لیست قیمت انواع نبشی آهن در سایزهای مختلف در سایت آهن یک

5/5 - (1 امتیاز)
نبشی آهن از سری محصولات پرکاربرد در صنعت ساخت‌وساز به‌شمار می‌رود که با ضخامت‌های متنوع در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد که این مسئله تاثیر زیادی روی قیمت نهایی محصول دارد.لیست انواع نبشی آهن و قیمت آنها در سایت آهن یک عبارتند از:
جهت آشنایی با مجموعه آهن یک در ویدئو زیر با ما همراه باشید:
پخش ویدیو

نبشی آهن از سری محصولات پرکاربرد در صنعت ساخت‌وساز به‌شمار می‌رود که با ضخامت‌های متنوع در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد که این مسئله تاثیر زیادی روی قیمت نهایی محصول دارد.لیست انواع نبشی آهن و قیمت آنها در سایت آهن یک عبارتند از:

قیمت(ریال)

حالت برند ضخامت سایز نام کالا

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

ناب تبریز

8

80*80

نبشی 8*80*80 ناب تبریز

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

ناب تبریز

7

70*70

نبشی 7*70*70 ناب تبریز

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

ناب تبریز

6

60*60

نبشی 6*60*60 ناب تبریز

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

ناب تبریز

5

60*60

نبشی 5*60*60 ناب تبریز

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

ناب تبریز

5

50*50

نبشی 5*50*50 ناب تبریز

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

ناب تبریز

4

50*50

نبشی 4*50*50 ناب تبریز

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

ناب تبریز

4

40*40

نبشی 4*40*40 ناب تبریز

تماس بگیرید

اخه 6 متری

سپهر ایرانیان

3

40*40

نبشی 3*40*40 سپهر ایرانیان

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

سپهر ایرانیان

3

30*30

نبشی 3*30*30 سپهر ایرانیان

تماس بگیرید

شاخه 6 متری

سپهر ایرانیان

2

30*30

نبشی 2*30*30 سپهر ایرانیان

تماس بگیرید شاخه 6 متری سپهر ایرانیان 12 120*120

نبشی 12*120*120 سپهر ایرانیان

اطلاعاتی که باید درباره نبشی آهن بدانید

نبشی یک مقطع فولادی به شکل L می باشد که از سایز 2 تا 20 در بازار موجود است. طول این محصول 6 و 12 متری می باشد و یکی از عوامل مهم در قیمت نبشی وزن آن می باشد که کارخانه های تولید کننده از جمله آریان فولاد ، ظهوریان ، شکفته و … این محصول را به صورت کیلوگرم در بازار عرضه می کنند.

به‌طور کلی پروفیل‌ها به‌عنوان گروه مهمی از محصولات فولادی به‌شمار می‌روند که نبشی نیز زیرمجموعه‌ای از آن‌ها محسوب می‌شود. شکل ظاهری این محصول به‌گونه‌ای است که زاویه‌ای 90درجه بین اضلاح به‌‌وجود می‌آید.

مهم‌ترین آلیاژهای فولادی که برای ساخت نبشی استفاده می‌شوند شامل ST 52، ST 37 و A36 است که خواص مکانیکی و شیمیایی مختلفی دارند و در نهایت روی ویژگی‌های محصول نهایی تاثیر زیادی می‌گذارند.

کپسول آنتی فت پلاس دوبیس
کپسول آنتی فت پلاس (قرص لاغری)
قیمت: 298.000 تومان
قیمت با تخفیف:253.000 تومان

به‌طور کلی نبشی آهن ساخته‌شده از آلیاژ A 36 شکل‌پذیری خوبی دارد و برای کاربردهایی که نیازمند برش‌کاری و انعطاف‌پذیری بیشتری هستند، گزینه مناسبی به‌نظر می‌رسد.

انواع مختلف نبشی که در بازار عرضه می شود

انواع نبشی شکل ظاهری و روش تولید مختلفی دارند که همین موارد را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین مشخصه‌هایی در نظر گرفت که باعث تقسیم‌بندی این محصول فولادی می‌شود.

دسته بندی نبشی آهن براساس شکل ظاهری

هرچند ساختار نبشی شبیه به حرف L بوده اما چیزی که باعث می‌شود تا انواعی از این محصول را بتوان متناسب با شکل ظاهری دسته‌بندی کرد، اندازه هرکدام از بال‌ها است که بر همین اساس عبارت‌اند از:

  • بال مساوی: با درنظرگرفتن نام این نوع نبشی باید گفت چنانچه هر 2 ضلع مقطع فولادی اندازه‌ای برابر داشته باشند، در این صورت با عنوان بال مساوی معروف است که با ضخامت‌های مختلفی در دسترس خریداران قرار می‌گیرد.
  • بال نامساوی: درصورتی‌که برای هرکدام از اضلاع، ابعاد خاصی در نظر گرفته شود محصول نهایی یک نبشی بال نامساوی خواهد بود که تولید آن معمولا مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی انجام می‌شود.

انواع نبشی براساس روش تولید

یکی از روش‌هایی که برای ساخت نبشی کاربرد زیادی دارد، پرسی است که در چنین حالتی ابتدا ورق آهن نورد گرم را در اندازه دلخواه برش می‌دهند، سپس با استفاده از دستگاه رول فرمینگ آن را از وسط خم می‌کنند.

فرایند خم‌کردن ورق تا جایی ادامه پیدا می‌کند که ساختار ظاهری نبشی تشکیل شود، این روش به‌طور کلی برای ساخت محصولاتی با ضخامت کم‌تر از 6 میلی‌متر و نبشی‌های بال مساوی کاربرد دارد.

در شیوه دیگر تولید که با عنوان فابریک معروف است از همان ابتدا شمش فولادی را در کوره حرارت می‌دهند تا امکان شکل‌دهی به آن وجود داشته باشد، بعداز آن با کمک روش نورد نبشی آهن ساخته می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مزایایی که می‌توان برای به‌کارگیری روش فابریک در نظر گرفت مربوط به این خواهد بود که می‌توان ازاین‌طریق انواع نبشی بال مساوی یا نامساوی را با هر ضخامتی تولید کرد. درضمن کیفیت و دقت ابعادی نیز در این حالت بیشتر است.

انواع نبشی های خاص

در کنار تمامی انواع نبشی که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند، چندین مدل خاص نیز تولید می‌شود که ازنظر ابعاد و شکل ظاهری تفاوت‌هایی با نمونه‌های معمولی دارند و عبارت‌اند از:

  • لقمه یا تودلی: نبشی‌هایی که در ابعاد دلخواه برش داده می‌شوند با نام لقمه معروف هستند که بیشترین کاربرد را در آسانسورسازی دارند.
  • نبشی صفر: این نوع نبشی به‌طور معمول با نام کنج صفر یا پانج‌شده نیز شناخته می‌شود که برای اتصال قالب‌های فولادی به‌کار می‌رود و دارای ضخامت 4 میلی‌متر است.
  • کرنربید: کاربرد این نوع نبشی آهن در ساخت کناف ساختمان است و برای مواردی همچون محافظ در کنج‌های 90درجه سقف، ستون یا دیوار به‌کار می‌رود.

نکات مهم در هنگام خرید نبشی

کسانی که به‌طور معمول نیاز به استفاده از این مقطع فولادی دارند باید اطلاعات کاملی دررابطه‌با نکات مهم خرید نبشی در اختیار داشته باشند تا با انتخاب یک محصول مناسب، بهترین عملکرد را مشاهده کنند.

انتخاب نوع نبشی

کاربرد اصلی نبشی برای مقاوم‌سازی بیشتر ساختمان‌ها و تقویت بخش‌های خاصی از یک سازه است که خریداران باید براساس نوع نیاز و خواسته‌های خود یکی از انواع نبشی آهن را انتخاب کنند.

باید این را بدانید که عوامل متعددی وجود دارند که نوع نیاز شما را تعیین می‌کنند که شامل رطوبت بالا، نیاز به انجام به فرایندهایی همچون جوشکاری و سوراخ‌کاری یا اهمیت وزن نبشی است.

درصورتی‌که بدون درنظرگرفتن این عوامل یکی از انواع نبشی را بخرید، بدون شک علاوه‌بر خسارت‌های مالی واردشده باعث ایجاد اختلال در روند انجام پروژه مورد نظر خود می‌شوید.

تعیین ابعاد نبشی آهن

همانطور که مرکز آهن بیان کرده است :استاندارد سایزبندی نبشی در ایران معمولا براساس جدول اشتال تعیین می‌شود. جدول اشتال شامل توصیفات و دستورالعمل‌هایی برای سایزبندی و انتخاب نبشی‌های مختلف براساس نیازهای پروژه و شرایط محیطی است. این استاندارد شامل جدول‌ها و نمودارهایی برای انتخاب طول، ضخامت و نوع نبشی‌ها به منظور تحمل نیروهای برشی و عمودی خواهد بود.

در همین راستا ضخامت انواع نبشی بال مساوی براساس استانداردهای ساخت بین 3 تا 35 میلی‌متر است و ازسوی‌دیگر برای مدل بال نامساوی ضخامتی بین 6 تا 16 میلی‌متر در نظر می‌گیرند. درضمن با افزایش طول بال نبشی آهن معمولا ضخامت نیز بیشتر می‌شود.

بررسی وزن نبشی آهن

ابعاد و ضخامت مهم‌ترین عواملی هستند که در هنگام تعیین وزن مد نظر قرار می‌گیرند که باید پیش‌از خرید نیز با اطلاع کامل از این معیار، نبشی مورد نیاز را انتخاب کرد.

نبشی‌هایی که نزدیک‌ترین وزن را به جدول اشتال داشته باشند در دسته سنگین قرار می‌گیرند، این درحالی است که اگر وزن نهایی از مقدار ارائه‌شده در این جدول کم‌تر باشد معمولا به‌عنوان یک نبشی سبک شناخته می‌شود.

برند سازنده نبشی

کارخانه‌جات زیادی در سطح کشور به تولید انواع مختلف نبشی مشغول هستند که با درجه‌های کیفی متفاوتی این محصول فولادی را در دسترس متقاضیان قرار می‌دهند. به همین دلیل توجه به برند سازنده نیز یکی از نکات مهم در هنگام خرید به‌شمار می‌رود.

انتخاب یک مرجع معتبر برای خرید نبشی

پیداکردن یک مرجع معتبر به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید نبشی‌های مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و از برندهای شناخته‌شده خریداری کنید و از بابت قیمت‌گذاری نیز مطمئن باشید.

اگر نیازمند حجم بالایی از نبشی آهن باشید معمولا خرید مستقیم از کارخانه گزینه مناسب‌تری است اما در مواردی که مقدار خرید شما کم باشد، می‌توانید به شرکت‌های بازرگانی مراجعه کنید. درضمن شما می‌توانید ازاین‌طریق قیمت لحظه‌ای نبشی را نیز به‌دست آورید.
در همین راستا مجموعه آهن یک با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و کارآمد به شما کمک می‌کند تا بتوانید خرید خوبی را تجربه کنید، در وب‌سایت این شرکت امکان دسترسی به لیست قیمت محصولات فولادی نیز برای شما فراهم می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت انواع نبشی کدام است؟

ازآنجایی‌که محصولات فولادی در طول زمان نوسان‌های زیادی دارند، شناخت عوامل تاثیرگذار بر این روند به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری آگاهانه‌تری در هنگام خرید داشته باشید.

بدون شک برای جلوگیری از ایجاد ضررهای مالی و همچنین دستیابی به بهترین قیمت برای خرید نبشی آهن، فعالان حوزه فولاد باید به‌صورت دقیق تمامی معیارهای تاثیرگذار در ایجاد نوسان‌های بازار را زیرنظر داشته باشند که شامل موارد زیر هستند.

عوامل موثر بر قیمت انواع نبشی کدام است

هزینه خرید مواد اولیه برای تولید انواع نبشی

مواد اولیه متنوعی برای تولید نبشی استفاده می‌شود که در ارزش‌گذاری این محصول نیز تاثیر مستقیم دارد و در ابتدا باید قیمت این مواد در سطح بازار داخلی و خارجی بررسی شود.

بخشی از مواد اولیه از تولیدکننده‌های داخلی تامین می‌شود و در مواقعی نیز امکان دارد که نیاز به انجام واردات باشد، در این صورت می‌توان انتظار داشت که قیمت نبشی آهن با تاثیرپذیری از تغییرات ایجادشده در قیمت مواد اولیه با نوسان‌های خاصی مواجه شود.
درضمن باید گفت که هر اندازه کیفیت مواد اولیه مصرفی بالاتر باشد معمولا تولیدکنندگان این معیار را در هنگام ارزش‌گذاری نبشی در نظر می‌گیرند و قیمت بالاتری را ارائه می‌دهند.

تغییر در میزان عرضه و تقاضای بازار

به‌طور کلی در هنگام خریدوفروش هر کالایی توجه به میزان عرضه و تقاضا در بازار یک اصل مهم و ضروری به‌شمار می‌رود که این مسئله دررابطه‌با نبشی نیز به‌طور کامل صدق می‌کند.

در مواقعی از سال که صنایع متقاضی نبشی، رونق زیادی داشته باشند و میزان تقاضا افزایش پیدا کند، چنانچه سطح عرضه ازسوی تولیدکنندگان کم باشد بدون شک قیمت بیشتر می‌شود.

ازطرفی در فصل‌های پاییز و زمستان، به‌دنبال کاهش فعالیت‌های ساخت‌وساز معمولا تقاضا برای نبشی کم‌تر است و درصورت عرضه بیشتر، به‌طور کلی نزولی‌شدن قیمت نبشی آهن امری اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد.

مسائل اقتصادی در سطح جهان

دیگر عامل مهم و تاثیرگذار، نرخ تورم جهانی است که می‌تواند رونق یا رکود اقتصادی در تمام کشورها را به‌دنبال داشته باشد و قیمت نهایی انواع نبشی را در یک سیر صعودی یا نزولی قرار دهد.

با درنظرگرفتن این مسئله که ایران یکی از صادرکنندگان مهم محصولات فولادیدر سطح جهان محسوب می‌شود، معمولا نرخ تورم جهانی این قابلیت را دارد تا تاثیر زیادی روی بازار داخلی بگذارد.

نوسان در نرخ ارز و تاثیر بر قیمت نبشی

بازار فروش آهن‌آلات همیشه به‌دنبال ایجاد تغییر در نرخ ارز شاهد نوسان‌های زیادی است که امکان دارد به‌صورت کاهشی یا افزایشی باشد، در واقع این معیار تاثیری مستقیم یا غیرمستقیم روی قیمت نهایی انواع نبشی می‌گذارد.

بسیاری از محصولات فولادی ازجمله نبشی‌های فولادی با افزایش نرخ دلار، قیمت بالاتری را به‌دنبال دارند که البته می‌توان گفت به‌دلیل جو روانی حاکم بر بازار نیز این روند شدیدتر است.

در همین راستا باید گفت که درصورت افزایش نرخ ارز و به‌دنبال آن بالارفتن قیمت نبشی در سطح بین‌المللی، معمولا بسیاری از تولیدکنندگان داخلی تمایل بیشتری به صادرات این محصول و کسب درآمد دلاری دارند.

به‌دنبال این روند مقدار نبشی آهن در بازار داخلی با کمبود مواجه می‌شود و درصورتی‌که تقاضا همچنان بالا باشد، احتمال اینکه قیمت این محصول فولادی افزایش پیدا کند، زیاد است.

سیاست های داخلی کشور در خصوص بازار فولاد

به‌طور کلی سیاست‌های مختلفی درزمینه اقتصاد داخلی کشور اعمال می‌شود که این قابلیت را دارد تا قیمت محصولات فولادی را تحت‌تاثیر قرار دهد. در همین راستا زمانی که ارزش پول ملی کم شود، قیمت‌گذاری نبشی آهن نیز تغییر می‌کند.

سیاست‌گذاری‌های دولت در بخش صادرات و واردات انواع نبشی فولادی نیز منجر به کاهش یا افزایش قیمت می‌شود که باید در زمان خرید و بررسی قیمت به این نکته هم توجه داشته باشید.

مسئله مهم دیگری که دراین‌خصوص باید بررسی شود، قوانین مربوط به کاهش یا افزایش هزینه حامل‌های انرژی است که به‌طور کلی صنایع فولاد وابستگی زیادی به آن‌ها دارند.

درصورتی‌که دولت در یک دوره زمانی هزینه‌های لازم برای تامین انرژی در صنایع فولاد را افزایش دهد معمولا تولیدکنندگان به‌منظور برآورده‌کردن مخارج خود، قیمت بالاتری را برای محصولات فولادی همچون نبشی در نظر می‌گیرند.

نوسان قیمت نفت

در هنگام بررسی معیارهایی که روی قیمت نهایی نبشی تاثیر می‌گذارند باید نوسان قیمت نفت در سطح جهان را هم در نظر بگیرید که از جنبه‌های مختلفی این قابلیت را دارد تا ارزش‌گذاری این محصول را تغییر دهد.

در واقع اقتصاد کشور ما وابستگی زیادی به فروش نفت دارد و به همین دلیل لازم است که در هنگام تعیین قیمت نبشی آهن به این مورد نیز به‌عنوان یکی از عوامل مهم توجه داشته باشید.

هزینه های مربوط به حمل و نقل نبشی

در مواقعی که به‌دنبال بررسی لیست قیمت انواع نبشی‌ها هستید باید این مسئله را در نظر بگیرید که هزینه‌های حمل‌ونقل نیز تاثیر بسیار زیادی بر تعیین نرخ این محصول فولادی دارد.

سفارش نبشی در حجم‌های مختلف نیاز به جابه‌جایی با استفاده از ماشین‌آلات دارد که درصورت ایجاد تغییر در نرخ سوخت، معمولا تولیدکنندگان باید مبالغ بیشتری را برای ارسال بپردازند که همین مورد به افزایش قیمت محصولات فولادی منجر می‌شود.

جمع‌بندی

نبشی آهن نوعی مقطع فولادی است که متناسب با معیارهای خاصی همچون روش ساخت یا طول بال‌ها در دسته‌های متنوعی قرار می‌گیرد، کاربرد هرکدام از این محصولات نیز بر همین اساس تعیین می‌شود.

برای اینکه بتوانید از نوسان‌های مربوط به قیمت انواع نبشی مطلع شوید باید عواملی مانند هزینه تهیه مواد اولیه، نوسان ارز، قیمت نفت، عرضه و تقاضا و سیاست‌گذاری‌های داخلی را بررسی کنید.

مطالب مرتبط
دسته بندی: مقالات گوناگون
بحث و تبادل نظر
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها