خرید اینترنتی بهترین مکمل های کراتین

امتیاز دهید

مکمل های کراتین از جمله مکمل‌های نهایی در بدنسازی است. به طور عمده در طی دو هفته باعث افزایش توده ماهیچه‌ای می‌شود. همچنین مکمل های کراتین مسئول بهبود کارایی در تمرینات سخت، افزایش سطح انرژی، سرعت بخشیدن بر میزان بازیافت است. تحقیقات نشان می‌دهند که مکمل کراتین باعث می‌شود که مولکول کراتین در داخل عضلات […]

بهترین مکمل های کراتین

مکمل های کراتین از جمله مکمل‌های نهایی در بدنسازی است. به طور عمده در طی دو هفته باعث افزایش توده ماهیچه‌ای می‌شود. همچنین مکمل های کراتین مسئول بهبود کارایی در تمرینات سخت، افزایش سطح انرژی، سرعت بخشیدن بر میزان بازیافت است.

تحقیقات نشان می‌دهند که مکمل کراتین باعث می‌شود که مولکول کراتین در داخل عضلات به دام بیفتد و از ترشح کراتین در ادرار جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید به سهولت یک کلیک بهترین مکمل‌های کراتین را از داروخانه آنلاین مثبت سبز همراه با بانک جامعی از اطلاعات بررسی و خریداری نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

کراتین چیست و چه فوایدی دارد؟

مکمل های کراتین بهترین مکمل برای بهبود عملکرد در میان ورزشکاران هستند. مطالعات نشان می‌دهند که این مکمل می‌تواند توده عضلانی، قدرت و عملکرد ورزشی را افزایش دهد. علاوه بر این، تعدادی از مزایای دیگر سلامت مانند حفاظت در برابر بیماری‌های عصبی را هم فراهم می‌آورد.

برخی افراد معتقدند که کراتین بی خطر است و دارای عوارض جانبی کمی است. در واقع، کراتین از ایمن‌ترین مکمل‌ها در تست‌های جهانی است و مشخصات ایمنی برجسته‌ای دارد!

ماهیت کراتین

کراتین ماده‌ای است که به طور طبیعی در سلول‌های عضلانی یافت می‌شود. این ماده کمک می‌کند تا ماهیچه‌ها در حین تمرینات سنگین به وجود بیایند. مصرف کراتین به عنوان مکمل در بین ورزشکاران و بدنسازان به منظور افزایش عضلات، افزایش قدرت و بهبود عملکرد ورزشی بسیار محبوب است.

بهترین مکمل های کراتیناز لحاظ شیمیایی، کراتین شباهت زیادی با اسیدهای آمینه دارد. بدن شما می‌تواند آن را از اسید آمینه گلیسین و آرژینین تولید کند. عوامل متعددی بر ذخیره کراتین بدن شما تأثیر می‌گذارد، از جمله مصرف گوشت، ورزش، میزان توده عضلانی و سطوح هورمون‌ها مانند تستوسترون.

حدود ۹۵ درصد از کراتین بدن شما در فرم ماهیچه‌ای فسفوکراتین ذخیره می‌شود. ۵٪ دیگر در مغز، کلیه و کبد یافت می‌شود.

نحوه عملکرد کراتین چگونه است؟

مکمل های کراتین می‌توانند سلامت و عملکرد ورزشی را به روش‌های مختلف بهبود بخشند. در ورزش‌های شدید، مکمل کراتین می‌تواند منجر به افزایش فسفات کراتین در مغز شما شود.

کراتین همچنین به شما کمک می‌کند تا عضلات از روش‌های زیر به‌دست آورید:

  • افزایش حجم تمرینات: افزودن قدرت تمرین در یک جلسه یکی از عوامل کلیدی در رشد طول عمر عضله است.
  • بهبود سیگنالینگ سلول: این ویژگی می‌تواند سیگنالینگ سلول ماهواره‌ای را افزایش دهد، که کمک به تعمیر عضلات و رشد عضلات جدید می‌کند.
  • افزایش هورمون‌های آنابولیک: مطالعات نشان می‌دهد افزایش هورمون‌هایی مانند IGF-1، پس از مصرف کراتین رخ می‌دهد.
  • افزایش هیدراتاسیون سلولی: افزایش محتوای آب در سلول‌های عضلانی را که موجب اثر حجمی سلول می‌شود، که این ویژگی می‌تواند نقش مهمی در رشد عضله ایفا کند.
  • کاهش تقسیم پروتئین: می‌تواند توده عضلانی را کاهش دهد با کاهش شکست عضلانی را به وجود آورد.
  • سطح مایواستاتین پایین: سطح بالای پروتئین میستاتین می‌تواند باعث کند شدن رشد کامل عضلات جدید شود. مکمل کراتین می‌تواند این سطوح را کاهش دهد و باعث افزایش پتانسیل رشد گردد.

چه کسانی به مکمل های کراتین احتیاج دارند؟

هر فردی که قصد دارد انرژی بیشتری داشته، سریع‌تر ماهیچه بسازد و استقامت بیشتری هم داشته باشد، باید برنامه خود را با مونوهیدرید کراتین کامل کند. در مرحله بعد هرکسی که می‌خواهد همراه افزایش وزن، حجم ماهیچه‌ها هم افزایش یابد و سریع‌تر بدن فرم مطلوب بگیرد و سریع‌تر توده‌های چربی ریز را از بین ببرد، باید از مکمل مونوهیدرید کراتین در برنامه‌ خود استفاده کند.

در مرحله آخر، هر کسی که با فعالیت‌های فیزیکی سخت، درگیر است و فشارهای فیزیکی را تجربه می‌کند و خسته می‌شود و دوست دارد با نتیجه باورنکردنی روبرو شود می‌تواند از مونوهیدرید کراتین استفاده می‌کند.

تاثیر کراتین بر روی افزایش عضله

کراتین بر روی رشد سریع و طولانی مدت ماهیچه مؤثر است.

یک مطالعه ۱۴ هفته‌ای در افراد مسن‌تر نشان داد که اضافه کردن کراتین به برنامه غذایی آنها به طور قابل توجهی افزایش قدرت پا و توده عضلانی را در پی داشته است.

در یک مطالعه ۱۲ هفته‌ای در وزنه برداری، کراتین با افزایش رشد فیبر عضلانی به میزان ۲-۳ برابر بیشتر از تمرین را به تنهایی انجام داد.

ایمنی و اثرات جانبی

مکمل های کراتین یکی از بهترین مکمل‌های موجود در دسترس است و مطالعات زیادی شنان داده‌اند که اثرات منفی هم در پی ندارد.

یکی از جامع‌ترین مطالعات، ۵۲ عدد آزمایش خون را اندازه گیری کرد و اثرات نامطلوب بعد از ۲۱ ماه مصرف مکمل را مشاهده نکرد.

همچنین شواهدی وجود ندارد که کراتین در افراد سالم که دوزهای طبیعی را مصرف می‌کنند، کبد و کلیه‌ها را به خطر می‌اندازد. به گفته محققین، افرادی که دچار مشکلات پیش از قاعدگی یا کبدی هستند قبل از مصرف مکمل باید با پزشک مشورت کنند!

اگر چه مردم کراتین را با کمبود آب و گرفتگی‌های مرتبط می‌دانند، تحقیقات از این ادعاها پشتیبانی نمی‌کند. در حقیقت، مطالعات نشان می‌دهند که ورزش‌های استقامتی می‌توانند گرفتگی و کم آبی بدن را کمی افزایش دهند.

بهترین مکمل های کراتین

در این بخش سعی داریم، محبوب‌ترین انواع مکمل کراتین موجود در بازار را به شما معرفی کنیم:

پودر کراتین میکرونایز اپتیموم نوتریشن

پودر کراتین میکرونایز اپتیموم نوتریشن از کراتین مونوهیدرات با درجه خلوص استثنایی تهیه شده است. از ویژگی‌های این محصول میکرونایزه بودن آن است. به این معنی که محصول از ذرات بسیار کوچک تهیه شده، و نسبت به کراتین غیر میکرونایزه، زمان بیشتری در مایع معلق می‌ماند، ته نشنین نمی‌شود و راحت‌تر هضم می‌شود.

پودر کراتین فیول توینلب

پودر کراتین فیول توینلب محصولی با کیفیت و مؤثر در عضله سازی و افزایش توان عضلات ورزشکاران است. هر وعده کراتین توینلب شامل ۵ گرم کراتین منوهیدرات خالص است که فاقد بو، طعم و ناخالصی است و به سادگی با آب یا آبمیوه مخلوط می‌شود.

پودر پمپ بیوکراتین کمپلکس کارن

پودر پمپ بیوکراتین کمپلکس کارن با افزایش خون رسانی به عضلات بدن ورزشکاران، قدرت انفجاری و توان عضلانی آنها را افزایش می‌دهد. این محصول حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات، کراتین منوهیدرات، گلوتامین، بتاآلانین، بتائین، تورین، سیترولین مالات، کروم، کافئین، آلفا لیپوئیک اسید و ویتامین C است.

پودر کراتین مونو هیدرات کارن

پودر کراتین مونو هیدرات کارن موجب افزایش استقامت و کارایی بدن به صورت چشم گیری شده و با افزایش قدرت و حجم عضلانی می‌تواند شما را به فرم ایده آلتان نزدیک‌تر کند. پودر کراتین مونو هیدرات کارن در بهبود عملکرد در ورزش‌های توام با شروع سریع مانند وزنه برداری، کشتی، دو سریع و… مؤثر بوده و موجب تحریک ساخت پروتئین عضلانی می‌گردد.

پودر عضله سازی کراتین + ویتامین C اپکس با طعم بلوبری

پودر عضله سازی کراتین + ویتامین C اپکس محصولی با کیفیت و موثر در عضله سازی و افزایش توان عضلات ورزشکاران است. این محصول با طعم بلوبری بوده و به سادگی با آب یا آب میوه مخلوط می‌شود.

کراتین مونوهیدرات اپکس

کراتین مونوهیدرات اپکس محصولی با کیفیت و تاثیر گذار در عضله سازی و افزایش توان عضلات ورزشکاران است. هر وعده این کراتین اپکس شامل ۵ گرم کراتین مونوهیدرات خالص است که فاقد بو، طعم و ناخالصی است و به سادگی با آب یا آبمیوه مخلوط می‌شود.

مطالب مرتبط
دسته بندی: مکمل کراتین
بحث و تبادل نظر
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها