مجله مثبت سبز

مصرف همزمان پروتئین وی و آمینو امکان پذیر است؟

1/5 - (1 امتیاز)

بدنسازان حرفه‌ای به خصوص آنهایی که مایلند پیشرفت ورزشی قابل توجهی در عملکرد ورزشی خود داشته باشند، در بسیاری از موارد ترجیح می‌دهند که به صورت همزمان از چند مکمل بدنسازی در کنار یکدیگر استفاده کنند. در این میان پروتئین وی و آمینو از جمله معروف‌ترین مکمل‌های ورزشی هستند که با داشتن خاصیت فراوان طرفداران […]

مصرف همزمان پروتئین وی و آمینو
تولد 8 سالگی مثبت سبز

بدنسازان حرفه‌ای به خصوص آنهایی که مایلند پیشرفت ورزشی قابل توجهی در عملکرد ورزشی خود داشته باشند، در بسیاری از موارد ترجیح می‌دهند که به صورت همزمان از چند مکمل بدنسازی در کنار یکدیگر استفاده کنند. در این میان پروتئین وی و آمینو از جمله معروف‌ترین مکمل‌های ورزشی هستند که با داشتن خاصیت فراوان طرفداران زیادی دارند. در این مقاله مصرف همزمان پروتئین وی و آمینو را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پروتئین وی چیست؟

پروتئین وی چیست؟ شیر از دو پروتئین به نام‌های کازئین و Whey تشکیل شده است. پروتئین وی را به عنوان پروتئین آب پنیر نیز می‌شناسند زیرا در فرایند تولید پنیر حاصل می‌شود. پروتئین وی هضم سریع و جذب بسیار بالایی در بدن داشته و نتایج استفاده از آن در کوتاه‌مدت به خوبی مشاهده خواهد شد. کمک به رشد توده عضلانی، ترمیم و بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده و بهبود عملکرد سیستم ایمنی از مزایای مصرف پروتئین وی به شمار می‌آید. در مقایسه با دیگر انواع پروتئین، پروتئین وی به دلیل هضم و جذب سریع‌تر بیش از بقیه مورد استفاده ورزشکاران قرار می‌گیرد.

  مکمل پروتئین

برای مشاهده قیمت پروتئین وی در برندهای مختلف می‌توانید همین حالا با یک کلیک وارد داروخانه آنلاین مثبت سبز شوید.

آمینو چیست؟

پیش از بررسی مصرف همزمان پروتئین وی و آمینو بهتر است با مکمل آمینو و کاربردهای آن بیشتر آشنا شوید. اسیدهای آمینه اجزای تشکیل‌دهنده پروتئین هستند و جهت رشد و حفظ ساختار ماهیچه‌ها ضروری به نظر می‌رسند. آمینوها در حالی‌که از حفظ توده عضلانی بدون چربی حمایت می‌کنند، در تولید انرژی و متابولیسم نیز نقش دارند. به طور کلی 22 اسید آمینه در بدن وجود دارد که در 3 دسته‌بندی قرار می‌گیرند:

  • اسیدهای آمینه ضروری: که در بدن قابل تولید شدن نیستند و حتما از طریق مصرف مواد غذایی باید تولید شوند.
  • اسیدهای آمینه غیر ضروری: که بدن قابلیت تولید آنها را دارد.
  • اسیدهای آمینه مشروط: که در شرایط خاص مثلا زمانی که بدن به دلایل مختلف به آنها نیاز دارند، تولید می‌شوند.

از آمینو اسیدها در قالب مکمل بدنسازی نیز می‌توان استفاده کرد. مکمل یا قرص آمینو به حفظ توده عضلانی کمک کرده و مصرف آن بهبود عملکرد ورزشی و تسریع ریکاوری را به دنبال خواهد داشت.

