزا بسیار شایع‌تر و کشنده‌تر از ویروس کرونا ۲۰۱۹ است. این در حالی است که راه های انتقال بیماری کرونا مانند آنفولانزای فصلی تنها با شدت بیشتری است. این به این معنی است که برای جلوگیری از کرونا بیش از هر چیز باید نظافت شخصی را رعایت نمود.

حداقل ۶.۸ درصد افرادی که آنفولانزای فصلی می‌گیرند، به کام مرگ کشیده می‌شوند در حالی که تا بحال تنها ۲ درصد از افراد مبتلا به کرونا از دنیا رفته‌اند. در اینجا برخی از علائم شایع عفونت آنفولانزای فصلی آورده شده است:

 • سرفه کردن
 • آبریزش بینی
 • عطسه
 • گلو درد
 • تب
 • سردرد
 • خستگی
 • لرز
 • درد بدن

چه عواملی باعث بیماری کرونا می شوند؟

کرونا ویروسی است که ابتدا در حیوانات قبل از بروز در انسان بروز می‌کند. برای انتقال ویروس از حیوان به انسان، فرد باید با حیواناتی که حامل عفونت هستند تماس نزدیک برقرار کند.

هنگامی که ویروس در افراد ایجاد می‌شود، ویروس کرونا می‌توانند از طریق شخص با قطرات تنفسی از فرد به فرد دیگر منتقل شوند. بنابراین جلوگیری از راه های انتقال بیماری کرونا کاملا مربوط به نظافت شخصی است.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :