علائم بارداری کدام است؟

0 361

علائم بارداری را کم و بیش همه ما می شناسیم. شاید اکثر ما تهوع را شایع ترین آن بدانیم. اما خوب است بدانید که همیشه این گونه نیست، ممکن است علائم دیگری وجود داشته باشد که از فکر شما دور باشد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با همه علائم بارداری آشنا شوید.

نکته قابل ذکر در این مطلب مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز این است که همه این علائم در مورد همه خانم ها صادق نیست. حتی در دو بارداری یک خانم، علائم می تواند تفاوت های فاحشی با هم داشته باشند.

علائم بارداری

برخی از افراد تنها یک یا دو مورد و فردی دیگر ممکن است تمامی موارد را همزمان داشته باشد. خوب است بدانید که این امکان هم وجود دارد که برخی هیچ یک از ویژگی ها را نداشته است اما پس از مدتی متوجه بارداری و بزرگی شکم خود شده است. در موارد نادر، برخی از افراد در حین بارداری هم پریود می شوند و این امر به خانم حتی اجازه فکر کردن به احتمال بارداری را نمی دهد و اگر علائم دیگری را هم احساس کند، مربوط به عاملی غیر از بارداری خواهد دانست.

حساس شدن نوک سینه

از جمله روتین ترین علائم، تورم نسبی سینه و سوزن سوزن شدن نوک سینه می باشد. اکثر خانم ها از تنگ شدن ناگهانی لباس زیر همیشگی خود به بارداری خود مشکوک می شوند. گفتنی است این عامل و تمام عوامل دیگر به دلیل تغییر در سطح هورمون ها، اتفاق می افتد.

حالت تهوع و بیزاری از غذا

یکی از معروفترین علائم بارداری که تقریبا نیمی از خانم های باردار را به خود درگیر می کند، حالت تهوع می باشد.

به دلیل تقویت حس بویایی در دوران بارداری و حساسیت بیش از حد مادران به بو، ممکن است حالت تهوع و حتی استفراغ در سه ماهه اول بارداری به تناوب رخ دهد.

برخی افراد تنها پس از برخاستن از خواب و برخی دیگر در تمام طول روز با این احساس درگیر می باشند. باید گفت که در اکثر موارد این حالت پس از ورود به دوره سه ماه دوم و هماهنگی بدن با سطح هورمون های جدید، از میان می رود. اما امکان دارد برخی دیگر تا ماه چهارم درگیر این حالت بمانند.

علائم بارداری کدام است؟

تغییر حالات روحی

قبل از پریود تمامی خانم ها با تغییرات حالات روحی مواجه می شوند. برخی افسرده و برخی زودرنج و برخی دیگر عصبی می شوند که به دلیل تغییر سطح هورمون هاست.

حال در شروع بارداری و باز هم به همان دلیل، اما این بار با شدت بیشتری، حالات روحی فرد به هم می ریزد. ممکن است فرد زودرنج، عصبی و یا افسرده گردد که این حالت هم بسیار موقتی می باشد.

تکرر ادرار

از جمله علائم بارداری تکرر ادرار بخصوص در طول خواب شبانه می باشد. تغییرات هورمونی ایجاد شده باعث می شوند تا جریان خون در ناحیه کلیه افزایش پیدا کند. این مساله منجر می شود تا مثانه خیلی سریع تر پر شود. این نشانه از اوایل هفته ششم در سه ماهه نخست آغاز می شود.

خستگی و گرفتگی عضلات

این علائم نیز بخصوص خسته شدن های پی در پی از علائمی است که حکایت از شروع بارداری دارد.

نحوه عملکرد بیبی چک

تست بارداری بیبی چک پس از تاخیر پریود می تواند شما را از بارداری مطلع کند. بیبی چک اگر مثبت باشد شما به احتمال ۹۸ درصد باردارید اما اگر جواب منفی بود، این احتمال وجود دارد که شما باردار باشید. برای اطمینان آزمایش خون معتبرترین راه می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.