پودر پروتئین وی 100 درصد تریم لایف
پودر پروتئین وی 100 درصد تریم لایف
قیمت: 3.510.000 تومان
قیمت با تخفیف:3.159.000 تومان
پودر پروتئین وی 100 درصد تریم لایف
پودر پروتئین وی 100 درصد تریم لایف
قیمت اصلی: 3.510.000 تومان
قیمت با تخفیف: 3.159.000 تومان

  خرید مکمل پروتئین وی

مصرف همزمان پروتئین وی و آمینو

با هدف عضله‌سازی بهتر است از پروتئین وی ایزوله و آمینو در کنار یکدیگر استفاده کنید:

پروتئین وی ایزوله چیست ؟

هنگامی‌که پروتئین وی به عنوان محصول جانبی پنیر یا ماست در فرایندی به خصوص جمع‌آوری می‌شود، چندین مرحله پردازش باید روی آن صورت گیرد تا محتوای پروتئین داخل آن افزایش یابد. پس از آنکه غلظت پروتئین به حد کافی رسید، می‌توان پروتئین وی را که در حالت مایع است، خشک کرده و به شکل پودر درآورد. در این حالت در پودر حاصله معمولا 80% پروتئین و 20% کربوهیدرات و چربی وجود دارد. برای اینکه پروتئین وی ایزوله درست کنیم، فرایندهای دیگری نیز باید صورت گیرد تا محتوای چربی و کربوهیدرات به حداقل برسد. به این شکل پودر ایزوله به دست می‌آید که می‌تواند 90% پروتئین یا حتی بیش از این مقدار را شامل شود.

زمان مصرف پروتئین وی ایزوله و آمینو در بدنسازی

دانستید که مصرف همزمان پروتئین وی و آمینو انتخاب خوبی در عضله‌سازی و بهبود عملکرد ورزشی است. پروتئین وی ایزوله نه تنها به ترمیم و بازسازی عضلات پس از ورزش کمک می‌کند بلکه آسیب به ماهیچه‌ها و تخریب آنها را نیز به حداقل می‌رساند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که حدود 20 گرم پروتئین وی ایزوله را 1 ساعت قبل از شروع تمرینات ورزشی خود مورد مصرف قرار دهید.

در میان آمینو اسیدهای مختلفی که در بدن وجود دارند، آمینو اسیدهای شاخه‌دار که شامل لوسین، ایزولوسین و والین می‌شوند، بیش از بقیه در تحریک سنتز پروتئین نقش دارند. بنابراین مصرف همزمان BCAA و پروتئین وی نیز می‌تواند پیشنهاد خوبی برای بدنسازان باشد. از آنجایی‌که مکمل آمینو می‌تواند آسیب به عضلات را در حد قابل توجهی کاهش دهد، متخصصان پیشنهاد می‌کنند که در حین تمرینات ورزشی یا قبل از آن مورد استفاده قرار گیرد.

  مکمل آمینو

نحوه مصرف پروتئین وی ایزوله و آمینو

هم پروتئین وی ایزوله و هم آمینو در بهبود عملکرد ورزشی و تسریع ریکاوری موثر هستند. اما اگر بخواهیم آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید دید هدف شما از بدنسازی چیست تا بر آن اساس در مورد مصرف این مکمل‌ها تصمیم‌گیری شود. اگر به دنبال افزایش وزن و عضله بدون چربی باشید، بنابراین بهتر است کالری مصرفی خود را با مصرف درشت مغذی‌ها افزایش دهید. یک راه ساده برای نیل به این هدف خوردن یک شیک پروتئین به عنوان یک میان‌وعده است. در این حالت اندوخته پروتئین در بدن شما بیشتر شده و عضله‌سازی با سهولت بیشتری صورت خواهد گرفت.

اما چنانچه هدف شما این است که کاهش وزن داشته باشید و کمی چربی‌سوزی انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم از مکمل آمینو کمک بگیرید. استفاده از قرص آمینو پس از تمرین سبب ترمیم و بازسازی بافت ماهیچه‌ها می‌شود.

مقدار مصرف پروتئین وی و آمینو در هر روز

برای مصرف همزمان پروتئین وی و آمینو چه مقدار از هر یک از آنها استفاده کنیم؟ به طور کلی هر فرد به ازای هر 1 کیلوگرم از وزن خود روزانه به 0.8 گرم پروتئین نیاز دارد. اما به عنوان یک ورزشکار به‌ویژه اگر شدت و مدت زمان تمرینات شما زیاد است، قطعا در هر روز به مقدار پروتئین بیشتری نیاز خواهید داشت. مقدار پروتئین بهتر است در طول روز در وعده‌های غذایی مختلفی تقسیم و مصرف شود.

  مصرف همزمان پروتئین وی ایزوله و آمینو

اگر شما 72 کیلوگرم وزن داشته باشید و فعالیت بدنی شما زیاد باشد، ممکن است روزانه به 130 گرم پروتئین نیاز داشته باشید در حالی‌که اگر با همین وزن فعالیت بدنی چندانی ندارید، حدود 70 کیلوگرم پروتئین در طول روز کفایت خواهد کرد.

در مورد مقدار مصرف مکمل آمینو نیز بهتر است با مربی ورزشی خود مشورت کرده و یا دستور روی بسته‌بندی محصولی را که خریداری‌ کرده‌اید، مطالعه نمایید.

سخن پایانی

در پاسخ به این پرسش که آیا مصرف همزمان پروتئین وی و آمینو امکان پذیر است یا خیر؟ باید بگوییم: بله؛ پیشنهاد بسیار خوبی است که به منظور تسریع عضله‌سازی از این دو مکمل ورزشی در کنار یکدیگر استفاده نمایید. نحوه و مقدار مصرف این دو فراورده را در این مطلب برای شما توضیح دادیم اما از آنجایی که شرایط فیزیکی و تمرینات ورزشی هر فرد متفاوت است، باز هم بهتر است در خصوص مصرف همزمان این مکمل‌ها نظر پزشک یا مربی ورزشی خود را نیز جویا شوید.

شاید برای شما جذاب باشد
بحث و تبادل نظر
guest

46 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی

سلام وقتتون بخیر بنظرتون مصرف وی با آمینو نتیجه بهتری میده یا مصرف وی با bcaa که البته همزمان کراتین هم مصرف میکنم لطفا کمکم کنین🙏🏼

مریی بدنسازی
مریی بدنسازی
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز
نتیجه های حاصله متفاوت خواهد بود
برای بیشتر کات شده بی سی ا ا
و برای چگالی بیشتر عضلات از امینو در این دوره استفاده کنید
ممنون از همراهی شما

atiye
atiye

سلام وقتتون بخیر قدم ۱۶۰هست و‌وزنم ۵۹
پروتئین‌وی و امینو قرصی دارم نمیدونم کی و‌چند بار مصرف کنم سه روز در هفته تمرین دوساعته بدنسازی دارم ممنون میشم بهم بگید

مریی بدنسازی
مریی بدنسازی
پاسخ به  atiye

سلام دوست عزیز
پروتئین وی را یک بار با صبحانه و یک بار بعد تمرین مصرف کنید
قرص امینو را نیز 4 مرتبه در روز
3 بار به همراه وعده ها یا میان وعده ها
یک بار هم بعد تمرین مصرف کنید
ممنون از همراهی شما

Morteza
Morteza

آیا پروتین با Bcaa قبل از خواب برای بدن مفید است یا نه من چند روزی بعد تمرین پروتئین استفاده نمی کنم اما قبل خواب استفاده میکنم پروتئین با Bcaa میکس می کنم ممنون میشم راهنمایی کنید .

مریی بدنسازی
مریی بدنسازی
پاسخ به  Morteza

سلام دوست عزیز
اگر میتوانید دلیل علمی یا باور خود از این نوع مصرف را برایمان کامنت بگزارید.
و در ادامه باید عرض کنم
پروتئینی که قبل از خواب مصرف میکنید باید بافت سنگینی داشته باشد مثل کازئین ها که دیر هضم باشد و طولانی مدت تا صبح به شما مواد مغذی برساند
بهترین زمان مصرف بی سی ا ا نیز یا حین تمرین است یا قبل یا اگر فشار تمرینی بالایی دارید 2 بار در روز با فاصله 4 ساعته
ممنون از همراهی شما

محمد جواد
محمد جواد

سلام 68 کیلو وزن دارم پروتئین کازئین پگاه و گلوتامین و bcaa چطور مصرف کنم بیشترین عضله خشک رو بتونم بگیرم؟

مریی بدنسازی
مریی بدنسازی
پاسخ به  محمد جواد

سلام دوست عزیز
کازئین را بعد از خواب به همراه گلوتامین
بی سی ا ا را حین تمرین
و یک بار دیگر گلوتامین را بعد تمرین مصرف کنید
ممنون از همراهی شما

armin
armin

سلام امینو وی با وی ایزوله برای کاهش وزن و عضله سازی خوبه و چطوری باید مصرف کرد
کنار وی ایزوله کارتین هم تهیه کنم یا خیر

مریی بدنسازی
مریی بدنسازی
پاسخ به  armin

سلام دوست عزیز
بله بسیار مناسب هستند.
کپسول ال کارنیتین اس ان ان و پودر پیور بی سی ای ای ماسکالی در کنار این دو محصول طی یک دوره 8 هفته ای درصد چربی شما را نیز به طور چشمگیری پایین میاورند
فراموش نکنید که میوه
بعد ساعت 6 ممنوع در 3 هفته اول
بعد ساعت 12 ظهر ممنوع تا هفته پنجم
و 3 هفته اخر به طور کامل انواع قند به غیر از کازئین را قطع کنید
تا به کات ترین ورژن خود در 2 ماه دسترسی پیدا کنید.

علی
علی

سلام
من چطوری کراتین وی و گینر رو با هم مصرف کنم؟

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز
شما می توانید هم زمان از هر دو محصول مخلوط با هم استفاده کنید.سی دقیقه قبل تمرین و بلافاصله بعد تمرین.

پویا
پویا

سلام من ۹۰ کیلو هستم و بدنم چربی داره حالا برای کات و چربی سوزی بنظر شما چه مکملی استفاده کنم؟
بنظر شما وی تنها کافیه؟
یا پیشنهادی دارین بفرمایید؟

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  پویا

سلام دوست عزیز
برای دوره کاهش وزن و عضله سازی می توانید از پروتئین وی ایزوله،بی سی ای ای و ال کارنتین در کنار هم استفاده کنید.

حسین
حسین

و اینکه وی هم در کنار این دو مصرف میکنم آمینو قرصه و وی پودر پشت سر هم میخورم آیا باید با فاصله زمانی باید ؟

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  حسین

سلام دوست عزیز
بله حداقل سی دقیقه فاصله بین مصرف دو مکمل داشته باشید

حسین
حسین

سلام من از قرص آمینو بیف پروتئین استفاده میکنم میخواستم بدونم خواص این مدل آمینو چی هست وزمان و نحوه ی مصرفش

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  حسین

سلام دوست عزیز
مکمل آمینو اسید در عضله سازی و افزایش تراک عضلات موثر عمل می کند و بسته به نوع تمرینات و ورزشی که انجام می دهید مقدار مصرف تفاوت دارد.

صادق
صادق

با و سلام خسته نباشید
خدمت شما.با وزن ۶۸گرم چقدر پروتیین وی و چه اندازه امینو اسید bcaa جهت یک روز درمیان ورزش تناسب اندام به چه میزان و چگونه باید استفاده کرد،ممنون میشم راهنمایی دقیق بفرمایید.

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  صادق

سلام دوست عزیز
روزهای تمرین 2 وعده پروتئین وی و 6 عدد قرص بی سی ای ای یا یک وعده بی سی ای ای پودری،روزهای غیر تمرین فقط یک وعده مصرف پروتئین وی داشته باشید.

ابوالفضل
ابوالفضل

سلام من یه دوره برداشتم قبل از تمرین برام زده پروتئین وی ۲ پیمانه و امینو ۴ عدد قرص ۵ گرم گلوتامین و کراتین ۵ گرم به نظر شما این همه با هم استفادع میکنم مشکلی نیست !؟ یا باید فاصله زمانی بینشون بزارم !؟
بعد از تمرین هم همینا هستن

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  ابوالفضل

سلام دوست عزیز
مکمل هایی که اسم بردید تداخلی با هم ندارند اما بهتر است با فاصله زمانی بیشتری از هم استفاده شوند.

جمال
جمال

سلام من پروتیین وی 100با آمینو وی4600با کراتین و گلوتامین وال ارژنین نو باهم مصرف میکنم میشه روش مصرفشونو برام بگین

مجتبی
مجتبی
پاسخ به  جمال

سلام وقت بخیر.
من ۱۸۰قدم هست و وزنم ۸۲کیلو هست. اما بدنم چاق نیست.
پروتئین وی و کراتین و bcaa و آمینو از قبل تهیه کردم. الان خواستم بدونم برای دوره تمرینی که تازه میخوام شروع کنم چطور مصرف کنم و آیا همه رو باهم یا خیر!؟ تشکر

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  جمال

سلام دوست عزیز
از پروتئین صبح و بعد تمرین،آمینو بعد ناهار قبل تمرین و بعد تمرین،گلوتامین بعد تمرین و قبل خواب،کراتین قبل و بعد تمرین ،ال آرژنین هم قبل تمرین و یک ساعت بعد صبحانه استفاده کنید.

افشین
افشین

سلام
بهترین راه چربی سوزی چی هست در باشگاه؟؟

مشاور مکمل‌های ورزشی
مشاور مکمل‌های ورزشی
پاسخ به  افشین

سلام دوست عزیز
استفاده از مکمل های چربی سوز مثل ال کارنتین،سی ال ای،کافئین و…در کنار ورزشهای هوازی به چربی سوزی شما کمک می کنند.

میثم
میثم

منظور ۷۰ گرم بود

کورش
کورش

سلام خسته نباشید.آیا میشه آمینو وی و پروتئین وی رو همزمان و در یک دوره استفاده کرد؟ اگه میشه بهتره پروتئین وی رو تنها مصرف کرد یا با آمینو وی کارایی بیشتری داره؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  کورش

سلام
اگر از لحاظ هزینه مشکلی نیست براتون باهم مصرف کنید
اما در حالت کلی پروتیین وی جذب بالاتر و بهتری داردبخصوص قبل از خواب

محسن جعفریان
محسن جعفریان

سلام من برای لاغری و عضله سازی میخوام وی بدون چربی بخورم با امینو وی الکارنیتین میخوام بدونم چطوری باید بخورم

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی

سلام
پروتیین صد در صد براتون کافیه و کفایت میکنه و بسیار براتون مناسبه
در کنارش امینو اسید بخصوص امینو وی یا سوپر امینو مصرف کنید.

مهدی
مهدی

خدایش چتور تو یک روز 70 کیلو گرم پروتئین مصرف کنیم

میثم
میثم
پاسخ به  مهدی

منظور ۷۰ گرم بود

K.S.A
K.S.A

سلام ، من پروتیًن وی ، آمینو 10000 و گلوتامین مصرف میکنم … برای چربی سوزی و عضله سازی بهترین زمان و مقدار استفاده ازشون کی و چقدره ؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  K.S.A

سلام
پروتئین و گلوتامین رو صبح ها ناشتا میتوانید مصرف کنید
بعد از تمرین گلوتامین و امینو
قبل از خواب پروتئین وی
قبل از تمرین هم میتوانید امینو و یا قرص جوشان مولتی ویتامین مصرف کنید.

kkk
kkk

سلام ، آمینو بلید اسپرت 10000 برای لاغری و عضله سازی موثر هست ؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  kkk

سلام
این محصول دیگر موجود نیست متاسفانه ، اما بطور مستقیم روی عضله سازی و کاهش بافت چربی کمک کننده هستش.
در کنارش یک الکارنتین هم اگر مصرف کنید عالیه

kkk
kkk

سلام ، آمینو بلید اسپورت 10000 برای لاغری موثر هست ؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  kkk

سلام
بصورت غیر مستقیم و خیلی کم تاثیر دارد

محمد
محمد

با سلام آیا مکمل امینو وی ۹۹۰۰ با مکمل کراتین تداخل دارد و مصرف همزمان توصیه نمیشود؟؟؟

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  محمد

با سلام
دوستان عزیز مثبت سبز
مصرف همزمان این دو ایرادی نداره ، اما بهتر هستش جدا مصرف بشه که جذب همدیگر رو به تعویق نندازند.
کراتین رو یعی کنید جدا و خالی مصرف کنید
امینو هم معمولا با وی و گلوتامین مصرف بشود
به سایت ما سر بزنید و محصولات رو ببینید و محصولات تخفیف دار هم در سایت وجود دارد.

مرتضي
مرتضي

ببخشيد ميشه امينو و وي رو هم زمان شيك كرد خورد

مربی بدنسازی
مربی بدنسازی
پاسخ به  مرتضي

سلام
بله میشه
البته بستگی به جنس ، سابقه ، نوع تمرین ، ژنتیک ، اناتومی و فیزیک بدنی داره ، همه این عوامل دخیل هستند

toranj
toranj

ببخشید آمینو به چاق شدن کمک می کنه یا لاغر شدن؟

مجله مثبت سبز
مجله مثبت سبز
پاسخ به  toranj

سلام دوست عزیز
بستگی دارد از چه نوع آمینو استفاده کنید اگر آمینو وی استفاده کنید باعث حجیم شدن عضلات و اگر آمینو و ال کارنتین اسافاده کتید به چربی سوزی کمک می کند.