بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

آشنایی با انواع دستگاه تصفیه هوا و کاربرد هر کدام

معرفی چند مدل از بهترین دستگاه‌های تصفیه هوا


زمان خواندن تقریبی مقاله : 10 دقیقه
0 648

همه ما ساعات زیادی از روز را در داخل منزل می‌گذاریم. آیا می‌دانید گاهی در منزل بیشتر از بیرون ممکن است در معرض ذرات و آلاینده‌ها قرار بگیرید؟ برای رهایی از شر این آلاینده‌های مضر، یکی از سازنده‌ترین راهکارهایی که پیشنهاد می‌شود، خرید دستگاه تصفیه هوا است. اما آیا این دستگاه واقعا مفید است و آلودگی را از محیط داخل خانه ما دور می‌کند؟ اصلا دستگاه تصفیه هوا چیست؟ در این مقاله ابتدا در مورد این دستگاه اطلاعاتی را برایتان شرح می‌دهیم و بعد چند نمونه از بهترین دستگاه‌های تصفیه هوا را به شما معرفی می‌نماییم.

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

تصفیه‌کننده‌های هوا دستگاه‌هایی هستند که به ضد عفونی کردن هوا کمک کرده و آلاینده‌ها، آلرژن‌ها و سموم را از محیط حذف می‌کند. دستگاه‌های تصفیه کننده هوا متفاوت از فیلترها عمل می‌کنند. فیلترها فقط ذرات را حذف می‌نمایند در حالی‌که تصفیه کننده‌های هوا خاصیت ضد عفونی کنندگی نیز دارند. دستگاه‌های تصفیه کننده هوا در انواع مختلفی تولید می‌شوند. مثلا بعضی از آنها ذرات را در حین عبور هوا از درون آنها به دام می‌اندازند. در حالی که برخی دیگر ممکن است ذرات را بدون فیلتر کردن ابتدا خنثی کنند. نوع دیگری از تصفیه کننده هوا نیز وجود دارد که ساطع کننده یون منفی بوده و به جذب ذرات یون مثبت در هوا کمک می‌کند تا به این وسیله خنثی شوند.

برای خرید دستگاه تصفیه کننده هوا از داروخانه آنلاین مثبت سبز کلیک کنید.

آیا دستگاه تصفیه هوا واقعا موثر است؟

پاسخ واضح است؛ بله. با این حال یک دستگاه تصفیه کننده هوا ممکن است تمام ذرات و آلاینده‌ها را از محیط منزل شما حذف یا خنثی نکند. علت آن است که بسیاری از ذرات می‌توانند روی سطوح نرم مانند مبلمان، ملحفه و فرش و همچنین سطوح سخت مثل دیوار بنشینند. به طور کلی دستگاه تصفیه هوا کمک می‌کند تا از شر ذرات زیر خلاص شوید:

آلرژن‌ها

آلرژن‌ها موادی هستند که می‌توانند پاسخ‌های ایمنی نامطلوبی به شکل آلرژی یا آسم ایجاد نمایند. گرده گل، شوره حیوانات خانگی و گرد و غبار از شایع‌ترین آلرژن‌های موجود در هوا هستند. بعضی از تصفیه‌کننده‌های هوا فیلتری دارند که آلرژن‌های موجود در هوا را به دام می‌اندازند.

ذرات کپک

ذرات کپک داخل ساختمان می‌توانند برای افراد مبتلا به آسم و سایر بیماری‌های ریوی خطرناک باشند. به منظور رهایی از این ذرات باید یک دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا تهیه کنید. این دستگاه به کاهش رطوبت در منزل نیز کمک می‌کند.

دود

بعضی از تصفیه‌کننده‌های هوا دارای فیلتری هستند که دود موجود در هوا را از بین می‌برند. این دود ممکن است ناشی از آتش‌سوزی و حتی یک سیگار باشد. البته دقت کنید که دستگاه‌های تصفیه کننده هوا معمولا نمی‌توانند به طور کامل دود موجود در محیط را از بین ببرند.

سموم داخل منزل

سموم موجود در منزل ممکن است ناشی از محصولات تمیز کننده مثل شوینده‌ها باشند. وجود این ذرات در هوایی که تنفس می‌کنید می‌تواند برای شما مضر باشد. بعضی از تصفیه‌کننده‌های هوا می‌توانند سموم داخل منزل را به دام بیندازند.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا

فواید دستگاه تصفیه هوا چیست؟ این دستگاه‌ها می‌توانند روی عاملی که باعث بروز آسم و آلرژی شود، تاثیر گذاشته و آنها را از محیط حذف نمایند. وقتی از این دستگاه‌ها استفاده می‌شود، معمولا افراد کمتر دچار واکنش‌های آلرژیک شده و علائم بیماری آسم را کمتر تجربه می‌کنند. با این حال دقت داشته باشید که خرید دستگاه تصفیه کننده هوا جایگزینی برای داروهای آسم نخواهد بود و زیر نظر پزشک همچنان باید به مصرف داروهای خود ادامه دهید.

انواع دستگاه تصفیه هوا

پرکاربردترین انواع تصفیه کننده‌های هوا شامل موارد زیر هستند:

 • تصفیه هوا با فیلتر واقعی هپا (برای مبارزه با مواد آلرژی‌زا)
 • تصفیه هوا پیش فیلتر
 • فیلتر کربن فعال (برای جذب بو)
 • فیلترهای ضد باکتری و میکروب‌کش
 • فیلترهای یو وی
 • فیلتر اکسیداسیون فوتوکاتالیستی
 • تصفیه هوای یون‌ساز

معرفی بهترین دستگاه‌های تصفیه کننده هوا

حالا که دانستید دستگاه تصفیه هوا چیست؟ در اینجا چند مدل از بهترین دستگاه‌های تصفیه کننده هوا را به شما معرفی کرده و ویژگی‌های هر یک از آنها را ذکر می‌کنیم:

تصفیه هوا بلوایر مدل Health Protect 7440i

برای فضایی در حدود ۳۸ متر مساحت می‌توانید از تصفیه هوا بلوایر مدل Health Protect 7440i استفاده نمایید. ویژگی‌های شاخص این دستگاه به شرح زیر است:

 • دارای سنسور تشخیص کیفیت آلودگی هوا
 • فیلتر ذرات (هپا کلاس ۱۳)
 • فیلتر بوزدا و فیلتر هوشمند اولترا
 • چراغ نشانگر زمان تعویض فیلتر
 • مجهز به تایمر از طریق اپلیکیشن

با استفاده از این دستگاه در هر ساعت، ۵ بار می‌توانید هوا را تعویض نمایید. این دستگاه در کشور سوئد طراحی شده است. تکنولوژی Spiral Air این دستگاه با سرعت بالا ۱۰۰ درصد هوای پاک را در کل اتاق می‌چرخاند. این دستگاه کنترل از راه دور داشته و مجهز به دستگاه یون‌ساز است. با استفاده از این دستگاه حجم هوای خروجی ۴۵۵ متر مکعب بر ساعت خواهد بود.

 تصفیه هوا 7440

خرید تصفیه هوا 7440

تصفیه هوا بلوایر مدل Classic 480i به همراه فیلتر Smokestop

این دستگاه دارای فیلتر Smokestop بوده و در فضایی که حدود ۴۰ متر مربع مساحت دارد، می‌توان از آن استفاده کرد. دستگاه تصفیه هوا بلوایر مدل Classic 480i می‌تواند آلاینده‌های موجود در هوا از جمله گرد و غبار، مواد شیمیایی، شوره حیوانات و گردهای گیاهی را از بین ببرد. دیگر مشخصات این دستگاه شامل موارد زیر است:

 • دارای سیستم هوشمند کنترل میزان آلودگی هوا
 • قابلیت کنترل عملکرد از طریق اپلیکیشن
 • مجهز به نشانگر میزان آلودگی
 • دارای فیلتر Smokestop
 • بسیار کم‌صدا

مصرف برق این دستگاه مشابه با مصرف یک لامپ و بنابراین کاملا به صرفه است. سنسورهای هوشمند موجود در این دستگاه کیفیت هوا را بهبود می‌بخشند. ۹۹,۹۷ درصد از آلاینده‌های موجود در هوا با استفاده از این دستگاه از محیط حذف خواهند شد.

 تصفیه هوا 480

خرید تصفیه هوا 480

تصفیه هوا بلوایر مدل Classic 205 به همراه فیلتر Smokestop

اگر به دنبال یک دستگاه تصفیه کننده هوا با قیمت مناسب هستید، استفاده از تصفیه هوا بلوایر مدل Classic 205 به همراه فیلتر Smokestop را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در مساحتی در حدود ۲۶ متر مربع می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. برخی از بارزترین مشخصات این دستگاه به شرح زیر است:

 • دارای چراغ نشانگر زمان تعویض فیلتر
 • فیلتر ذرات با ورق کربن
 • دارای یک عدد فیلتر
 • مجهز به وای فای
 • دارای فیلتر بوزدا

این دستگاه را می‌توانید به شبکه‌های دیجیتالی متصل کرده و کیفیت هوای محیط را مورد بررسی و کنترل قرار دهید. ۹۹,۹۷ درصد از آلاینده‌های موجود در محیط با استفاده از این دستگاه حذف خواهد شد. این تصفیه کننده هوا از صدای کم و راندمان بالایی برخوردار است.

 تصفیه هوا 205- دستگاه تصفیه هوا چیست؟

خرید تصفیه هوا 205

تصفیه هوا بلوایر مدل Sense به همراه فیلتر ذرات

برای فضای ۱۸ متر مربع می‌توانید از تصفیه هوا بلوایر مدل Sense به همراه فیلتر ذرات استفاده کرده و آلودگی را از محیط خود حذف کنید. این دستگاه مجهز به فیلتر کربن فعال، سیستم یون ساز و HEPA است و مشخصات زیر را دارد:

 • مجهز به فیلتر هپا
 • دارای سیستم یون ساز و کربن فعال
 • قابلیت کنترل از راه دور به وسیله اتصال به اپلیکیشن
 • جذب انواع بو، ذرات ریز و معلق
 • دارای چراغ نشانگر زمان تعویض فیلتر
 • چرخدار و دارای سنسور حرکتی

این دستگاه هرگونه ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون از جمله ویروس، گرده گیاه، شوره حیوانات، گازهای شیمیایی و بوی دخانیات را از بین می‌برد.

 تصفیه هوا مدل سنس

خرید تصفیه هوا مدل سنس

کلام آخر

دستگاه تصفیه هوا چیست؟ دستگاهی که آلاینده‌ها، سموم و آلرژن‌ها را از محیط حذف کرده و به اصطلاح محیط را ضد عفونی می‌کند. با این حال دستگاه تصفیه کننده هوا انواع مختلفی دارد و هنگام خرید باید مشخصات دستگاه را بررسی کرده و بعد اقدام نمایید. مثلا بعضی از تصفیه‌کننده‌های هوا فیلتر smoke stop دارند. در حالی‌که بعضی دیگر مجهز به این سیستم نیستند. همچنین مساحت محیط را هم باید در نظر بگیرید و بعد برای خرید دستگاه تصفیه کننده هوا اقدام نمایید. بهتر است یکی از این دستگاه‌ها در همه منازل وجود داشته باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۵]
منبع healthline

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :