بهترین پروتئین وی کدام است بهترین پروتئین وی کدام است

لاغری با ذهن چیست و چه راهکارهایی دارد؟


زمان خواندن تقریبی مقاله : 6 دقیقه
0 1546

همان گونه که می دانید ذهن انسان قدرت فوق‌العاده زیادی دارد و می‌تواند تمام زندگی شما را تغییر دهد. تمام آرزوهای شما می‌تواند با قدرت تجسم، به واقعیت تبدیل شود. در این راستا مبحثی به نام لاغری با ذهن به میان می‌آید که پرسش‌های زیادی را با خود به همراه خواهد داشت. به همین دلیل در این مطلب از مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز به بررسی اصول و امکان لاغری با ذهن خواهیم پرداخت.

نیروی قوی ذهن

یک نظریه منطقی وجود دارد که در آن شرح می‌دهد شما با هر گونه طرز تفکر دنیای خود آر می‌سازید. در این نظریه اعتقاد بر این است که خداوند با در اختیار دادن قدرت بسیار زیاد ذهن به انسان، سرنوشتش را به دست خودش قرار داده، یعنی هر عملی عکس‌العملی داشته و هر فکری موجب ساخته شدن زندگی هر فردی می‌شود.

در حقیقت این شما هستید که زندگی خود را آن گونه که دوست دارید خواهید ساخت. تجسم دائمی خود در فقر شما را روز به روز فقیرتر می‌کند و هر چقدر خود را لایق ثروت بدانید، بر حسب لیاقتی که شما در ذهن به خود می‌دهید، غرق ثروت می‌شوید.

یک ذهن بیمار چگونه است؟

ذهنی که بیمار باشد درگیر  انرژی‌های منفی خواهد ماند. وقتی ذهن شما در انرژی‌های منفی غوطه‌ور‌است، نمی‌تواند خود را نجات دهد و مانند فردی افتاده در به اطلاق، هرچه بیشتر دست و پا می زند، بیشتر غرق می‌شود. به همین دلیل است که افراد فقیر هر روز فقیرتر و حتی چاق‌ها هر روز چاق‌تر می‌شوند و به نقل از خودشان راهی هم برای فرار نمی‌بینند.

لاغری با ذهن چیست

چگونه هوشیار باشیم؟

برای رسیدن به لاغری با ذهن پیش از هر چیز باید تصویری که از خود در ذهن دارید را عوض کنید. وقتی نام خود را می‌شنوید، اولین تصویری که در ذهنتان نقش می‌بندد، آینده شما را هم تشکیل می‌دهد.

برای لاغر شدن، تصویر چاقی که از خود در ذهن دارید را عوض کنید.

برای این کار از راهکارهای مختلف می‌توان بهره برد. اگر در سال های دور اندام خوبی داشتید، یکی از عکس های قدیمی خود را جلوی چشم قرار دهید. راه دیگر این است که عکس خود را فتوشاپ کنید یا اینکه سر خود را بر روی اندام مورد علاقه خود فتوشاپ کنید؛ و این عکس را دائما در جلوی چشم خود قرار دهید.

نکته بسیار مهم

نکته‌ای که باید حتما در لاغری با ذهن به آن توجه ویژه کنید این است که تحت هیچ شرایطی اجازه ندهید کسی حتی نزدیک‌ترین فرد زندگی‌تان، از برنامه شما و وجود آن عکس مطلع شود.

تجسم کاهش استرس

یکی از دلایل چاق شدن، غذا خوردن‌های عصبی و در حالت عصبانی و استرس است.

ترشح هورمون‌های استرس باعث تحریک گرسنگی، کم کردن سرعت سوخت‌وساز بدن و تشویق بدن برای تبدیل کالری به چربی می‌شوند. همان طور که می دانید تجسم و مراقبه از تمرینات آرام سازی ذهنی هستند. در لاغری با ذهن تجسم کمک می‌کند که آرام باشید و شما را نسبت به عوامل بالقوه استرس زا، مصون نگاه می‌دارد.

تجسم حل مسائل عاطفی

از قدرت زیاد ذهن و افکار خود برای رسیدن به اهدافتان و بخصوص رسیدن به سایز دلخواهتان استفاده کنید و خود را لاغر تصور کنید.

سیستم امنیتی ذهن، به‌طور ناخودآگاه تدابیری را برای حفاظت از شما می‌اندیشد که شما متوجه اش نیستید. برای مثال اگر شما هر روز با همکار یا دوستی برخورد داشته باشید که رفتار تهاجمی داشته باشد، ذهن برای محافظت از بدن سعی می‌کند تا جسم را درشت کند تا طرف مقابل نتواند به ما زور بگوید. این در واقع، یک محافظ یا بادیگارد محسوب می‌شود. شما خیلی ناخودآگاه با افزایش چربی و بالا بردن وزن خود را به یک آدم درشت هیکل تبدیل می‌کنید تا دیگران جرات نکنند به شما نزدیک شوند. این شاید در اثر تداعی خاطرات زمان کودکی که احساس ضعیف بودن می‌کردید، باشد.

با استفاده از تجسم می‌توانید خود را متقاعد کنید که در امنیت کامل هستید و نیازی به محافظ عظیم‌الجثه ندارید. درست در جریان این متقاعدسازی‌هاست که همزمان با حل مشکلات عاطفی چاقی، چربی‌های بدن، به‌سرعت شروع به آب شدن می‌کنند.

لاغری با ذهن چیست

باور کردن یعنی دیدن

همچنان که به وسیله لاغری با ذهن وزن کم می‌کنید، از قالب پوستی چاق بیرون بیایید. بدنتان را در قالبی جدید با اندازه دلخواه بسازید. با پذیرفتن تصویر لاغر خود برای همیشه با خود چاقتان خداحافظی کنید. با افکار، احساسات و رفتارهای چاقتان فرسنگ‌ها فاصله بگیرید. هرگز قدرت ذهنتان رو دست کم نگیرید. تحقیقات نشان داده است که مغز نمی‌تواند تفاوت بین خیال و واقعیت را تشخیص بده! بله آگه تجسم کنید که لاغر هستید، ناخودآگاه شما نمی‌فهمد که این تصویر خیالی است یا حقیقی!

هر چه بیشتر لاغری با ذهن را تجسم کنید و بیشتر افکار مزاحم رو کنار بزنید، راحت‌تر می‌توانید به هدف خود و لاغری نزدیک بشوید. کم کم با تصور لاغری و داشتن افکاری مثبت به لاغر شدن خود کمک کنید.

اگر این روش لاغری با نیروی ذهن را به درستی انجام دهید، شاید بتواند چیزی در حدود یک تا دو کیلو در هفته از وزن شما را کم کند. این تمرین تنها چند دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. بنابراین از انجام دادن آن چشم پوشی نکنید. تصویر سازی ذهن در واقع نقشه‌ای است که ذهن ناخودآگاه ما طبق همان نقشه پیش می‌رود.

لاغری با ذهن چیست

باور درونی داشته باشید

لاغری با ذهن یا همان هدایت کردن افکار در جهت لاغری کار بسیار مشکلی است. چرا که شما سال‌ها افکار و باورهایی داشته‌اید که شما را چاق کردند. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم از جملات تأییدی تناسب اندام استفاده کنید. این تنها چیزی است که به آن نیاز دارید. جمله‌ای مثبت، که نشان می‌دهد شما آن چه را که لازم دارید، همین‌الان دارید.

این جمله معمولا با من شروع می‌شود و آرزوی شما را در زمان حال بیان می‌کند. شبیه این جمله: من فرد لاغر و سالمی هستم!

روش ۳ ماهه یک پیشنهاد منطقی برای لاغری با ذهن

در کنار روش‌های دیگر برای لاغری با ذهن مانند تجسم یا تصویر سازی، روش ۳ ماه را پیش بگیرید. به خودتان یک فرصت ۳ ماهه بدهید، فکر کنید که سال‌ها این وضعیت نامطلوب را داشته‌اید و باید در این ۳ ماه آن طور که می‌خواهید خود را تغییر دهید. این روش، شیوه‌های دیگر را پایدار و قوی می‌کند. در این راه می‌توانید از مکمل لاغری نیز استفاده کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۱ میانگین: ۵]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :