با تفاوت قرص سوپر آمینو و آمینو اپکس آشنا شوید

امتیاز دهید

با توجه به پرسش زیاد شما عزیزان در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز سعی داریم با تفاوت قرص سوپر آمینو و آمینو اپکس شما را آشنا کنیم. آشنایی با برند اپکس شرکت دارویی و مکمل سازی اپکس در سال ۲۰۱۰ تاسیس و موفق به دریافت مجوز‌های لازم برای ساخت مکمل‌های رژیمی‌ شد […]

با تفاوت قرص سوپر آمینو و آمینو اپکس آشنا شوید

با توجه به پرسش زیاد شما عزیزان در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز سعی داریم با تفاوت قرص سوپر آمینو و آمینو اپکس شما را آشنا کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانیم

آشنایی با برند اپکس

شرکت دارویی و مکمل سازی اپکس در سال ۲۰۱۰ تاسیس و موفق به دریافت مجوز‌های لازم برای ساخت مکمل‌های رژیمی‌ شد این شرکت با استفاده از از مدرن‌ترین امکانات و تجهیزات لازم برای تجزیه، فراوری، کنترل حین تولید، کنترل محصول نهایی و بسته بندی و بر اساس استاندارد‌های جهانی و قوانین وزارت بهداشت اقدام به تولید محصول نموده است.

با توجه به اهمیت ایمنی و کارایی محصولات که یکی از مسئولیت‌ها و وظایف شرکت است شرکت موفق به اخذ گواهینامه GMP و دیگر تاییدیه‌های لازم برای تولید مکمل‌های ورزشی از جمله:

  • ISO 9001:2008 سیستم مدیریت کیفیت
  • ISO 14001:2004سیستم مدیریت محیط زیست
  • ISO 22000:2005سیستم مدیریت ایمنی غذا
  • ISO 18001:2007 سیستم مدیریت ایمنی & بهداشت حرفه‌ای

برند اپکس در کدام زمینه فعالیت دارد؟

مکمل بدنسازی ایرانی apex در سال ۲۰۱۰ تاسیس و موفق به دریافت مجوز‌های لازم برای ساخت مکمل‌های رژیمی‌ شد، این شرکت با استفاده از از مدرن‌ترین امکانات و تجهیزات لازم برای تجزیه، فرآوری، کنترل حین تولید، کنترل محصول نهایی و بسته بندی و بر اساس استاندارد‌های جهانی و قوانین وزارت بهداشت اقدام به تولید محصول نموده است.

آمینو وی و سوپر آمینوی برند اپکس از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت اپکس قدیمی‌ترین شرکت پخش مکمل در داخل ایران است که محصولاتش تحت لیسانس کانادا بوده و تنها در ایران بسته بندی و توزیع می‌شود.

تفاوت قرص سوپر آمینو و آمینو اپکس چیست؟

دو مدل آمینو اسید این برند در دو سایز مختلف ۹۰ تایی و ۴۰۰ تایی در بازار عرضه می‌شود. لازم به ذکر است که هر قرص آمینو وی حاوی 1 گرم پروتئین بوده و هر قرص سوپر آمینو ۲ گرم پروتئین را برای بدن مهیا می‌کنند.

نحوه مصرف حداقلی هر دو مکمل نیز به دو قرص اول صبح، دو قرص قبل از تمرین و دو قرص بعد از تمرین تقسیم بندی می‌شود. لازم به ذکر است که این روش مصرف را می‌توانید به سه قرص قبل و سه قرص بعد از تمرین هم تغییر دهید.

در مورد مکمل سوپر آمینو اپکس نکته شاخصی که باید به آن توجه نمود این است که این دوز از پروتئین در میان مکمل‌های خارجی، تنها در این مکمل دیده می‌شود و هیچ مکمل دیگری این ویژگی را ندارد.

تفاوت قرص سوپر آمینو و آمینو اپکس

سوپر آمینو از پروتئین‌هایی با ارزش کیفی بالا که حاوی اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای آمینه شاخه دار تشکیل شده است. آمینو اسیدهای شاخه دار بر خلاف دیگر اسیدهای آمینه ابتدا توسط کبد متابولیزه شده و می‌توانند مستقیما توسط سلول‌های عضلانی مورد استفاده قرار گیرند. هر قرص حاوی ۲۰۰۰ میلی‌گرم پروتئین (اسیدهای آمینه طبیعی) است که امکان حداکثر ساخت بافت عضلانی و بازتوانی سریع پس از فعالیت‌های ورزشی را اممکان پذیر می‌نماید.

نحوه مصرف: هر روز سه عدد قرص را همراه آب یا آبمیوه میل نمایید.

با تفاوت قرص سوپر آمینو و آمینو اپکس آشنا شوید

نکته مهم

در دوران بارداری، شیردهی یا اشخاصی که اختلالات متابولیسمی‌ دارند یا هر داروی دیگری استفاده می‌نمایند قبل از مصرف این فراورده حتما با پزشک یا داروساز مشورت نمایند.

خرید انواع مکمل بدنسازی آمینو اورجینال

قرص آمینو وی اپکس

قرص آمینو وی اپکس حاوی مقادیر فراوانی از اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای آمینه شاخه دار (لوسین، ایزولوسین و والین) بوده که می‌تواند این کاهش را جبران نماید. به علاوه این فرآورده قادر به افزایش سنتز پروتئین‌ها و تحریک بدن به عضله سازی و افزایش حجم است. اسید آمینه‌ها نتیجه نهایی متابولیزم پروتئین‌ها هستند و فعالیت‌های زیادی در بدن بر عهده آنها است. اما آنچه برای ورزشکاران حائز اهمیت است، نقش آن‌ها و سنتز پروتئین‌ها، سوخت و ساز عضلات توسط این مکمل برای زمان چربی سوزی و آماده شدن برای مسابقات است.

والین

والین یک آمینو اسید است. این آمینو اسید همراه با لوسین و ایزولوسین از اهمیت بسزایی برخوردار است. این سه همان آمینو اسیدهای BCAA هستند که در رشد عضلانی، تولید انرژی در عضله و تجدید قوای آن موثر هستند.

آلانین موجود در قرص آمینو وی اپکس

آلانین سبب تولید انرژی از گلوکز می‌شود. همچنین به حمل مواد سمی ناشی از کاتابولیزم سلول‌ها به کبد، کمک کرده و نیز قند خون بدن را تنظیم می‌کند.

گلوتامیک اسید

گلوتامیک اسید با تولید انرژی در عضله، نقش مهمی در متابولیزم اسیدهای آمینه دارد و بدن بعنوان پیشتاز گلوتامین، پرولین و آرژنین از آن استفاده می‌کند.

با تفاوت قرص سوپر آمینو و آمینو اپکس آشنا شوید

اورنیتین

بدن این آمینو اسید را با تغییر در ساختمان آرژنین می‌سازد و در عوض خودش بعنوان پیش ساز گلوتامیک اسید، سیترولین و پرولین به کار گرفته می‌شود.

تریپتوفان موجود در قرص آمینو وی اپکس

تریپتوفان آرام بخشی طبیعی است و همچنین به سیستم ایمنی کمک کرده و پیش ساز نیکوتن آمید نیز است.

آرژنین

آرژنین موجود در قرص آمینو وی اپکس سبب تقویت پاسخ‌های سیستم ایمنی بدن نسبت به عواملی مانند باکتری، ویروس و… همچنین موجب تحریک ترشح هورمون رشد، انسولین و تحریک رشد عضلانی می‌شود.

مطالب مرتبط
دسته بندی: آمینو
بحث و تبادل نظر
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها