پیشگیری از پیری پوست پیشگیری از پیری پوست

چه فشارسنجی بخریم ؟


1 897

در پاسخ به سوال اینکه چه فشارسنجی بخریم باید گفت که این مورد یکی از سوالات پرتکرار برای افراد دارای فشار است‌. فشار خون یک بیماری خطرناک است، که از آن به عنوان قتل خاموش یاد می‌شود. فشار اغلب بی نشان است و تنها با استفاده از یک دستگاه فشار سنج می‌توانید از خطری که در کمین سلامتی شما است، آگاه شوید. ما در این مقاله به بررسی مواردی پرداخته‌ایم که در خرید یک فشارسنج به شما کمک خواهد کرد.

برای چه افرادی خرید فشارسنج ضروری است ؟

گاهی افراد در استفاده از فشارسنج سهل‌ ‌انگاری می‌کنند. اما لازم است بدانید علائم فشار ممکن است در هر فردی به شکلی متفاوت بروز کند و این بیماری را به هیچ عنوان نمی‎توان با حدس تشخیص داد.

برای مثال باوجود اینکه برخی در هنگام پایین بودن فشارشان دچار سرگیجه می‌شوند، برخی افراد نیز ممکن است در هنگام بالا بودن فشار سرگیجه بگیرند. از این رو اینکه چه فشارسنجی بخریم تا دقیق‌ترین و درست‌ترین پاسخ را بگیریم، بسیار کمک دهنده و مهم است.

بزرگترین اشتباه این است که بدون استفاده از فشارسنج، به صورت حدسی عمل کرده و برای پایین آوردن یا بالا بردن فشار، خوراکی خاصی بخورید. بنابراین برای حفظ سلامتی خود بهترین راه این است که از یک فشارسنج دقیق استفاده کنید.

از جمله کسانی که استفاده از این سری دستگاه‌ها برای آنها بسیار ضروری و مهم است، عبارتند از:

  • زنان باردار به خصوص کسانی که دچار اضافه وزن و یا مشکلات دیگر هستند.
  • افرادی که از بیماری فشارخون رنج می برند.
  • افرادی که اضافه وزن دارند.

انواع فشارسنج

پس از اینکه از اهمیت فشارسنج ها مطلع شدیم، حالا بهتر است با انواع آنها آشنا شده و به این سوال مهم پاسخ دهیم که چه فشارسنجی بخریم. انواع متعدد دستگاه های فشار به شرح زیر است:

فشارسنج آنالوگ

فشارسنج‌های آنالوگ از دو دسته جیوه‌ای و عقربه‌ای تشکیل می‎شوند. استفاده از این مدل فشارسنج‌ها در کارهای پزشکی و توسط پزشکان بسیار متداول است. با وجود اینکه پاسخ دریافت شده از این فشارسنج‌ها بسیار دقیق و قابل اعتماد هستند، استفاده از آنها نیاز به آموزش داشته و برای همه ممکن نیست. بهترین مارک فشار سنج را می‌شناسید؟

فشارسنج جیوه ای

این نوع فشارسنج از یک کاف که همان بازوبند است و یک محفظه درجه بندی شده فلزی که در انتهای آن مخزن جیوه است، تشکیل شده است. میزان فشارخون با حرکت جیوه در ستون فشارسنج مشخص می‌شود.

فشارسنج عقربه ای

فشارسنج عقربه‌ای از یک کیسه هوا یا کاف تشکیل شده است. این کیسه به دور بازو بسته می‌شود و توسط تلمبه کوچک باد می‌شود. این کار باعث بسته شدن شریان‌ها شده و با گوشی پزشکی که زیر کیسه هوا قرار گرفته ‌می‌شود، فشارخون اندازه‌گیری می‌شود.

فشار سنج

فشارسنج دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های پزشکی نیز کیفیت بهتری پیدا کرده‌اند. دستگاه‌های فشارسنج دیجیتال بسیار دقیق برای کمک به بیماران به فروش می‌رسند. از آنجایی که فشارسنج‌های دیجیتال به شکل خودکار گرفتن فشار را انجام داده و اعلام می‌کنند، استفاده از آن برای همگان و به خصوص افراد مسن بسیار راحت است. فشارسنج‌های دیجیتال را می‌توانید به شکل‌های مچی یا بازویی در داروخانه‌ها پیدا کنید‌‌.

در نهایت باید گفت اینکه چه فشارسنجی بخریم به این بستگی دارد که نوع نیاز ما چیست و ما با کدام یک از مدل‌ها راحت­تر می‌توانیم، کار کنیم. چرا که هر یک از این فشارسنج‌ها مزایای خاص خودشان را دارند.

تفاوت فشارسنج مچی و بازویی

فشارسنج مچی سبک و قابل حمل است و در عین حال کارکرد فشارسنج بازویی بسیار دقیق است.

فشارسنج مچی برای افراد چاق بسیار مناست است. زیرا بستن کاف دور بازوی اینگونه افراد دشوار است و بهتر است از فشارسنج مچی استفاده کنند.

بنابراین اگر می­خواهید بدانید که چه فشارسنجی بخریم باید گفت که در کل فشارسنج‌های دیجیتال استفاده راحتی دارند و همچنین خیلی دقیق هستند و می‌توانند انتخاب خوبی باشند.‌

تفاوت بین فشارسنج عقربه ای و دیجیتال

از تفاوت‌های بین فشارسنج عقربه‌ای و دیجیتال، می‌توان به تفاوت در نشان دادن میزان فشارخون اشاره نمود.

تفاوت دیگر این است که فشارسنج دیجیتال، تعداد ضربان قلب را هم در کنار میزان فشارخون نمایش می‌دهد.

بعلاوه، فشارسنج عقربه‌ای نیاز به گوشی دارد.

فشارسنج دیجیتال دارای حافظه است. عوامل متعددی مانند حرکت کردن، غذا، خواب و استرس می‌توانند بر نتیجه فشارخون تاثیر داشته باشند. بنابراین امروزه اغلب فشارسنج‌های دیجیتال دارای حافظه هستند تا افراد و پزشک­‌ها بتوانند میزان درست فشار را بررسی کنند. که این ویژگی در تصمیم­‌گیری برای اینکه چه فشارسنجی بخریم بسیار تاثیرگذار است.

تفاوت دیگر بین این دو فشارسنج منبع تغذیه است. فشارسنج دیجیتال نیاز به باتری دارد و همچنین عمل باد کردن کاف نیز مصرف زیادی خواهد داشت. به همین دلیل توجه به باتری و همچنین کیفیت آن در اینکه چه فشارسنجی بخریم اهمیت بسیاری دارد.

فشار سنج دیجیتال

در خرید فشارسنج به چه نکاتی توجه کنیم ؟

علاوه بر سوال مهم چه فشارسنجی بخریم ، سوال دیگری نیز وجود دارد. در خرید فشارسنج به چه نکاتی دقت کنیم ؟ ما در اینجا به لیستی از نکات اشاره کرده‌ایم که می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.‌

میزان دقت دستگاه

اولین و مهمترین نکته در زمان انتخاب فشار سنج، میزان دقت آن است. اگر دقت دستگاه پایین باشد، نمی­تواند کارایی مناسبی برای شما داشته باشد. اگر می­خواهید از دقت دستگاه مطمئن شوید، می­توانید آن را با فشارسنج جیوه‌ای و یا عقربه‌ای مقایسه کنید.

ضمانت دستگاه فشارسنج

بهتر است در حین خرید توجه داشته باشید که فشارسنج دارای گارانتی معتبر باشد و همچنین خدمات پس از فروش را شامل شود.

ویژگی های جانبی فشارسنج

اگر برای سالمندان یا افراد کم سواد فشارسنج تهیه می‌کنید، بهتر است فشارسنج‌هایی با صفحه نمایش بزرگ را خریداری کنید، تا مشاهده اعداد برای آنها آسانتر شود. همچنین برخی از دستگاه­‌ها فشار مناسب را با سبز و فشار پایین یا بالا را با رنگ­‌هایی مانند قرمز نمایش می‌دهند. یا حتی برخی دستگاه‌­ها مدل سخنگو بوده و با اعلام نتایج، یک گزینه عالی برای افراد کم سواد، نابینا و سالمند هستند.

قابلیت تشخیص دادن آریتمی قلبی

آریتمی به معنی ضربان نامنظم قلب است که اندازه­‌گیری آن برای بیماران اهمیت بالایی دارد. اگر می­‌خواهید بدانید که چه فشارسنجی بخرید تا آریتمی قلبی را نیز تشخیص دهد، باید دقت داشته باشید که تمامی دستگاه‌­های دیجیتال میزان ضربان قلب را می­‌سنجند. اما فقط بعضی از فشارسنج‌­ها آریتمی را نیز تشخیص می­‌دهند. بنابراین در حین خرید به ویژگی­‌های فشارسنج دقت کنید.

فروشگاه معتبر

اگر قصد دارید فشارسنجی بخرید که مورد تایید سازمان­‌های بهداشت جهانی باشد، بهتر است خرید خود را به فروشگاه‌­های معتبر محدود کنید‌. بدین وسیله می­توانید از ضمانت و گارانتی دستگاه مطمئن شده و با خیال راحت از محصول خود استفاده کنید.
انتخاب نهایی فشارسنج

کلام آخر

در این مقاله اطلاعاتی در مورد ضرورت فشارسنج و اینکه چه فشارسنجی بخریم آورده شد. با توجه به این نکات شما می­توانید خرید مطمئن‌­تری داشته باشید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۶ میانگین: ۴.۳]

پست های مرتبط

1 نظر
  1. Mina می گوید

    دقت فشارسنج های قدیمی بهتر از دیجیتاله یا برعکسه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :