بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

چه غذاهایی برای تقویت بینایی بخوریم


زمان خواندن تقریبی مقاله : 3 دقیقه
0 806

چه غذاهایی برای تقویت بینایی بخوریم

چشم عضوی از بدن انسانه که بواسطه این دریچه دنیا رو می بینیم، رنگ ها رو می شناسیم و از محیط اطرافمون لذت می بریم. حالا اگر چشم دچار تاری و کم بینایی بشه قسمت بزرگی از لذت های دنیا در نظرمون کم رنگ و بی فروغ می شه. پس قطعا همیشه دوست داریم که بهترین کیفیت دید رو داشته باشیم. به همین منظور هم غذاها و مکمل هایی وجود داره که سبب تقویت دید ما می شه. پس به اتفاق بریم به سمت اینکه چه غذاهایی برای تقویت بینایی بخوریم؟

افزایش تقویت دید چشم با مواد خوراکی زیر:

چه غذاهایی برای تقویت بینایی بخوریم

دیدتون رو در شب تقویت کنید با ویتامین A، پس از هویج که سرشار از بتاکاروتن بوده و در بدن پس از متابولیزه شده به ویتامین A تبدیل می شه غافل نشید، چرا که تیزی و دقت دیدتون وابسته به ویتامین A هستش.

چه غذاهایی برای تقویت بینایی بخوریم

میوه جات و سبزیجات سبز و نارنجی رو فراموش نکنید، چون یک منبع مناسب از لوتئین و گزانتین هستند و علاوه بر تقویت بینایی مانع از ابتلا به بیماری آب مروراید، قرنیه چشم و تاری دید هم می شوند. پس کلم بروکلی، فلفل دلمه ای و اسفناج از بهترین ها در این زمینه هستند.

چه غذاهایی برای تقویت بینایی بخوریم

نه فقط ویتامین A بلکه ویتامین C هم معجزه ای در تقویت چشم و پیشگیری از ابتلا به آب سیاه و کاهش فشار چشم می کنه. همه می دونیم که مرکبات از پرتقال و لیمو، کیوی و گوجه فرنگی گرفته تا توت فرنگی و سبزیجات همه سرشار از این ویتامین هستند. پس در مصرف اونها درنگ نکنید.

چه غذاهایی برای تقویت بینایی بخوریم

چربی امگا ۳، حتما تا به امروز از امگا ۳ زیاد شنیده اید، اما شاید کمتر شنیده باشید که چربی امگا ۳ که به وفور در انواع ماهی و مکمل های امگا ۳ موجود است برای تنظیم فشار داخل چشم، مانع از تخریب شبکیه و همچنین کمک به تکامل بینایی نوزادان می کنه، و می دونیم که این چربی های ضروری در بدن ساخته نمی شوند، پس با مصرف ماهی در طی هفته و همچنین انواع آجیل ها این نیاز بدنتون رو تامین کنید.

همونطور که در بالا از ویتامین E و ویتامین C گفتیم، می دونیم که اونها جزو آنتی اکسیدان ها هستند، پس از گروه مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان هیچ وقت دور نباشید.

با خوندن مطلب چه غذاهایی برای تقویت بینایی بخوریم حتما متوجه مواد خوراکی اثربخش در بینایی شده اید، اما علاوه بر اونها می تونید طبق صلاحدید پزشک مکمل های تقویت بینایی رو برای دید هر چه بهتر مصرف کنید.

مجله مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :